2014/2015 - Zespół Szkół nr 1

Licznik odwiedzin

Na bloga liczniki

Idź do spisu treści

Menu główne:

2014/2015

Konkursy

Kolejny sukces Oli

Ola Bukowska z klasy 6b znalazła się w gronie 20 finalistów XXV Ogólnopolskiego Konkursu im. Jana Parandowskiego na opowiadanie olimpijskie. Opowiadanie Oli pt. „Z pamiętnika sportowca” zostało zauważone i docenione spośród ponad 150, które napłynęły na konkurs. Nauczycielem j. polskiego jest pani Katarzyna Rydkodym. Gratulujemy sukcesu.

Beata A. Dąbrowska

XV Powiatowy Konkurs Wiedzy o Regionie
„MOJA MAŁA OJCZYZNA”

13 czerwca 2015 r. w Zespole Szkół nr 3 odbył się XV Powiatowy Konkurs Wiedzy o Regionie „MOJA MAŁA OJCZYZNA”. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie gimnazjum: Karolina Podowska i Wojciech Prusik z klasy I b i Justyna Woźna z klasy III c oraz uczniowie szkoły podstawowej: Julia Bogusławska, Aleksandra Bukowska i Eliza Józefowicz z klasy 6b. W każdej z tych kategorii wiekowych  konkurs przebiegał w dwóch niezależnych od siebie etapach:
I – Test indywidualny  (praca pisemna)
II – Konkurs recytatorski „Poezja Warmii i Mazur”
Nasze uczennice spisały się znakomicie. Eliza Józefowicz  zajęła - I miejsce za Test indywidualny, a Ola Bukowska zdobyła I miejsce w kategorii „Poezja Warmii i Mazur” i II miejsce za Test indywidualny. Uczennice do konkursu przygotowała p. Małgorzata Brzozowska. Serdecznie gratulujemy sukcesu!

Beata A. Dąbrowska

Szkolny Konkurs Recytatorski

18 maja odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Recytatorskiego „ Z poezją żyje się łatwiej”. W konkursie wzięło udział 53 uczniów, którzy zaprezentowali się w trzech kategoriach wiekowych: 1-3 i 4-6 szkoły podstawowej i gimnazjum. Komisja konkursowa w składzie: Joanna Grabowska,  Małgorzata Parfianowicz i Anna Szczepkowska oceniała uczniów pod względem doboru repertuaru, interpretacji, kultury wymowy, ważny był również ogólny wyraz artystyczny. Uczniowie przygotowani przez nauczycieli i rodziców zaprezentowali wysoki poziom recytatorski. Najlepsi okazali się jednak:
Kategoria 1- 3
Klasy I
1. Szmit Karolina kl. 1a (wych. Monika Pińczewska Czepło)
2. Majowicz Wiktoria kl.1c (wych. Elżbieta Sitarz)
3. Kotyla Zofia kl.1a (wych. Monika Pińczewska Czepło)
Klasy II
1. Grzebska Natalia kl.2a (wych. Dorota Ojrzyńska)
2. Maj Maciej kl.2a  (wych. Dorota Ojrzyńska)
Stramska Maja kl.2c (wych. Anna Grochowska)
3. Czarzasta Gabrysia kl.2a  (wych. Dorota Ojrzyńska)
Klasy III
1. Pejas Jakub kl. 3a (wych. Beata Ewa Dąbrowska)
2. Szczepkowska Aleksandra kl.3a (wych. Beata Ewa Dąbrowska)
Kategoria 4-6
1. Gwizdała Katarzyna kl. 5c (nauczyciel polskiego – Aldona Krasnowska)
2. Paszkowska Anna kl. 5a (nauczyciel polskiego – Katarzyna Rydkodym)
3. Czepło Magdalena kl. 5a (nauczyciel polskiego – Katarzyna Rydkodym)
Kategoria Gimnazjum
1. Kuczyński Aleksander kl. II c (nauczyciel j. polskiego – Anna Czrzasta)
2. Uzdowski Rafał kl. III a (nauczyciel j. polskiego – Anna Czrzasta)
3. Maculewicz Julia kl. I a (nauczyciel j. polskiego – Dorota Wódkiewicz)

Koordynator  konkursu Anna Szczepkowska

Ola Juchniewicz laureatką Ogólnopolskiego konkursu

W dniu 12 maja w Państwowym Instytucie Geologii Morza PIG-PIB w Gdańsku odbył się półfinał  XVI edycji konkursu ogólnopolskiego i IX edycja konkursu polsko-litewskiego „Nasza Ziemia – środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro". Tegoroczny temat konkursu brzmiał: "Skrzydlaty eksperyment Ziemi". Uczennica naszej szkoły Aleksandra Juchniewicz z klasy II a gimnazjum została laureatką konkursu. Żeby dostać się tak wysoko Ola musiała napisać pracę na jeden z trzech zaproponowanych przez Instytut tematów. Wybrała „Archaeopreryx lithographica przed obliczem Sądu! ….Czym był? Jednym z wielu opierzonych dinozaurów machających czasami podczas biegu skrzydłami i wykonującym dzięki temu krótkie skoki (loty), czy też pierwszym ptakiem potrafiącym aktywnie latać? Czekamy na Twoją opinię w tej sprawie.” Ola jako jedna z dwóch gimnazjalistek naszego województwa została zakwalifikowana do drugiego etapu, w którym konkurowała z uczniami z województwa kujawsko-pomorskiego i gdańskiego pisząc test wiedzy z wiedzy geologicznej i środowiskowej (IV miejsce). Nauczycielem uczącym Olę biologii jest Dorota Taratycka .

Uczennicy gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Wojewódzki  Konkurs „ŻYCIE I DZIAŁALNOŚĆ MIKOŁAJA KOPERNIKA”

   W kwietniu troje uczniów naszej szkoły przystąpiło do Międzyszkolnego Konkursu na prezentację multimedialną „Życie i działalność Mikołaja Kopernika”. Cel  konkursu to popularyzacja wiedzy o Patronie Szkoły oraz rozwijanie umiejętności posługiwania się technologią komputerową. Konkurs zorganizowany przez SP w Tolkmicku,  skierowany był do uczniów Szkół Podstawowych im. Mikołaja Kopernika w województwie warmińsko-mazurskim. 12 maja z  radością przyjęliśmy informację, że uczeń naszej szkoły – Damian Łączyński  z klasy 6b  został laureatem konkursu i zajął II miejsce. Opiekunem Damiana jest nauczyciel historii-Małgorzata Brzozowska.

Mamy Laureatów w Ogólnopolskiej olimpiadzie wiedzy o Janie Pawle II

W dniu 18 maja 2015 r. Organizator OLIMPUS  z Warszawy poinformował  o wynikach ogólnopolskiej olimpiady wiedzy o Janie Pawle II dla uczniów szkoły podstawowej. Ogółem w konkursie wzięło udział  5030 uczestników z klas IV-VI szkół podstawowych z całej Polski. Odnieśliśmy ogromny sukces.
W skali kraju laureatami olimpiady wiedzy o Janie Pawle II  zostało 4 uczniów z kl. VI a :  
Maciej Bonisławski - 5 miejsce: dyplom laureata i nagroda książkowa
Maciej Dąbrowski - 5 miejsce: dyplom laureata i nagroda książkowa
Kinga Kozicka – 6 miejsce: dyplom laureata
Mikołaj Pacuszka – 7  miejsce: dyplom laureata
Uczniów do konkursu przygotowała s. Halina Grygo.
Serdeczne gratulacje z uzyskanych wyników w zdobywaniu wiedzy o życiu i posłudze papieskiej św. Jana Pawła II . Zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach olimpiady wiedzy o Janie Pawle II.

s. Halina Grygo

Gminny Konkurs Ortograficzny „Gżegżółka”

13 maja w Zespole Szkół nr 3 odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny „Gżegżółka”. Naszą szkołę reprezentowało 4 uczniów wyłonionych najpierw w eliminacjach klasowych, a następnie podczas szkolnego finału. Ortograficzne meandry i zawiłości najlepiej opanowali:  Joanna Bukowska z kl. 5b (nauczyciel j. polskiego – Dorota Wódkiewicz), Alicja Mulawa i Franciszek Wiśniewski z kl. 6a (nauczyciel j. polskiego – Anna Czarzasta) oraz Eliza Józefowicz z kl. 6b (nauczyciel j. polskiego – Katarzyna Rydkodym).
Swoją wiedzę i znakomitą znajomość ortografii uczniowie Jedynki potwierdzili w zmaganiach podczas finału w ZS nr 3. Ala Mulawa i Eliza Józefowicz zajęły ex aequo I miejsce w gminie w konkursie indywidualnym, a Asia Bukowska zdobyła I miejsce w klasyfikacji zespołowej. Koordynatorem konkursu na terenie szkoły była p. Aldona Krasnowska.
Serdecznie gratulujemy i życzmy dalszych sukcesów!

Beata A. Dąbrowska  

Ogólnopolski Konkurs Historyczny „Polska-Nasza-Niepodległa”

Katarzyna Pianka uczennica kl. III c gimnazjum zastała laureatką II Konkursu Historycznego „Polska – Nasza – Niepodległa. Polacy w walce o niepodległość 1795-1918/22”. Kasia zajęła III miejsce w k
ategorii praca plastyczna. Wykonany przez nią plakat dotyczył bitwy pod Tannenbergiem. Organizatorem konkursu był Zespół Szkół Budowlano-Geodezyjnych w Białymstoku. Do konkursu przystąpiło 90 szkół,  a do etapu finałowego przesłano ponad 300 prac. Konkurencja była duża, ale Kasia dobrze przygotowała swoją pracę, ponieważ wcześniej dokładnie zapoznała się z literaturą obejmującą okres I wojny światowej. Należy tu dodać, że uczennica brała  także  udział w kategorii „ test wiedzy’” i uzyskała kwalifikację do etapu finałowego. Celem konkursu było pogłębienie i utrwalenie wiedzy historycznej wśród młodego pokolenia na temat walki i czynu niepodległościowego oraz krzewienie  idei patriotyzmu i szacunku do minionych pokoleń.

Małgorzata Brzozowska

III Gminny Konkurs Ekologiczny

8 maja 2015 r. po raz trzeci Szkoła Podstawowa w Łynie zorganizowała Gminny Konkurs Ekologiczny. Jego celem było m.in. zainteresowanie dzieci i młodzieży problematyką ochrony środowiska, wdrożenie do świadomego kreowania własnego, przyjaznego środowisku stylu życia, zachęcanie do samodzielnego poszukiwania i pogłębiania wiedzy o  środowisku.
Uczestnicy konkursu musieli wykazać się znajomością zagadnień z zakresu ogólnych wiadomości o problemach globalnych Ziemi i sposobach zaradczych, znaków ekologicznych umieszczanych  na produktach, chronionych w Polsce roślin i zwierząt, form ochrony przyrody w Polsce, rezerwatów i pomników przyrody w gminie Nidzica oraz wiadomościami o rzece Łynie.  
Naszą szkołę zgodnie z regulaminem reprezentowały dwa dwuosobowe zespoły, jeden w kategorii klas 1-3 edukacji wczesnoszkolnej i drugi, w kategorii klas 4-6 szkoły podstawowej, Obie drużyny wykazały się ogromną wiedzą ekologiczną i dużym zaangażowaniem, dzięki czemu udało im się wywalczyć II miejsca w gminie w swoich grupach wiekowych.
Byli to uczniowie: Maja Brzozowska – 3a (wychowawca Beata Ewa Dąbrowska) i Kacper Kotyla – 2a (wychowawca Dorota Ojrzyńska) oraz Alicja Mulawa i Filip Szczepkowski z 6a (nauczyciel przyrody – Elżbieta Orłowska Ciszek).
Serdeczne gratulacje i życzenia dalszych sukcesów!
Beata A. Dąbrowska

Powiatowy Konkurs Recytatorski „Wierszyki w kratkę”

W ramach IX edycji Konkursu „Słowo i Dzieje”  Miejsko Gminna Biblioteka Publiczna w Nidzicy we współpracy z ks. Andrzejem Midurą zorganizowała powiatowy konkurs recytatorski. Konkurs odbywał się pod honorowym patronatem Burmistrza Nidzicy i Starosty Powiatu Nidzickiego.
Uczniowie szkół podstawowych recytowali wiersze ks. Jana Twardowskiego w związku z przypadającą w tym roku 100 rocznicą Jego urodzin. Występy uczestników oceniało Jury w składzie: prof. Waldemar Smaszcz, Zenobia Burska, Maria Nasiadka i Janusz Kwiatek. Naszą szkołę reprezentowało sześcioro uczniów. Wszyscy wypadli świetnie i zyskali uznanie w oczach Jury, zajmując najwyższe lokaty.
W kategorii klas 1-3

I miejsce – Maciej Maj
– klasa 2a (wychowawca – Dorota Ojrzyńska)
II miejsce – Karolina Szmit
– klasa 1a (wychowawca – Monika Pińczewska Czepło)
III miejsce – Jakub Pejas
– klasa 3a (wychowawca – Beata Ewa Dąbrowska)
W kategorii klas 4 – 6

I miejsce – Anna Paszkowsk
a – klasa 5 a (nauczyciel j. polskiego – Katarzyna Rydkodym)
II miejsce – Zofia Dąbrowska
– klasa 4a (nauczyciel j. polskiego – Aldona Krasnowska)
Wyróżnienie – Aleksandra Bukowska
– klasa 6b (nauczyciel j. polskiego – Katarzyna Rydkodym)
Serdecznie gratulujemy!   

Beata A. Dąbrowska

Wyróżnienia w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym KANGUR

W tegorocznym Międzynarodowym Konkursie Matematycznym KANGUR dwoje uczniów z klas 4-6 szkoły podstawowej otrzymało zaszczytny tytuł wyróżnionego. Są to Emil Bublijewski klasa 4a (nauczyciel matematyki – Helena Maj) i Adam Żarczyński klasa 5a (nauczyciel matematyki – Wiesława Wojtkiewicz). Gratulujemy!

Beata A. Dąbrowska

IX Powiatowy Konkurs – Pontyfikat Jana Pawła II

Po raz dziewiąty Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Szkotowie ogłosiła konkurs dotyczący pontyfikatu Jana Pawła II. Celem konkursu było propagowanie wiedzy o życiu i nauce Jana Pawła II, przybliżenie jego życiorysu dzieciom i młodzieży oraz zachęcenie do czerpania wartości i wzoru z życia Ojca Świętego. Konkurs adresowany był do 3 grup wiekowych (klasy 1 - 3, 4 - 6 szkół podstawowych i I-III gimnazjum), w dwóch kategoriach: literackiej i plastycznej.
Cieszy nas niezmiernie, że dwie pierwsze lokaty w kategorii prac literackich na temat „Jan Paweł II – Święty, którego pragnę naśladować w swoim życiu” zdobyli uczniowie Jedynki. I miejsce zajęła Ala Mulawa, II miejsce - Maciej Dąbrowski. Obydwoje są uczniami klasy 6a, nauczycielem  języka polskiego jest pani Anna Czarzasta.
Wyróżnienie w kategorii plastycznej na temat „Jan Paweł II – świętymi bądźcie” zdobyła Anna Michalska z klasy 6c (nauczyciel plastyki p. Małgorzata Trybel). Gratulujemy sukcesu!

Beata A. Dąbrowska

II Powiatowy konkurs dla klas II gimnazjum – „Kwintet matematyczno - przyrodniczy”

         28 kwietnia w Zespole Szkół nr 1 odbył się II Powiatowy konkurs dla klas II gimnazjum – „Kwintet matematyczno – przyrodniczy”. W zmaganiach z naukami ścisłymi wzięli udział reprezentanci Gimnazjum nr 2, Gimnazjum nr 3 oraz gospodarzy – Gimnazjum nr 1.
       Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja konkursowa, w skład której weszli nauczyciele startujących szkół.
Merytorycznie konkurs obejmował wiedzę i umiejętności zawarte w podstawowej podstawie programowej kształcenia ogólnego matematyki i przedmiotów przyrodniczych – zakres klasy I i II.
       W trakcie prac komisji konkursowej, uczestnicy podzieleni losowo na zespoły, zmagali się z krzyżówkami i rebusami z przedmiotów matematyczno – przyrodniczych.
Serdecznie dziękujemy wszystkim Uczniom, Koleżankom i Koledze z wymienionych szkół oraz naszym Sponsorom – p. Rafałowi  Wiejak, p. Monice Kwestarz, p. Adamowi Szałanda, p. Radosławowi Ojrzyńskiemu, p. Mariuszowi Zalewskiemu.
Wyniki konkursu:

I miejsce – Aleksandra Rykowska
(Gimnazjum nr 1)
II miejsce – Klaudia Banach
(Gimnazjum nr 1)
III miejsce –Aleksandra Juchniewicz
(Gimnazjum nr 1)
IV miejsce – Dawid Fahl
(Gimnazjum nr 3)
V miejsce – Eryk Krygier
( Gimnazjum nr 2)
     Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe, a wszyscy uczestnicy konkursu dyplomy i drobne upominki. Koordynatorem konkursu były panie Helena Maj i Wiesława Wojtkiewicz, współorganizatorami panie: Bogumiła Adamska, Małgorzata Trybel, Dorota Taratycka oraz Agnieszka Prusik.

Wiesława Wojtkiewicz

Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

W kwietniu nasi gimnazjaliści wzięli udział w eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Reprezentacja Jedynki w składzie: Mateusz Cieślak, Artur Gólnik i Aleksander Sobański zajęła w tych zmaganiach II miejsce w powiecie. Opiekunem uczniów był pan Dariusz Urbanowski.

Beata A. Dąbrowska

PODSUMOWANIE
Konkursu Plastyczno - Literackiego
„Błogosławiona Bolesława Lament – Apostołka Jedności”

Tegoroczny Międzynarodowy Konkurs Plastyczno - Literacki „Błogosławiona Bolesława Lament
– Apostołka Jedności” przebiegał pod  hasłem „Aby wszyscy stanowili jedno… aby świat uwierzył”  (J 17,21) i był skierowany do dzieci oraz młodzieży z Polski i zagranicy.
Podstawowym celem konkursu było przybliżenie postaci bł. Bolesławy Lament – Apostołki Jedności,  zachęcenie do naśladowania Jej w dążeniu do zgody i jedności oraz rozwijanie zdolności artystycznych  dzieci i młodzieży.
Głównym Organizatorem Konkursu był Zespół Szkół Nr 1 w Nidzicy i Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie, Współorganizatorami konkursu było Zgromadzenie Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny i Wydział Nauki Katolickiej w Olsztynie.
Na konkurs nadesłano niespełna 700 prac plastycznych i literackich z 126 szkół z całej Polski oraz
z Holandii. 18 kwietnia 2015 r. ośmioosobowa Komisja Konkursowa dokonała szczegółowej oceny nadesłanych prac i wyłoniła laureatów konkursu, przyznając nagrody  i wyróżnienia oraz dyplomy uznania.
Przy ocenie prac plastycznych kierowano się następującymi kryteriami: współczesne spojrzenie na tematykę  konkursową, oryginalny pomysł i ciekawe ujęcie pracy, wkład pracy własnej i czytelność przekazu.
W przypadku prac literackich Komisja Konkursowa brała pod uwagę znajomość postaci bł. Bolesławy Lament, współczesne spojrzenie na tematykę konkursową, właściwą formę wypowiedzi i poprawność językową.
Tematyka konkursowa wzbudziła duże zainteresowanie wśród sióstr zakonnych, księży, katechetów, nauczycieli, dzieci i młodzieży, czego owocem był liczny udział w konkursie uczniów z wielu szkół. Nadesłane prace dowodzą o osobistym zaangażowaniu uczestników konkursu oraz solidnej, wnikliwej interpretacji i znajomości tematu. Autorzy prac plastycznych i literackich wykazali się bogactwem ciekawych pomysłów, różnorodnością zastosowanych technik, oryginalnością i wrażliwością artystyczną oraz autentycznością używanych środków stylistycznych.
W imieniu Organizatorów Konkursu gorąco dziękujemy wszystkim młodym artystom oraz ich opiekunom za zaangażowanie i rzetelną pracę, a laureatom i wyróżnionym gratulujemy sukcesu.   
Laureatów i Wyróżnionych  wraz z Opiekunami zapraszamy na Mszę Św., która odbędzie się dnia 23 maja (sobota) w kościele Św. Wojciecha w Nidzicy przy ul. Młynarskiej 12 o godz. 11:00.  Bezpośrednio po Eucharystii będzie miała miejsce uroczystość poświęcona bł. Bolesławie Lament, podczas której zostaną wręczone dyplomy i nagrody zwycięzcom i wyróżnionym w konkursie.
Bardzo prosimy o potwierdzenie przyjazdu i uczestnictwa w uroczystości do 18 maja 2015 r. pod numerem telefonu  692 950 304 lub e-mailem na adres: sgsamuela@wp.pl

Laureatami Międzynarodowego Konkursu Plastyczno - Literackiego
„Błogosławiona Bolesława Lament – Apostołka Jedności” zostali:


Kategoria plastyczna - dzieci od 6 do 10 lat                                                                                                                                 
I  miejsce –
Julia Duchna, Przedszkole nr 2 w Nidzicy, op. Janina Sobuń
I  miejsce –
Natalia Grzebska, Zespół Szkół Nr 1 w Nidzicy, op. s. Halina Grygo

II miejsce –
Marta Kuzioła, Szkoła Podstawowa w Brzydowie, op. Barbara Kucharczyk
II  miejsce –
Maciej Ratyński, Szkoła Podstawowa Nr 32 w Olsztynie, op. Bożena Szczurek

III miejsce –
Mateusz Chara, Szkoła Podstawowa Nr 2 w Staszowie, op. Agata Bazak
III miejsce –
Jowita Józefowicz, Zespół Szkół Nr 1 w Nidzicy, op. s. Halina Grygo
Wyróżnienia otrzymali:
Mateusz Lasek, Szkoła Podstawowa Nr 6 w Kłodzku, op. Małgorzata Mokrzycka
Ewa Stypułkowska, Szkoła Podstawowa Sióstr Misjonarek Św. Rodziny w Białymstoku

Zofia Kotyla, Zespół Szkół Nr 1 w Nidzicy, op. Monika Pińczewska - Czepło
Julia Opalach, Szkoła Podstawowa Nr 3 w Nidzicy, op. Janina Sobuń

Aleksandra Klarewicz, Przedszkole Nr  2 w Nidzicy, op. Janina Sobuń
Krystian Malczyk, Zespół Szkolno- Przedszkolny w Ornontowice, op. Agnieszka Gorzawska           

Olga Kalinowska, Zespół Szkół Miejskich Nr 3 w Grajewie, op. Anna Kłos
Małgorzata Hajduk, Szkoła Podstawowa w Pasymiu, op. ks. Maciej Bartnikowski

Antoni Michalak, Zespół Szkół w Jedwabnie,  op. Bożena Drelich
Maria Słomkowska, Zespół Szkół Nr 1 w Nidzicy, op. s. Halina Grygo

Jakub Kułatka, Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Wałbrzychu, op. Wioletta Sroka Julia Szczepańska, Szkoła Podstawowa w Pasymiu, op. ks. Maciej Bartnikowski

Wiktoria Smolińska, Szkoła Podstawowa Nr 3 w Nidzicy, op. Janina Sobuń
Martyna Gawlikowska, Szkoła Podstawowa w Tychach, op. Rozalia Pełka

Kategoria plastyczna - dzieci od 11 do 13 lat                                                                                                                                 

I  miejsce –
Faustyna Krawiel, Szkoła Podstawowa w Kuźnicy, op. Marta  Krawel
I  miejsce –
Igor Pacuszka, Zespół Szkół Nr 1 w Nidzicy, op. s. Jolanta Szałanda

II miejsce –
Jakub Dąbrowski, Szkoła Podstawowa w Olsztynku, op. Marzena Obuchowicz
II  miejsce –
Alicja Mulawa, Zespół Szkół Nr 1 w Nidzicy, op. s. Halina Grygo

III miejsce –
Małgorzata Michalak, Zespół Szkół w Jedwabnie, op. Bożena Drelich
III miejsce –
Mateusz Patkowski, Szkoła Podstawowa w Napiwodzie, op. Karolina Bołkun

Wyróżnienia otrzymali:

Natalia Obrał, Szkoła Podstawowa w Zaręczycach, op. Ilona Kokoszka
Jakub Jastrząbek, Szkoła Podstawowa Nr 7 w Łodzi, op. Alina Zalewska

Natalia Kopiczko, Szkoła Podstawowa Nr 2 w Ełku, op. Hanna Tyszkiewicz
Piotr Idzikowski, Szkoła Podstawowa Nr 3 w Nidzicy, op. Janina Sobuń

Anna Ćwierz, Zespół Placówek Oświatowych w Sieprawiu, op. Krzysztof Kowalczyk               
Dominika Wożniak, Gimnazjum OSW w Nidzicy, op. Bernadeta Ojrzyńska
           
Magdalena Czepło, Zespół Szkół Nr 1 w Nidzicy, op. s. Jolanta Szałanda
Ewa Dobrzycka, Szkoła Podstawowa Nr 3 w Kłodzku, op. Małgorzata Mokrzycka

Dawid Majewski, Szkoła Podstawowa Sióstr Misjonarek Św. Rodziny w Białymstoku
Aneta Langowska, Zespół Szkół Nr 1 w Nidzicy, op. s. Halina Grygo

Weronika Łabanowska, Zespół Szkolno Przedszkolny w Sząbruku, op. Teresa Połosa
Natalia Janiszewska, Szkoła Podstawowa Nr 4 w Zgierzu, op. M. Mielczarek, R. Gieraga

Amelia Stojko, Szkoła Podstawowa w Lutomi Dolnej, op. Piotr Pieczątkiewicz
Małgorzata Kadeja, Zespół Placówek w Sieprawiu, op. Krzysztof  Kowalczyk

Kategoria literacka -  młodzież od  14 do 16 lat                                                                                                        

I  miejsce –
Natalia Dąbrowska, Publiczne Gimnazjum w Trzemeśni, op. Alina Matoga
I  miejsce –
Małgorzata Lalik, Gimnazjum w Birczy, ks. Dominik Długosz
          
II  miejsce –
Agata Kozłowska, Zespół Szkół w Jedwabnie,  op. Bożena Drelich
II miejsce –  
Justyna Woźna, Gimnazjum Nr 1 w Nidzicy, Renata Wożna

III  miejsce –
Karolina Kuliga, Zespół Szkół Ogólnokształcących w Żorach, op. Magdalena Polak     
III miejsce –
Angelika Kornalewicz, Publiczne Gimnazjum Nr 2 w Świebodzicach op. K. Wrona         
Wyróżnienia otrzymali:

Alicja Olizaruk, Zespół Szkół Nr 1 w Łosicach, op. Joanna Olizaruk
Justyna Tyburska, Gimnazjum Nr 1 w Nidzicy, Anna Tyburska

Krzysztof Michalak, Zespół Szkół w Jedwabnie, op. Bożena Drelich
Krzysztof  Rywiński, Ravenweg, 73333 AB, Apeldoorn, Nederland

Joanna Długokęcka, Zespół Szkół Ogólnokształcących w Nidzicy, op. Danuta  Jakubowska
Natalia Klimaszewska, Gimnazjum w Radziłowie, op. Beata Ziemkiewicz

Patryk Florysiak, Gimnazjum OSW w Nidzicy, op. Barbara Sosnowska
Maciej Modzelewski, Gimnazjum „Siódemka” w Białobrzegach, op. Jadwiga Bartoszewicz

Kategoria literacka -  młodzież powyżej 17 lat                                                                                                       

I  miejsce –
Kinga Krzyżańska, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Bartoszycach,  op. Lidia Fit

II miejsce –
Patrycja Król, I Liceum Ogólnokształcące w Zamościu, op. Anna Maciukiewicz
III miejsce –
Karolina Gnidzińska, ZSO w Nidzicy, op. Danuta Jakubowska

III miejsce –
Artur Wnuk, ZSO w Nidzicy, op. Danuta  Jakubowska

Ponadto przyznano dyplomy uznania, które zostaną wysłane pocztą do końca czerwca 2015r.

Wiktoria Muras
, Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 7 w Rybniku, op. Katarzyna Grzenia
Julia Łuka, Szkoła Podstawowa w Żelażnie, op. Magdalena Lasek

Natalia Bernacka, Szkoła Podstawowa Nr 28 w Rybniku, op. Urszula Pardela
Anna Mroczkowska, Szkoła Podstawowa Nr 124 w Krakowie, op. Dorota Miśkowiec

Adrianna Wójcik, Prywatna Szkoła Podstawowa Nr 1 w Białymstoku, op. Ewa Gołko
Laura Laskowska, Szkoła Podstawowa, Nowe Grochale, op. Elżbieta Laskowska

Dominika Biedka, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Kolnie, op. Małgorzata Podchul
Szymon Konopka, Zespół Szkół w Stefanowie, op. Marta Ostałowska

Igor Borawski, Zespół Szkół Miejskich Nr 3 w Grajewie, op. Dorota Lekenta
Martyna Pietrzak, Zespół Szkół Miejskich Nr 3 w Grajewie, op. Marzena Czajkowska

Aleksandra Cierpicka, Szkoła Podstawowa Nr 3 w Reszlu, op. S. Halina Zdunek
Julia Żarnowska, Szkoła Podstawowa w Dywitach, op. Joanna Żach

Magdalena Rudownik,  Szkoła Podstawowa Nr 105 w Świdnicy, op. Renata Kwiatkowska
Emilia Grela, Zespół Szkół w Woli Uhruskiej, op. Marzena Antoniuk

Nicole Wolsdrof, SP w ZSO w Sędziszowie, op. Elżbieta Juran
Paulina Knych, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bardo, op. s. Małgorzata Krzesińska

Tatiana Możuch, Gimnazjum w Kulicach, Aleksandra Zwolennik
Amelia Kamola, Szkoła Podstawowa w Starym Zakrzewie

Patrycja Czuchaj, Szkoła Podstawowa ,Wożuczyn, op. Andrzej Sioma
Marcelina Lichaj, Szkoła Podstawowa w Maniowach, op. Kazimiera Orzeł

Oliwia Dąbrowska,  Szkoła Podstawowa 124 w Krakowie, op. Dorota Miśkowiec
Katarzyna Kotula, Szkoła Podstawowa w Kawęczynie, op. Marlena Zapadka

Dominik Górnicki, Szkoła Podstawowa w Łynie, op. Agata Sibierska
Kamila Czajkowska, Szkoła Podstawowa w Złotoryi, op. Janina Czarnecka

Justyna Chmielewska, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Kolnie, op. Justyna Targowska
Emilia Teodorczuk, Szkoła Podstawowa  w Kobylanach, op. Ewa Domańska

Fabiola Maciejewska,  Szkoła Podstawowa Nr 105 w Świdnicy, op. Renata Kwiatkowska
Natalia Bójko, Gimnazjum Nr  5 w Olsztynie, Małgorzata Jabłońska-Sokołowska

Nikola Czrnasiak, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Chrzanowie, op. Jolanta Bryk
Angelika Szymańska, Zespół Szkół Nr 4 w Mławie, op. s. Jadwiga Kuniszewska

Aleksandra Starzec, Gimnazjum w Sułkowicach, ,op. Maciej Matoga
Małgorzata Mojsiuszko, Zespół Szkół Integracyjnych Nr 1 w Białymstoku

Julia Turowska,  Gimnazjum Nr 2 w Braniewie, op. Agata Iluk- Kasza
Julia Sikut,  Gimnazjum Nr 2 w Braniewie, op. Kamila Siejko

Urszula Lisowska, Zespół Placówek Oświatowych w Krzywaczce, op. Maciej Matoga
Karolina Załubska, Gimnazjum w Lutomi Dolnej, op. Maria Skorupa

Klaudia Krystkiewicz, Zespół Szkół Nr 4 w Mławie, op. s. Jadwiga Kuniszewska
Kinga Tomasik, Gimnazjum w Sędziszowie, op. Elżbieta Strzębała

Julia Kowalczyk, Gimnazjum Nr 5 w Chełmie, op. Dorota Wróbel
Kamil Kowal, Ośrodek Kultury i Rekreacji, Grodków, op. Ewa Kałuzińska

Stanisław Strzałkowski, Zespół Szkół ZSS w Świdnicy, op. Mariola Pindel
Joanna Sarbiewska, ZSR i Ogólnokształcących w Jagarzewie, op. Monika Szlufik

Życzymy dalszych sukcesów i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu.
ORGANIZATORZY KONKURSU

II Powiatowy konkurs dla klas V – „Zakręty matematyczne”

14 kwietnia w Zespole Szkół nr 1 odbył się II Powiatowy konkurs dla klas V – „Zakręty matematyczne”. W zmaganiach z królową nauk – matematyką wzięli udział reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 2, Szkoły Podstawowej nr 3, Szkoły Podstawowej z Napiwody, Szkoły Podstawowej z Muszak, Szkoły Podstawowej z Rączek oraz gospodarzy – Szkoły Podstawowej nr 1.
Uczniowie rozwiązywali testy indywidualne, które były oceniane przez Jury.  W trakcie jego pracy, piątoklasiści podzieleni na przypadkowe grupy z różnych szkół, rozwiązywali krzyżówki i rebusy matematyczne: skojarzenia, intruz, wykreślankę i kwadrat magiczny.
Wyniki konkursu:
I miejsce – Jan Słomkowski – Szkoła Podstawowa nr 1 (nauczyciel matematyki pani Wiesława Wojtkiewicz)
II miejsce – Adrian Meredyk – Szkoła Podstawowa nr 3 (nauczyciel matematyki – pani Małgorzata Zakrzewska)
III miejsce – Alicja Pszczólkowska – Szkoła Podstawowa nr 1 (nauczyciel matematyki pani Wiesława Wojtkiewicz)
Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe, a wszyscy uczestnicy konkursu dyplomy i drobne upominki. Koordynatorem konkursu była pani Bogumiła Adamska, współorganizatorami panie: Helena Maj, Małgorzata Trybel i Wiesława Wojtkiewicz.
Serdeczne gratulacje dla  naszych zdolnych matematyków!

Beata A. Dąbrowska

Agnieszka Grochowska, Katarzyna Pianka, Filip Szczepkowski i Kamil Kowalski  
Laureatami Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych

Ogromną radością i dumą napawa nas fakt, że w tym roku nasi wychowankowie uzyskali aż 6 tytułów Laureatów wojewódzkich konkursów przedmiotowych. Dwoje z nich  to podwójni laureaci. Trzech uczniów zostało finalistami tych konkursów.
W szkole podstawowej tytuł Laureata Wojewódzkiego Konkursu z Języka Polskiego otrzymał Filip Szczepkowski z klasy 6a (nauczyciel – pani Anna Czarzasta). Ten sukces automatycznie zwalniał Filipa z pisania 1 części sprawdzianu szóstoklasisty, za który dostał maksymalną liczbę punktów. Filip jest także Laureatem Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Historii (nauczyciel – pani Wioletta Romańska).
Franciszek Wiśniewski z klasy 6a uzyskał tytuł Finalisty Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki (nauczyciel – pani Helena Maj).
W Gimnazjum podwójną Laureatką została Agnieszka Grochowska z klasy III b. Agnieszka została Laureatem Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Biologii (nauczyciel – pani Dorota Taratycka) oraz Laureatem Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Wiedzy o Społeczeństwie (nauczyciel – pani Małgorzata Grochowska).
Kamil Kowalski z klasy III b wywalczył tytuł Laureata Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Wiedzy o Społeczeństwie (nauczyciel – pani Małgorzata Grochowska) oraz tytuł Finalisty z Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Geografii (nauczyciel p. Dorota Taratycka) i Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Historii (nauczyciel p. Małgorzata Brzozowska).
Katarzyna Pianka z klasy III c została Laureatem Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Biologii (nauczyciel pani Agnieszka Prusik).
Laureaci otrzymają automatycznie maksymalną liczbę punktów z zakresu wiedzy o społeczeństwie i biologii podczas kolejnych części egzaminu gimnazjalnego.
Uczniom oraz  uczącym ich Nauczycielom serdecznie gratulujemy tych osiągnięć!

Beata A. Dąbrowska

Ogólnopolska  Olimpiada Wiedzy o Janie Pawle II

30 marca 2015 r. 14 uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 wzięło udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Janie Pawle II. Olimpiada, której celem było pogłębienie wśród dzieci wiedzy o życiu i posłudze papieskiej Świętego Jana Pawła II, zorganizowana została przez Centrum Edukacji Szkolnej „OLIMPUS” z Warszawy, a adresowana była do uczniów klas IV-VI szkół podstawowych. Uczniowie mieli za zadanie udzielenie odpowiedzi na 30 pytań testowych (każde pytanie miało co najmniej jedną poprawną odpowiedź) z następującego zakresu materiału:
1. Okres wadowicki – dzieciństwo
2. Okres krakowski – studia i kapłaństwo
3. Okres watykański – pontyfikat
4. Papież maryjny
5. Orędownik Bożego Miłosierdzia
6. Jan Paweł II i wybrane beatyfikacje, kanonizacje (kiedy miały miejsce
7. Beatyfikacja i kanonizacja Jana Pawła II

Odważnymi uczniami, którzy zmierzyli się z dość trudnymi pytaniami na temat Wielkiego Polaka – Św. Jana Pawła II byli: Maciej Dąbrowski, Kinga Kozicka, Kinga Kotyla, Maciej Bonisławski, Mikołaj Pacuszka, Oskar Kosiński, Kacper Zielski, Anna Paszkowska, Magdalena Czepło, Jan Słomkowski, Marianna Neuman, Aleksandra Zygnerska, Damian Łączyński

Wyniki mają być ogłoszone do 22 maja 2015 r. Nagrody dla zwycięzców i uczestników Olimpiady zostaną rozdane na następujących zasadach (niezależnie od liczby osób na danym miejscu):
Miejsce 1: Grawerowany dyplom laureata oraz nagroda książkowa;
Miejsca od 2 do 5: Dyplomy laureatów oraz nagrody książkowe;
Miejsca od 6 do 15: Dyplomy laureatów;
Miejsca od 16: Dyplomy uznania
Wszystkim uczestnikom olimpiady życzymy zajęcia czołowych miejsc i zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach.  

Szkolni Organizatorzy Olimpiady: s. Halina Grygo, Jolanta Szałanda                                                

II Gminny konkurs mitologiczny
„Z wizytą na Olimpie”

26 marca w auli ZS nr 1 odbył się II Gminny Konkurs Mitologiczny „Z wizytą na  Olimpie”. Konkurs skierowany był do uczniów 5 i 6 klas szkół podstawowych, a jego celem było: propagowanie wiedzy o kulturze i sztuce starożytnej Grecji, podkreślenie roli antyku i jego wpływu na kształtowanie kultury współczesnej, promowanie uczniów uzdolnionych humanistycznie oraz integracja środowiskowa poprzez zabawę między uczniami szkół naszej gminy. W konkursie wzięło udział 20 uczniów z następujących gminnych szkół: SP w Rączkach, SP w Napiwodzie, ZS nr 2, ZS nr 3 i ZS nr 1
Konkurs rozgrywany był w 2 kategoriach:
-  Indywidualny test złożony z zadań zamkniętych
-  Zmagania zespołowe w formie gier i zabaw, w losowo wybranych grupach
Zmagania uczniów oceniało Jury w składzie:
P. Maria Nasiadka – Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Nidzicy
P. Jolanta Wiśniewska – pedagog szkolny ZS nr 2
P. Anna Danuta Szczepkowska – nauczyciel biblioteki ZS nr 1
Zwycięzcami w poszczególnych kategoriach zostali.
Klasyfikacja indywidualna:

I miejsce – Maksymilian Krajewski – SP w Napiwodzie
II miejsce – Maciej Stefański – ZS nr 2
III miejsce – Klaudia Deptuła – ZS nr 3

Klasyfikacja zespołowa:
I miejsce – grupa „Hades” w składzie:
Maciej Stefański (ZS nr 2), Damian Łączyński (ZS nr 1), Maksymilian Krajewski (SP w Napiwodzie), Klaudia Deptuła (ZS nr 3)
II miejsce – grupa „Posejdon” w składzie:
Filip Szczepkowski (ZS nr 1), Franciszek Wiśniewski (ZS nr 1), Kamil Jabłoński (ZS nr 1), Karol Dulewicz (ZS nr 3)
III miejsce – grupa „Hefajstos” w składzie:
Wojciech Pasturski (SP w Napiwodzie), Jakub Malinowski (ZS nr 3), Amelia Wiśniewska (SP w Rączkach), Michał Dobrowolski (ZS nr 2)
Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy za rok na kolejną edycję Konkursu.
Serdecznie podziękowania składamy wszystkim uczestnikom potyczek z mitologią oraz nauczycielom za przygotowanie uczniów i za wspólną zabawę. Organizatorami konkursu byli nauczyciele ZS nr 1: Katarzyna Rydkodym i Małgorzata Brzozowska.

Beata A. Dąbrowska

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”

18 marca w Ratuszu odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej nt. „Młodzież zapobiega pożarom”. Reprezentacja Jedynki spisała się znakomicie, zajmując czołowe miejsca w gminie, w obydwóch kategoriach wiekowych. Za przygotowanie uczniów odpowiedzialni byli: w szkole podstawowej – p. Piotr Saternus, w gimnazjum – p. Dariusz Urbanowski.
Wynik etapu gminnego:
Gimnazjum:
I miejsce – Justyna Woźna – III c – ZS nr 1
II miejsce – Katarzyna Pianka – III c – ZS nr 1
III miejsce – Sara Piórkowska – III a – ZS nr 1

Szkoła Podstawowa:
I miejsce – Łukasz Wojciechowski – 6a – ZS nr 1
II miejsce – Mikołaj Pacuszka – 6a – ZS nr 1

W kwietniu, w etapie powiatowym I miejsce w kategorii gimnazjum zajęła Katarzyna Pianka, która pod koniec kwietnia reprezentowała powiat nidzicki w wojewódzkich rozgrywkach finałowych w Orzyszu. Opiekunem Kasi był p. Dariusz Urbanowski

Beata A. Dąbrowska

ARCHIDIECEZJALNY KONKURS  BIBLIJNY
im. SŁUGI BOŻEGO KARD. AUGUSTA HLONDA
„Ewangelia wg Św. Jana”

6 marca 2015 r. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym im. Jana Pawła II w Miłakowie odbył się FINAŁ ARCHIDIECEZJALNEGO KONKURSU WIEDZY BIBLIJNEJ im. SŁUGI BOŻEGO KARD. AUGUSTA HLONDA „Ewangelia wg św. Jana”. Jego organizatorem jest Akcja Katolicka. Konkurs ten cieszy się coraz większym zainteresowaniem i każdego roku obejmuje swoim zasięgiem nowe diecezje. Tegoroczne zmagania rozpoczęły się w tym samym dniu i o tej samej godzinie w trzech diecezjach. Do finału w Miłakowie dotarło 38 uczestników z  12 szkół podstawowych. Zespół Szkół nr 1 reprezentowało czworo uczniów z klasy 6a, którzy zwyciężyli w etapie szkolnym. W finale mieli za zadanie rozwiązać test. Poziom wiedzy uczestników był bardzo wysoki, o kolejności decydowała czasami różnica jednego punktu, wyniki laureatów są więc bardzo zbliżone. Tym bardziej cieszy sukces naszych uczniów. Laureatami zostali:
II miejsce – Alicja Mulawa
III miejsce – Filip Szczepkowski
Dyplomy uznania otrzymały:  Aneta Langowska i Natalia Dąbek

Uczniów do konkursu przygotowała s. Halina Grygo
GRATULUJEMY i dziękujemy uczniom za podjęty trud przygotowania.

Beata A. Dąbrowska
s. Halina Grygo

VIII Międzyszkolny Konkurs Piosenki Angielskiej

W czwartek 5 marca w auli naszej szkoły odbył się VIII Międzyszkolny Konkurs Piosenki Angielskiej. Wzięło w nim udział 18 wykonawców z Zespołu Szkół nr 2 i z Jedynki. Konkurs rozgrywany był w dwóch kategoriach wiekowych: gimnazjum i klasy 4-6 szkoły podstawowej. Jury w składzie: Sylwia Bublijewska, Bogumiła Szpandowska i Krzysztof Żukowski po wysłuchaniu wszystkich piosenek ogłosiło wyniki.
W kategorii szkoła podstawowa:

I miejsce –
Anna Paszkowska – klasa 5a ZS nr 1 i Małgorzata Kujawska – klasa 4 ZS nr 2
III miejsce – Wiktoria Kosowska i Agata Burniewicz – klasa 5 a – ZS nr 1

W kategorii gimnazjum:

I miejsce – Julia Maculewicz – klasa I a – ZS nr 1
II miejsce – Zuzanna Bąkowska – ZS nr 2

III miejsce – Agnieszka Grochowska i Wiktoria Sulewska – klasa III b – ZS nr 1

Zwycięzcy otrzymali nagrody, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy. Utalentowanej muzycznie młodzieży gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Organizatorem konkursu był anglista ZS nr 1 pan Michał Sawicki.

Beata A. Dąbrowska

V KONKURS RECYTATORSKI W JĘZYKU ANGIELSKIM

27 lutego, w Napiwodzie, już po raz piąty odbył się Konkurs Recytatorski w Języku Angielskim. Biorący w nim udział uczniowie szkół podstawowych naszej gminy mieli za zadanie zaprezentować wiersz w języku angielskim.
Co roku konkurs ten cieszy się w naszej szkole dużym zainteresowaniem, w związku z tym w etapie gminnym wzięło udział sześcioro uczniów Jedynki, z których czworo znalazło się w gronie laureatów.
W kategorii klas I-III (opiekun p.Ewa Rudzińska):

Maja Podolska, klasa IIa – miejsce I
Przemysław Libudzki, klasa IIa – miejsce II
Maja Brzozowska , klasa IIIa – miejsce III

W kategorii klas IV-VI (opiekun p.Agnieszka Brodniewicz):

Magdalena Czepło, klasa Va – miejsce II

ARCHIDIECEZJALNY KONKURS  BIBLIJNY
IM. SŁUGI BOŻEGO KARD. AUGUSTA HLONDA

„Ewangelia wg Św. Jana” - etap szkolny


15 stycznia 2015 r. punktualnie o godz. 8.00 szesnastu uczniów Szkoły Podstawowej Nr 1
w  Nidzicy przystąpiło do etapu szkolnego Archidiecezjalnego Konkursu z Wiedzy Religijnej „Ewangelia wg Św. Jana” Głównym celem konkursu było ukazanie Pisma Świętego jako źródła wiary i zachęta do jego indywidualnej lektury oraz wspomaganie uczniów w praktycznym wykorzystaniu zdobytej wiedzy. Zakres wiadomości i umiejętności ocenianych w konkursie obejmował  Ewangelię wg św. Jana  1-13,30 (Biblia Tysiąclecia wydanie V). Każdy z uczestników konkursu miał za zadanie rozwiązać arkusz zadań przygotowany przez przewodniczącego WKK dr. inż. Jana Klawitera składający się z 21 pytań, sprawdzających wiedzę biblijną. Uczestnicy konkursu uplasowali się następująco:
I miejsce – Alicja Mulawa - 6a
II miejsce – Filip Szczepkowski – 6a i Aneta Langowska – 6a    
III miejsce – Natalia Dąbek – 6a

Wyróżnienia otrzymali: Wiktor Rapińczuk, Oskar Kosiński, Łukasz Wojciechowski, Franciszek  Wiśniewski, Kinga Kozicka, Klaudia Giełeta, Maciej Dąbrowski, Zuzanna Wińska, Kacper Zielski,  Aleksandra Paszkowska,  Mikołaj Pacuszka,  Kinga Kotyla
Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowali się uczniowie: Alicja Mulawa, Aneta Langowska, Filip Szczepkowski, Natalia Dąbek . Każdy uczestnik etapu wojewódzkiego otrzyma dyplom, a najlepsi uczniowie dostaną dyplomy, nagrody rzeczowe i statuetki. Opiekunem uczniów jest s. Halina Grygo. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów i radości.

I Międzynarodowy KONKURS PLASTYCZNO - LITERACKI

o bł. Bolesławie Lament (1862-1946)

„Aby wszyscy stanowili jedno… aby świat uwierzył”  (J 17,21)

Cele konkursu:
• Przybliżenie postaci bł. Bolesławy Lament - Apostołki Jedności
• Zachęcenie do naśladowania bł. Bolesławy w dążeniu do jedności
• Rozwijanie zdolności artystycznych  dzieci i młodzieży

Uczestnicy konkursu:
• Konkurs adresowany jest do dzieci oraz młodzieży
  i ma zasięg międzynarodowy

Termin konkursu:
• Konkurs trwa od 9 lutego do 15 kwietnia 2015 r.

Regulamin konkursu w formacie pdf
Załączniki konkursu

Konkurs Wiedzy Religijnej
„Święty Ojciec Pio – charyzmatyczny spowiednik i cudotwórca”

16 grudnia 2014 r. w Zespole Szkół nr 1 odbył się pierwszy, szkolny etap Konkursu Wiedzy Religijnej pt. „Święty Ojciec Pio – charyzmatyczny spowiednik i cudotwórca”. Trzy uczennice Gimnazjum nr 1: Katarzyna Pianka – III c, Justyna Woźna – III c i Joanna Jasińska – III b, zakwalifikowały się do etapu wojewódzkiego. Finał konkursu miał miejsce 12 stycznia 2015 r. w Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie. Wzięło w nim udział 55 uczniów z całej Diecezji (województwa warmińsko – mazurskiego). Po pierwszej pisemnej części wyłoniono 10 finalistów, którzy walczyli o najwyższe lokaty w etapie ustnym. Nasze gimnazjalistki wykazały się wielką wiedzą i zdobyły czołowe miejsca w województwie.
Laureatkami zostały:
I miejsce – Katarzyna Pianka
III miejsce – Joanna Jasińska
Justyna Woźna została finalistką i zajęła V miejsce.
Uczennice udzieliły wywiadu dla Radia Plus, ich sukces zostanie też opisany w ogólnopolskim „Gościu Niedzielnym”. Opiekunem uczennic jest pani Anna Gruszkiewicz.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów i radości.

Beata A. Dąbrowska
Anna Gruszkiewicz      W NIDZICKIEJ JEDYNCE 28 listopada 2014 r. punktualnie o godz. 12.40 dwudziestu trzech uczniów Szkoły Podstawowej Nr 1 w  Nidzicy przystąpiło do Ogólnopolskiego Konkursu EDI - „Biblia i przypowieści biblijne".
Zasadniczym celem konkursu było pogłębienie wiedzy biblijnej  i znajomości Pisma Świętego wśród młodzieży szkolnej.  Każdy uczestników konkursu miał za zadanie rozwiązać trudny test składający się z 30 pytań, sprawdzających wiedzę biblijną. Zgodnie z regulaminem organizatora konkursu wyniki zostaną ogłoszone do 14 stycznia 2015 r. Najlepsi uczniowie zostaną uhonorowani dyplomami laureata oraz nagrodami książkowymi. Wszyscy uczestnicy otrzymają dyplomy uznania za udział.

Koordynatorzy konkursu: s. Halina Grygo i Jolanta Szałanda.

Ogólnopolski  Konkurs  Plastyczny
„PRAWA DZIECKA OCZAMI DZIECI”

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt. „Prawa Dziecka Oczami Dzieci” realizowanym w ramach społecznej akcji Stowarzyszenia Sędziów Rodzinnych Pro Familia, objętej długofalowym honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Pani Anny Komorowskiej. Dzieci zostały zapoznane z konwencją o prawach dziecka i miały stworzyć pracę plastyczną w aspekcie wybranego jednego lub kilku praw w niej zawartych. Prace plastyczne: Anety Langowskiej z  kl. VI a i Jana  Słomkowskiego z kl. V a zostały przekazane do etapu ogólnopolskiego; ich opiekunem była s. Halina Grygo.

Konkurs fotograficzny MOPS
„Przeciw Przemocy w Dzień i w Nocy” rozstrzygnięty!
Zdjęcia trzech naszych uczennic zostały dostrzeżone i docenione.
WIKTORIA CICHOCKA – KLASA IIIA gimnazjum zajęła: II miejsce w konkursie
Wyróżnienia otrzymały:
MAGDALENA FABISIAK – klasa III A gimn.
DOMINIKA ZALEWSKA – klasa III C gimn.
G R A T U L U J E M Y !!!

Małgorzata Parfianowicz

 
 

Gminny konkurs „Kręć komórką!”

20 listopada 2014 r. podczas „Przeglądu Małych Form Teatralnych” rozstrzygnięto Gminny konkurs na film „Kręć komórką!”. Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy o szkodliwości różnych nałogów i chorób oraz uświadomienie zagrożeń, jakie niosą nałogi i zjawiska patologiczne.
Film gimnazjalistów Jedynki pt. „Styl życia a zdrowie” zajął w tegorocznym konkursie
I miejsce. Nakręcili go uczniowie klasy IIb: Wiktoria Adamkowska, Weronika Domarecka, Wiktoria Knapińska, Emilia Jaszczerska i Weronika Kowalewska pod kierunkiem p. Anny Czarzastej.
Gorące gratulacje dla autorów filmu!

Beata A. Dąbrowska

XX Przegląd Małych Form Teatralnych

20 listopada w nidzickim zamku odbył się XX Przegląd Małych Form Teatralnych pod hasłem „Styl życia, a zdrowie”. Organizatorem konkursu jest Nidzicki Ośrodek Kultury we współpracy z Komendą Powiatową Policji oraz Stacją Sanitarno - Epidemiologiczną w Nidzicy. Jego główną ideą jest promowanie zdrowego stylu życia, w tym popularyzacja wiedzy o szkodliwości palenia, używania wszelkich narkotyków i spożywania alkoholu oraz zapobieganiu chorobom układu krążenia, nowotworowym i cywilizacyjnym. W przeglądzie biorą udział uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych z całego powiatu, przeprowadzony jest w dwóch kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe i gimnazja.
Nasi uczniowie w tym roku zdobyli następujące lokaty:
Szkoły Podstawowe – III miejsce
Przedstawienie pt. „Następny możesz być ty…” przygotowali uczniowie klasy 6b: Eliza Józefowicz, Aleksandra Bukowska, Damian Łączyński, Magdalena Gemba i Julia Bogusławska oraz Kacper Żbikowski i Michał Pio
trkowski (oprawa muzyczna). Grupę przygotowali nauczyciele: p. Katarzyna Rydkodym oraz Katarzyna Głowacka, Wiesława Taradejna i Michał Piskorz.
Gimnazjum – III miejsce
Przedstawienie pt. „Czy było warto?”  przygotowali uczniowie klasy Ic: Julia Maigre, Kamila Kwiatkowska, Alicja Jaroszek, Wiktoria Zalewska i Sebastian Grzywiński. Grupę przygotowała p. Katarzyna Kotyla.
Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

Beata A. Dąbrowska

 
 

Gminny konkurs recytatorski poezji Karola Wojtyły i o Janie Pawle II

21 X 2014 r. w Zespole Szkół nr 3 odbył się „Gminny konkurs recytatorski poezji Karola Wojtyły i o Janie Pawle II”, w którym nasi reprezentanci zajęli czołowe miejsca.
W kategorii szkół podstawowych:
II miejsce – Kinga Kotyla – klasa 6a (opiekun – s. Samuela Grygo)
III miejsce – Anna Paszkowska – klasa 5a (opiekun – p. Jolanta Szałanda)
W kategorii gimnazjum:
I miejsce – Julia Maculewicz – klasa I a (opiekun – p. Anna Gruszkiewicz)
II miejsce – Anna Szczepkowska – klasa III a (opiekun – p. Anna Gruszkiewicz)
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

Beata A. Dąbrowska


Wakacyjna moda na czytanie

3 X już po raz trzeci rozstrzygnięto gminny konkurs fotograficzno – czytelniczy „Wakacyjna moda na czytanie”. Jego organizatorami są nauczyciele ZS nr 1: Joanna Grabowska, Anna Szczepkowska i Beata A. Dąbrowska. Celem tego konkursu jest nieustanne propagowanie czytelnictwa i zachęcanie dzieci i młodzieży do obcowania z literaturą. Chociaż w dzisiejszych czasach tradycyjna książka nieraz walczy ze współczesnymi technologiami o zainteresowanie wśród młodego pokolenia, to na szczęście moda na czytanie nie przemija i literatura jest nadal pasją i niezastąpioną rozrywką dla wielu młodych ludzi, także w okresie letniego wypoczynku. Zadaniem uczestników konkursu było nadesłanie zdjęcia, którego motywem przewodnim będzie książka towarzysząca uczniowi podczas wakacji. Spośród prac, które zgłoszono do konkursu, jury w składzie: Beata A. Dąbrowska, Marek Skwarski i Władysław Nowosielski zgodnie z regulaminem wybrało z każdej szkoły jedno, najlepsze ich zdaniem zdjęcie. Zwycięzcami w tym roku zostali uczniowie: Joanna Pańkowska – Szkoła Podstawowa w Łynie, Jakub Stupak – Szkoła Podstawowa w Napiwodzie, Julia Piórkowska – Szkoła Podstawowa w Rączkach, Linda Usiądek – ZS nr 3 i Maciej Dąbrowski – ZS nr 1. Ponadto wyróżniono pracę Natalii Laskowskiej ze Szkoły Podstawowej w Łynie.
Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział. Zdjęcia będzie można obejrzeć na wystawie w Bibliotece Szkolnej ZS nr 1.

Beata A. Dąbrowska

 

Jakub Stupak Szkoła Podstawowa w Napiwodzie

Joanna Pańkowska Szkoła Podstawowa w Łynie

Julia Piórkowska Szkoła Podstawowa w Rączkach

Linda Usiądek Zespół Szkół nr 3 w Nidzicy

Maciej Dąbrowski Zespół Szkół nr 1 w Nidzicy

 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego