2015/2016 - Zespół Szkół nr 1

Licznik odwiedzin

Na bloga liczniki

Idź do spisu treści

Menu główne:

2015/2016

Konkursy

Nasi najmłodsi uczniowie wytańczyli II miejsce

15 czerwca w Hali widowiskowo –sportowej odbył się I REGIONALNY KOKURS TAŃCA LUDOWEGO „NIDZICKI MAZURECZEK”. Jego organizatorem było Przedszkole nr 2 „Kraina Odkrywców”. Nasi najmłodsi uczniowie krakowiakiem podbili serca Jury i zajęli w konkursie II miejsce. Krakowiaka tańczyli: Nadia Herman, Paulinka Kwestarz, Kinga Przęczek, Gabrysia Szyszkowska, Antoś Chmielewski, Kacper Sieklicki, Kuba Zaręba i Michał Zieja z grupy 0A oraz Nela Gawlik, Martynka Jędrzejewska, Zuzia Krupa, Lena Witczak, Krzyś Gąska, Michał Majewski, Mikołaj Pawlak i Wiktor Rogoziński z grupy 0 B. Do tańca dzieci przygotowały wychowawczynie oddziałów przedszkolnych, panie Małgorzata Grochowska i Dominika Bonisławska. Ogromne brawa i gratulacje dla naszych tancerzy!

Beata A. Dąbrowska

„Brzechwa dzieciom”

W piątek 10 czerwca w Zespole Szkół nr 2 odbył się II Gminny Przegląd Małych Form Teatralnych poświęcony wierszom Jana Brzechwy. Nasze przedszkole reprezentowały Lena Witczak i Martyna Jędrzejewska z grupy 0 B, które pod kierunkiem wychowawcy, p. Dominiki Bonisławskiej przygotowały inscenizację do wiersza „Żuk”. Jego interpretacja spodobała się Jury i nasze przedszkolaki zajęły III miejsce w konkursie. Serdecznie gratulujemy udanego występu!

Beata A. Dąbrowska

Matematyka wkoło fika

7 czerwca w Hali Widowiskowo – Sportowej odbył się IV Gminny Konkurs Matematyczny „Matematyka wkoło fika” organizowany przez Przedszkole nr 4 „Kraina Odkrywców”. Jedynkę reprezentowały uzdolnione matematycznie Nela Gawlik i Zuzia Krupa z grupy 0B (wychowawca Dominika Bonisławska), które zajęły III miejsce w konkursie. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych osiągnięć.
Beata A. Dąbrowska

Sukces Kuby w III Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Rodzinie
„Rodzina – tu się wszystko zaczyna”


Wydział Teologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w ramach XVIII Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny ogłosił w tym roku III edycję konkursu wiedzy o rodzinie pod hasłem „Rodzina - tu wszystko się zaczyna”. Organizatorem była Katedra Nauk o Rodzinie. Konkurs przebiegał jednoetapowo i obejmował 4 kategorie: Szkoła podstawowa, Gimnazjum, Szkoła ponadgimnazjalna, praca rodzinna. Formy prac konkursowych podzielone zostały na: wypracowanie, opowiadanie, esej, utwór poetycki, film, fotografia, obraz, rzeźba.
W konkursie wzięło udział prawie 600 uczestników. Z tym większą radością i satysfakcją przyjęliśmy wiadomość, że uczeń Zespołu Szkół nr 1, Jakub Pejas (4a) zdobył w nim I miejsce (kategoria fotografia). Jego opiekunem była Siostra Halina Grygo.
Kuba odebrał nagrodę podczas uroczystej gali podsumowującej konkurs, która odbyła się 8 czerwca w Auli Minor Wydziału Teologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.
Serdecznie gratulujemy sukcesu !

Beata A. Dąbrowska

Szkolny konkurs matematyczny „Supełek”

W ostatnich dniach w klasach 2 i 3 edukacji wczesnoszkolnej został rozegrany szkolny konkurs matematyczny „Supełek”. Najlepszymi matematykami w poszczególnych kategoriach wiekowych zostali:
Klasy 2:
I miejsce – Maryla Żukowska 2b i Krzysztof Łukaszewski 2c
II miejsce – Zuzanna Szatkowska 2c, Karolina Szmit 2a i Lilianna Dolińska 2c
III miejsce – Zofia Kotyla 2a i Maksymilian Krzynieński 2c
(nauczyciele: 2a – Monika Pińczewska – Czepło, 2b – Anna Jabłonowska, 2c – Elżbieta Sitarz)
Klasy 2:
I miejsce – Natalka Grzebska 3a
II miejsce – Miłosz Popławski 3a i Stanisław  Żygadło 3c
III miejsce – Maja Stramska 3b
(nauczyciele: 3a – Dorota Ojrzyńska, 3b – Anna Grochowska, 3c – Bogumiła Bielicka)
Za przeprowadzenie konkursu odpowiedzialne były: w klasach 2 – Bogumiła Bielicka, w klasach 3 – Agnieszka Zawadzka.
Wszystkim zwycięzcom gratulujemy!

Beata A. Dąbrowska

XVI Powiatowy Konkurs Wiedzy o Regionie
„MOJA MAŁA OJCZYZNA”


4 czerwca 2016 r. w Zespole Szkół nr 3 odbył się XVI Powiatowy Konkurs Wiedzy o Regionie „MOJA MAŁA OJCZYZNA”. Reprezentujący Jedynkę uczniowie spisali się znakomicie i w teście indywidualnym zajęli czołowe miejsca.


W kategorii Szkoła Podstawowa:

I miejsce – Magdalena Czepło – 6a
II miejsce – Konrad Jabłoński – 6a
III miejsce – Wiktoria Kosowska – 6a


W kategorii Gimnazjum:

II miejsce – Karolina Podowska –II b

Uczniów do konkursu przygotowała p. Małgorzata Brzozowska. Serdecznie gratulujemy sukcesu!

Beata A. Dąbrowska

Zuzia wie o zdrowiu wszystko

30 maja w Przedszkolu nr 4 „Kraina Odkrywców” odbył się gminny konkurs Wiedzy o zdrowiu „Każdy przedszkolak wie, co jest zdrowe, a co nie”.  Dzieci musiały wykazać się szerokim zakresem wiadomości związanych ze zdrowym żywieniem i trybem życia. Uczestnicy konkursu sprawdzali swoją wiedzę rozwiązując zagadki, uzupełniając kolorowanki, miały też praktyczne zadania, np. rozpoznawanie po smaku określonych owoców i warzyw. Najlepiej spisała się Zuzia Krupa zajmując I miejsce w konkursie. Zuzia uczęszcza do oddziału przedszkolnego przy ZS nr 1, do grupy B (wychowawczynią jest p. Dominika Bonisławska). Gratulujemy zasobu wiedzy i sukcesu!

Beata A. Dąbrowska

IV Gminny Konkurs Ekologiczny

20 maja w Szkole Podstawowej w Łynie odbył się IV Gminny Konkurs Ekologiczny dla szkół podstawowych . Jego celem było m.in. zainteresowanie uczniów problematyką ochrony środowiska i wdrażanie do własnego, przyjaznego środowisku stylu życia.
Każdą szkołę reprezentowały dwuosobowe zespoły. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się bogatą wiedzą na tematy związane z szeroko pojętą przyrodą i ekologią. Nasi reprezentanci zajęli w swoich kategoriach wiekowych III miejsce.
Kategoria klas 1-3
Maja Podolska i Kacper Kotyla
z klasy 3a (opiekun Dorota Ojrzyńska)
Kategoria klasy 4 – 6
Magda Czepło -6a i Kasia Gwizdała
– 6c (opiekun Elżbieta Orłowska – Ciszek)
Gratulujemy sukcesu!

Beata A. Dąbrowska

Paulina Orzechowska uczennica klasy 5a Szkoły Podstawowej zakwalifikowała się do finału
Małopolskiego Konkursu Piosenki Niemieckiej "Superstar 2016".
W dniu 10 czerwca wykonała utwór Neny pt. "Irgedwie, irgendwo, irgendwan". w Zespole Szkół im Hugona Kołątaja w Jordanowie. Link

„Uruchom serce bliźniego”

Uczniowie naszego gimnazjum w składzie: Paweł Kiejziewicz – III b, Wiktoria Wadecka – III a i Marceli Bogusławski – IIIc wraz z opiekunem p. Dariuszem Urbanowskim wzięli udział w szkoleniu teoretycznym i praktycznym z zakresu udzielania pierwszej pomocy, które przeprowadzone zostało 15 kwietnia w Olsztynie przez kadrę Wydziału Nauk Medycznych Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego. Pod koniec kwietnia odbył się Konkurs o puchar Wojewody Warmińsko – Mazurskiego z zakresu udzielania pierwszej pomocy pod hasłem „Uruchom serce bliźniemu”. W konkursie wzięli udział reprezentanci ponad 90 szkół z naszego województwa. Nasi gimnazjaliści po części teoretycznej i dogrywce uplasowali się na 8 miejscu. Niestety do dalszego etapu przechodziło tylko pięć pierwszych  drużyn. Sama akcja będzie kontynuowana – 1 czerwca odwiedzą nas dyrektor wydziału zdrowia przy Urzędzie Wojewódzkim oraz dr nauk medycznych z UWM.

Beata A. Dąbrowska

Uczniowie  Jedynki nagrodzeni w X edycji konkursów z cyklu „Słowo i Dzieje”

Uczniowie Jedynki zdobyli czołowe miejsca i wyróżnienia w ramach organizowanej przez Miejsko – Gminną Bibliotekę Publiczną w Nidzicy i Księdza Andrzeja Midurę X powiatowej edycji konkursów z cyklu „Słowo i Dzieje”.
Zuzanna Żygadło
z klasy 6b zajęła I miejsce w konkursie wiedzy pod hasłem „Henryk Sienkiewicz – znany i czytany”. Wyróżnienie w tej samej kategorii zdobyła Joanna Bukowska z 6b. Do konkursu dziewczynki przygotowała Dorota Wódkiewicz.
Damian Łączyński
z klasy I b gimnazjum zajął II miejsce w konkursie na prezentację multimedialną pod hasłem „O Warmio moja miła… - życie i twórczość Feliksa Nowowiejskiego” (nauczyciel – Dorota Wódkiewcz). Wyróżnienie w tej kategorii zdobył Wojciech Prusik – klasa IIb (nauczyciel – Anna Czarzasta). Gratulujemy osiągnięć.

Beata A. Dąbrowska

Laureat i wyróżnieni Międzynarodowym Konkursie Matematycznym KANGUR

W tegorocznym Międzynarodowym Konkursie Matematycznym KANGUR nasi uczniowie spisali się znakomicie.
Laureatem
został Stanisław Szczepkowski z klasy 4b, który uzyskał w swojej kategorii wiekowej (Maluch – klasa 4 szkoły podstawowej) maksymalną liczbę 120 punktów (nauczyciel matematyki – Bogumiła Adamska)
12 uczniów
otrzymało zaszczytny tytuł wyróżnionego. Są to:
W kategorii Żaczek (klasy 2 szkoły podstawowej)
Karolina Szmit – 2a
(nauczyciel – Monika Pińczewska Czepło)
Filip Fabijaniak – 2b
(nauczyciel – Anna Jabłonowska)
W kategorii Maluch (klasa 3 szkoły podstawowej)
Uczniowie klasy 3a:
Przemek Libudzki, Natalia Grzebska, Maciej Maj, Miłosz Popławski (nauczyciel – Dorota Ojrzyńska)
Uczniowie klasy 3c: Stanisław Żygadło i Kacper Żórański
(nauczyciel – Bogumiła Bielicka)
W kategorii Beniamin (klasa 5 szkoły podstawowej)
Alan Krupa – 5b
(nauczyciel – Małgorzata Trybel)
Uczennice klasy 5a: Nella Waszczak i Wiktoria Kuklińska
(nauczyciel – Helena Maj)
W kategorii Kadet (klasa I gimnazjum)
Maksymilian Krajewski – Ia
(nauczyciel – Helena Maj)
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!  

Beata A. Dąbrowska

Filip Orzechowski wicemistrzem ortografii w naszej gminie

11 maja w Zespole Szkół nr 3 odbył się II Gminny Konkurs Ortograficzny „Gżegżółka” dla klas 1-3 szkoły podstawowej. Nasz uczeń Filip Orzechowski z klasy 3c (wychowawca Bogumiła Bielicka) świetnie poradził sobie z niełatwą sztuką bezbłędnego pisania i zajął II miejsce w gminie zdobywając tytuł Wicemistrza Ortografii. Serdecznie gratulujemy sukcesu!

Beata A. Dąbrowska

„Ziemia w okowach lodu”

Dnia 10 maja b.r. w Gdańskim Instytucie Geologii Morza odbyły się ogólnopolskie półfinały konkursu wiedzy geologicznej „Nasza Ziemia- środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro” pod hasłem: „Ziemia w okowach lodu”. Była to już XVII edycja konkursu ogólnopolskiego i  X edycja polsko-litewskiego konkursu geologicznego.
Podobnie, jak w zeszłym roku zakwalifikowała się do niego nasza uczennica Aleksandra Juchniewicz z klasy IIIa gimnazjum, która musiała napisać pracę na jeden z trzech tematów. Wybrała „Globalne ocieplenie, czy kolejne zlodowacenie”. Praca spodobała się komisji, więc Ola zakwalifikowała się do półfinałów w Gdańsku, gdzie musiała wykazać się znajomością zagadnień geologicznych i geograficznych Polski wraz z innymi uczestnikami z województw: kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego i pomorskiego.
Ola ukończyła konkurs z wyróżnieniem, co niestety nie pozwoliło jej na dostanie się do finałów w Warszawie. Mimo to, gratulujemy! Opiekunem uczennicy była Dorota Taratycka.

Dorota Taratycka

II Gminny Konkurs Recytatorski „Abecadło poetyckie”

2 kwietnia w Zespole Szkół nr 3 w Nidzicy odbył się II Gminny Konkurs Recytatorski „Abecadło poetyckie”. Wzięli w nim udział wyłonieni w drodze szkolnych eliminacji uczniowie klas 1-3 edukacji wczesnoszkolnej oraz klas 4-6 szkół podstawowych.
Głównym celem zmagań było popularyzowanie poezji dziecięcej, a także odkrywanie uzdolnień recytatorskich uczniów oraz rozwijanie wrażliwości na piękno języka i umiejętności operowania słowem. Młodzi recytatorzy reprezentujący Jedynkę podobnie jak rok temu spisali się znakomicie i zajęli wysokie lokaty.
W kategorii klas pierwszych
I  miejsce Barbara Galas – 1c (nauczyciel Eliza Pawlak)
W kategorii klas 2 i 3 –
I miejsce Karolina Szmit – 2a (nauczyciel Monika Pińczewska – Czepło)
II miejsce Maciej Maj – 3a (nauczyciel Dorota Ojrzyńska)
W klasach 4 – 6 –
I miejsce Laura Jasińska – 5c (nauczyciel j. polskiego Katarzyna Rydkodym)
Serdecznie gratulujemy!  

Beata A. Dąbrowska

„KWINTET MATEMATYCZNO - PRZYRODNICZY”

27 kwietnia w Zespole Szkół nr 1 odbył się III Powiatowy Konkurs Matematyczno – Przyrodniczy dla uczniów klas II gimnazjum.
W konkursie wzięło udział 15 uczniów gimnazjów naszego powiatu.
 Celem konkursu było: rozwijanie i pogłębianie zainteresowań oraz pasji w dziedzinie nauk matematyczno – przyrodniczych, popularyzacja zagadnień przyrodniczych wśród uczniów; wyłanianie talentów oraz rozbudzanie ciekawości poznawczej i twórczego działania uczniów; kształcenie umiejętności samodzielnego zdobywania i poszerzania wiedzy matematyczno – przyrodniczej  korzystając z różnych źródeł informacji; motywowanie nauczycieli do pracy z uczniem zdolnym.
Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja konkursowa, w skład której weszli nauczyciele startujących szkół.
Merytorycznie konkurs obejmował wiedzę i umiejętności zawarte w podstawowej podstawie programowej kształcenia ogólnego matematyki i przedmiotów przyrodniczych – zakres klasy I i II.
Serdecznie dziękujemy wszystkim Uczniom, Koleżankom ze szkół biorących udział w konkursie oraz naszym Sponsorom: R. Wiejak, A. Szałanda, R. Ojrzyński.
Organizatorzy: Helena Maj, Wiesława Wojtkiewicz
, Małgorzata Trybel – koordynatorki oraz Bogumiła Adamska, Dorota Taratycka, Agnieszka Prusik, Marta Saternus.
Wyniki I Powiatowego Konkursu Matematycznego dla uczniów klas II gimnazjum:
I miejsce   – Maria Majewska (Gimnazjum nr 3)
II miejsce – Marta Michalska (Gimnazjum nr 2)
III miejsce – Paweł Powroźnik (Gimnazjum nr 3)
IV miejsce –Piotr Sieński (Gimnazjum nr 1)
V miejsce  – Wojciech Prusik (Gimnazjum nr 1)

Wiesława Wojtkiewicz

Szkolny Konkurs Ortograficzny
„MISTRZ ORTOGRAFII”

W kwietniu rozegrane zostały szkolne konkursy ortograficzne dla uczniów klas 2 i klas 3 edukacji wczesnoszkolnej. Mistrzami ortografii w poszczególnych kategoriach wiekowych zostali:
Klasy 2:

I miejsce – Karolina Szmit – 2a i Maryla Żukowska – 2b
II miejsce – Kamil Iwanicki – 2b i Krzysztof Łukaszewski – 2c
III miejsce – Aneta Podowska – 2b i Amelia Maciejewska – 2 c
(nauczyciele 2a – Monika Pińczewska – Czepło, 2b – Anna Jabłonowska, 2c- Elżbieta Sitarz)
Klasy 3:

I miejsce – Gabriela Czarzasta – 3a i Filip Orzechowski – 3c
II  miejsce – Maja Stramska – 3b
III miejsce – Maciej Maj – 3a

(nauczyciele – 3a- Dorota Ojrzyńska, 3b – Anna Grochowska, 3c – Bogumiła Bielicka)
Za przeprowadzenie konkursu odpowiedzialne były: w klasach 2 – Monika Pińczewska – Czepło, w klasach 3 – Eliza Pawlak   
Uczniowie Gabrysia Czarzasta i Filip Orzechowski będą reprezentowali naszą szkołę w Gminnym  Konkursie  Ortograficznym „MINIGŻEGŻÓŁKA”, który odbędzie się w maju  w Zespole Szkół nr 3. Gratulujemy wszystkim zwycięzcom, a za naszych reprezentantów trzymamy kciuki!

Beata A. Dąbrowska

Sukces Oli w III Ogólnopolskim Konkursie Historycznym
„POLSKA… NASZA NIEEPODLEGŁA”

Aleksandra Rudzińska uczennica kl. 6a Zespołu Szkół nr 1 została laureatką III Konkursu Historycznego o zasięgu ogólnopolskim „Polska… Nasza Niepodległa”, który w tym roku przebiegał pod hasłem „1050 lat od Chrztu Polski – 1050 lat Dziejów Narodu i Państwa Polskiego”. Ola zajęła III miejsce w kategorii praca plastyczna – plakat. Organizatorem konkursu był Zespół Szkół Budowlano – Geodezyjnych w Białymstoku. Do konkursu przystąpiło łącznie 1386 uczniów (438 osób do testu wiedzy i 948 osoby w pozostałych kategoriach) ze 112 placówek oświatowych.  Do drugiego etapu finałowego przysłano 341 prac. Tym bardziej cieszy, że przy tak dużej konkurencji i ilości zgłoszeń praca Oli została zauważona i tak wysoko oceniona. Opiekunem nagrodzonej uczennicy jest p. Małgorzata Brzozowska.

Beata A. Dąbrowska

I KONKURS PIOSENKI NIEMIECKIEJ  IM. WALTERA KOLLO

19 marca 2016 roku w sali rycerskiej nidzickiego zamku odbył się I Konkurs Piosenki Niemieckiej im. Waltera Kollo dla szkół powiatu nidzickiego z nauczanym językiem mniejszości narodowej – niemieckiej.
W konkursie brało udział 16 solistek, które wykonały po dwie piosenki.
Jesteśmy szczęśliwi i dumni, że dwie uczennice naszej szkoły pięknie wykonały piosenki niemieckie, zdobywając tym samym pierwsze miejsca w swoich kategoriach wiekowych:
- w kategorii klas IV-VI:
I miejsce zajęła Paulina Orzechowska z klasy 5a,

- w kategorii gimnazjum:

I miejsce zajęła Barbara Żelasko z klasy 1b
Organizatorami Konkursu byli:
- Nidzickie Stowarzyszenie Mniejszości Niemieckiej
- Nidzicki Ośrodek Kultury
- Szkoła Podstawowa w Napiwodzie.

Jolanta Wiejak
Monika Czerwonka

PODSUMOWANIE
TEGOROCZNEJ EDYCJI KONKURSU O BŁ. BOLESŁAWIE
W roku obchodów 70-tej rocznicy powrotu do Domu Ojca błogosławionej Bolesławy Lament oraz
w 25 rocznicę Jej beatyfikacji,  Zespół Szkół Nr 1 w Nidzicy zaprosił dzieci  i młodzież oraz osoby dorosłe z Polski i z zagranicy do udziału w konkursie plastyczno – literackim zatytułowanym „Błogosławiona Bolesławo, naśladowczyni Świętej Rodziny, prowadź nas”. Do współpracy w organizowanie konkursu włączyli się: Zgromadzenie Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny, Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli  w Olsztynie oraz Wydział Nauki Katolickiej  w Olsztynie.

Ilość i różnorodność nadesłanych prac (886 plastycznych i 234 literackich z 243 placówek oświatowych i od osób indywidualnych) jest dowodem na to, że konkurs spotkał się z żywym zainteresowaniem szerokiego grona osób w całej Polsce i poza jej granicami.

Laureatów i Wyróżnionych  wraz z Opiekunami zapraszamy na Mszę Świętą, która odbędzie się dnia 22 maja (niedziela) w kościele Św. Wojciecha w Nidzicy przy ul. Młynarskiej 12 o godz. 13:00.  Bezpośrednio po Eucharystii będzie miała miejsce uroczystość poświęcona bł. Bolesławie Lament, podczas której zwycięzcom  w konkursie zostaną wręczone dyplomy i nagrody.

Bardzo prosimy o potwierdzenie przyjazdu i uczestnictwa w uroczystości do 14 maja 2016 r. na adres: sgsamuela@wp.pl

WYNIKI KONKURSU - (dokument w formacie pdf)


Zdjęcia prac

Od 6 - 8 lat

Od 9 - 11 lat

Od 12 - 14 lat

I m.-  Anna Kotyczka, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Gminie Ornontowicach, op. Agnieszka Gorzawska
II m. - Mateusz Lasek, Szkoła Podstawowa Nr 3 w Kłodzku, op. Małgorzata Mokrzycka
III m. – Celina Michalak, Zespół Szkół w Jedwabnie, op. Bożena Drelich
III m.- Zuzanna Kirkicka, Szkoła Akademii Języka Polskiego, Manchester, NJ, USA, op. Marta Kirkicka

I m.- Nikola Wołynkiewicz, Szkoła Podstawowa Nr 1, Końskie, op. Wiesława Węglińska
II m. - Kamil Dymidziuk, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Kętrzynie, op. Małgorzata Piekarska
III m. – Hanna Krasula, Szkoła Podstawowa w Pasymiu, op. ks. Maciej Bartnikowski
III m. - Julia Florkowska, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie, op. Magdalena Palińska

I m. - Zuzanna Kowalik, Pijarska Szkoła Podstawowa w Łowiczu, op. O. Dariusz Lorenc
II m. - Weronika Sińska, Zespół Szkół Nr 4 w Jaworznie, op. Daniel Tarasek
III m. - Aleksandra Łamejko, Szkoła Podstawowa Nr 2 w Nidzicy, op. Grażyna Bieniek
III m. – Weronika Łabanowska, Zespół Szkolno – Przedszkolny w Sząbruku, op. Teresa Połosa

 

Od 15 - 17 lat

Powyżej 17 lat

 
 
 
 

I m. - Partycja Dominowska, Gimnazjum Nr 18 w Częstochowie, op. Anna Langier
II m. - Renata Warych, Zespół Szkół Technicznych w Turku, op. Teresa Piąstka
III m. – Dominika Woźniak, Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Nidzicy, op. Barbara Sosnowska
III m. - Katarzyna Burda, Zespół Placówek Oświatowych w Krzywaczce, op. Maciej Matoga

I m. - Halina Gnat, Centrum Spotkań Europejskich Światowid, Elbląg, op. Ewa Bednarska- Siwilewicz
II m. - Aneta Brzozowicz – Sykuła, Zespół Szkół Usługowych w Gdyni
III m. - Katarzyna Mrożek, Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu, op. Maria Mrożek
III m. - Maria Szczepańska, Centrum Spotkań Europejskich Światowid, Elbląg

 

IX Konkurs Piosenki Angielskiej

W czwartek 17 marca w auli naszej szkoły odbył się IX Konkurs Piosenki Angielskiej dla szkoły podstawowej. Wzięło w nim udział 10 wykonawców w 8 utworach. Jury w składzie: Krzysztof Żukowski, Ewa Rudzińska i Krzysztof Partyka po wysłuchaniu wszystkich piosenek ogłosiło wyniki:

I miejsce – Agata Burniewicz (6a) – „People help people”
II miejsce – Paulina Orzechowska  (5a) – Yesterday
III miejsce – Anna Paszkowska (śpiew) i Maciej Łukaszuk (gitara) – 6a – „Rolling in the Deep”


Utalentowanej muzycznie młodzieży gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Organizatorami konkursu byli: Agnieszka Wierzbicka, Michał Sawicki i Agnieszka Brodniewicz

Beata A. Dąbrowska

Szkolny Konkurs Recytatorski „Poezja życie uszlachetnia”

21 marca obchodzony jest Światowy Dzień Poezji. Święto to ustanowione przez UNESCO jesienią 1999 roku ma na celu promocję czytania, pisania, publikowania i nauczania poezji na całym świecie. UNESCO zadeklarowało, że ten dzień ma "dać nowy impuls, aby docenić poezję oraz poprzeć krajowe, regionalne i międzynarodowe ruchy poetyckie". Nasza szkoła włączając się propagowanie poezji zorganizowała tego dnia Szkolny Konkurs Recytatorski, pt. „Poezja życie uszlachetnia”. W konkursie wzięło ponad 50 uczniów, którzy zaprezentowali się w trzech kategoriach wiekowych: 1-3 i 4-6 szkoły podstawowej oraz I – III gimnazjum. Jury w składzie: przewodnicząca – Joanna Orzechowska (rodzic) oraz Joanna Grabowska (nauczyciel biblioteki) i Anna Szczepkowska (koordynator konkursu – nauczyciel biblioteki) oceniało występujących uczniów pod względem doboru repertuaru, interpretacji, kultury wymowy, ważny był również ogólny wyraz artystyczny.
Wyniki Konkursu:

Kategoria - klasy 1 szkoły podstawowej:
I miejsce – Kinga Felińska – 1d (nauczyciel – Małgorzata Baranowska)
II miejsce – Basia Galas – 1c (nauczyciel – Eliza Pawlak)
III miejsce – Zosia Wiejak – 1a (nauczyciel – Beata Ewa Dąbrowska) i Anastazja Dobrowolska – klasa 1 b (nauczyciel – Agnieszka Zawadzka)
Kategoria - klasy 2 szkoły podstawowej:

I miejsce – Karolina Szmit – 2a (nauczyciel – Monika Pińczewska – Czepło)
II miejsce – Zofia Kotyla – 2a (nauczyciel – Monika Pińczewska – Czepło)
III miejsce – Wiktoria Majowicz – 2c (nauczyciel – Elżbieta Sitarz)
Kategoria - klasy 3 szkoły podstawowej:

I miejsce – Maciej Maj – 3a (nauczyciel – Dorota Ojrzyńska)
II miejsce – Alan Dąbrowski – 3c (nauczyciel – Bogumiła Bielicka)
III miejsce – Maja Stramska – 3b (nauczyciel – Anna Grochowska)
Kategoria – klasy 4 – 6

I miejsce – Laura Jasińska – klasa 5c
II miejsce – Zofia Dąbrowska – klasa 5a (nauczyciel j. polskiego – Aldona Krasnowska)
III miejsce – Magdalena Czepło – klasa 6a i Jakub Pejas – klasa 4a (nauczyciel j. polskiego – Dorota Wódkiewicz)
Kategoria klasy I – III Gimnazjum

I miejsce – Kinga Kotyla – I a (nauczyciel j. polskiego – Anna Czarzasta)
II miejsce – Maria Wódkieiwcz – I b (nauczyciel j. polskiego – Dorota Wódkiewicz)
III miejsce – Patryk Szmic – I c (nauczyciel j. polskiego – Dorota Wódkiewicz)
Uczniowie: Kinga Felińska, Basia Galas, Karolina Szmit, Maciek Maj, Laura Jasińska i Zofia Dąbrowska będą reprezentowali naszą szkołę w II Gminnym Konkursie Recytatorskim „Abecadło Poetyckie”, który odbędzie się 2 IV w Zespół Szkół nr 3.
Trzymamy za Was kciuki i gratulujemy udanego występu na etapie szkolnym!

Beata A. Dąbrowska


Powiatowy Konkurs Mitologiczny „Z wizytą na Olimpie”

15 marca w auli ZS nr 1 odbył się Powiatowy Konkurs Mitologiczny „Z wizytą na  Olimpie” skierowany do uczniów 5 i 6 klas szkół podstawowych. Jego celem było propagowanie wiedzy o kulturze i sztuce starożytnej Grecji, podkreślenie roli antyku i jego wpływu na kształtowanie kultury współczesnej, promowanie uczniów uzdolnionych humanistycznie oraz integracja środowiskowa poprzez zabawę między uczniami szkół naszego powiatu. W konkursie wzięli udział zwycięzcy szkolnych eliminacji ze Szkoły Podstawowej w Zaborowie, Zespołu Szkół w Rogożu, Zespołu Szkół nr 2, Zespołu Szkół nr 3 i gospodarzy - Zespołu Szkół nr 1. Konkurs rozgrywany był w 2 kategoriach: indywidualny test złożony z zadań zamkniętych i zmagania zespołowe w formie gier i zabaw, w losowo wybranych grupach. Zmagania uczniów oceniało Jury w składzie: p. Julita Margalska z Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej w Nidzicy, p. Anna Kozłowska – nauczyciel SP w Zaborowie oraz Anna Szczepkowska – nauczyciel biblioteki ZS nr 1.

Zwycięzcami w poszczególnych kategoriach zostali.
Klasyfikacja indywidualna:

I miejsce – Patrycja Chmielińska – ZS nr 3
II miejsce – Wiktoria Kuklińska klasa 5a  – ZS nr 1 (nauczyciel Aldona Krasnowska)
III miejsce – Denis Krysiak  – ZS nr 3
Klasyfikacja zespołowa:
I miejsce – grupa „Posejdon” w składzie:
Patrycja Chmielińska (ZS nr 3), Jakub Danelczyk (ZS nr 2), Tomasz Łukaszewski (ZS nr 2)
II miejsce – grupa „Hefajstos” w składzie:
Wiktoria Kuklińska (ZS nr 1), Krzysztof Brodzik (ZS nr 1), Jakub Sztraube (Szkoła Podstawowa w Zaborowie)
III miejsce – grupa „Atena” w składzie:
Maria Pieckowska i Natalia Lanckowska  z Zespołu Szkół w Rogożu
IV miejsce – grupa „Afrodyta” w składzie:
Denis Krysiak (ZS nr 3) i Dagmara Żaglewska (Szkoła Podstawowa w Zaborowie)

W przerwie uczestnicy konkursu mieli okazję zobaczyć krótką adaptację mitu pt. „Demeter i Kora” przygotowaną przez uczniów klasy II b gimnazjum pod kierunkiem p. Małgorzaty Brzozowskiej. Za obsługę sprzętu i nagłośnienie imprezy odpowiedzialni byli uczniowie: Kacper Żbikowski i Łukasz Kierzycki  z klasy I c.
Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy za rok na kolejną edycję Konkursu.
Serdecznie podziękowania składamy wszystkim Uczestnikom potyczek z mitologią oraz Nauczycielom z Zespołu Szkół nr 2, Zespołu Szkół nr 3, Szkoły Podstawowej w Zaborowie,  Zespołu Szkół z Rogoża i Zespołu Szkół nr 1 za przygotowanie uczniów do konkursu i za wspólną zabawę. Sponsorami nagród byli Zespół Szkół nr 1, Urząd Miasta oraz Państwo Mirosława i Marek Domańscy, którym szczególnie dziękujemy za zrozumienie i wsparcie.

Organizatorzy:  Małgorzata Brzozowska Beata A. Dąbrowska

Ogólnopolska Olimpiada „Promocji Zdrowego Stylu Życia” - kategoria Szkoły Podstawowe.

ETAP SZKOLNY (1.12.2015r.)
I – miejsce Gwizdała Katarzyna – kl. 6c
II – miejsce Czepło Magdalena – kl. 6a
III
- miejsce Ostrowska Dorota – kl. 6c i Rudzińka Aleksandra – kl. 6a

ETAP REGIONALNY (11.12.2015r.)
FINALISTKI ETAPU REGIONALNEGO KATEGORIA SZKOŁY PODSTAWOWE
1.  Gwizdała Katarzyna – kl. 6c
2. Czepło Magdalena – kl. 6a

Opiekun
Jolanta Myklusz

ARCHIDIECEZJALNY KONKURS  BIBLIJNY
im. SŁUGI BOŻEGO KARD. AUGUSTA HLONDA
„Ewangelia wg Św. Łukasza”

10 marca 2016 r. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym im. Jana Pawła II w Miłakowie odbył się finał ARCHIDIECEZJALNEGO KONKURSU WIEDZY BIBLIJNEJ im. SŁUGI BOŻEGO KARD. AUGUSTA HLONDA „Ewangelia wg św. Łukasza”. Jego organizatorem jest Diecezjalny Instytut Akcja Katolicka Archidiecezji Warmińskiej, Parafialny Oddział Akcji Katolickiej w Miłakowie, Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej Archidiecezji Gdańskiej Fundacja „SŁOWO” oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Jana Pawła II w Miłakowie. Konkurs swoim Patronatem objęli: Jego Ekscelencja Arcybiskup dr Wojciech Ziemba Metropolita Warmiński, Pan Artur Chojecki – Wojewoda Warmińsko-Mazurski oraz Pan Andrzej Wiczkowski – Starosta Powiatu Ostródzkiego.
Celem konkursu było ukazanie Pisma Świętego jako źródła wiary i zachęta do jego indywidualnej lektury, wspomaganie uczniów w praktycznym wykorzystaniu zdobytej wiedzy oraz promowanie osiągnięć uczniów i opiekunów
Do finału w Miłakowie dotarło 32 uczestników z  10 szkół podstawowych. Zespół Szkół nr 1 reprezentowało troje uczniów z klasy 4a, którzy zwyciężyli w etapie szkolnym. W finale mieli za zadanie rozwiązać test. Poziom wiedzy uczestników był bardzo wysoki, o kolejności decydowała niewielka różnica punktów.
Tym bardziej cieszy sukces naszego ucznia Michała Grzebskiego
, który otrzymał wyróżnienie. Dyplomy uznania otrzymali:  Zuzanna Kwestarz i Jakub Pejas

Uczniów do konkursu przygotowała s. Halina Grygo MSF.
Gratulujemy i dziękujemy uczniom za podjęty trud przygotowania się do konkursu.

Beata A. Dąbrowska

Kasia Gwizdała będzie walczyć w finale

27 lutego odbył się półfinał Ogólnopolskiego Wielkiego Konkursu Olimpijskiego
„Od Aten do Rio de Janerio”. Konkurs dotyczył wiedzy z zakresu osiągnięć i wyników polskich sportowców oraz uczestników konkursów sztuki na letnich igrzyskach olimpijskich od 1924 r. oraz problemów polskiego ruchu olimpijskiego.
Po trzech etapach eliminacji do półfinału zakwalifikowały się trzy uczennice Jedynki: Aleksandra Juchniewicz i Aleksandra Rykowska (III a – opiekun p. Wiesława Taradejna) oraz  Katarzyna Gwizdała (6 c – opiekun p. Katarzyna  Kotyla). Półfinały odbywały się jednocześnie w trzech miastach: Darłowie, Wysocku Wielkim i w Choroszczy, gdzie do rywalizacji przystąpiły nasze uczennice. Niestety Ola Rykowska z powodu choroby nie mogła wziąć udziału w półfinale, ale Kasia i Ola Juchniewicz
spisały się znakomicie, zajmując odpowiednio II i III miejsce. Ostatecznie po ciężkich zmaganiach do finału weszły 3 osoby z Wysocka Wielkiego, 2 osoby z Darłowa oraz 2 zawodników z Choroszczy, w tym Kasia Gwizdała. Tym samym Kasia będzie reprezentowała naszą szkołę w finale ogólnopolskim, który odbędzie się w marcu. Gratulujemy i trzymamy kciuki!

Medale i dyplomy wręczała czterokrotna olimpijka w pchnięciu kulą, pani Krystyna Zabawska.

Katarzyna Kotyla  
Beata A. Dąbrowska

III Powiatowy Konkurs „Dzień Języka Ojczystego”


„Bądź z serca pozdrowiona, Ojczysta święta mowo !” Takimi słowami Leopold Staff
w swoich czasach dał wyraz umiłowania języka ojczystego. Czy my, Polacy XXI w. potrafimy dziś kochać  i pielęgnować nasz język narodowy ?
     23  lutego 2016 r. w Zespole Szkół nr 1 w Nidzicy odbył się III Powiatowy Konkurs „Dzień Języka Ojczystego” dla uczniów gimnazjów na okoliczność obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego ustanowionego przez UNESCO w listopadzie 1999 r. W Polsce po raz pierwszy obchodzono je w 2005 r.
  W konkursie udział wzięli uczniowie z Gimnazjów nr 1, nr 2 i nr 3 z Nidzicy, Gimnazjum
w Szkotowie i Gimnazjum w Rogożu, którzy zaprezentowali wysoki poziom merytoryczny znajomości reguł poprawnościowych. Cieszymy się, że nauczyciele i dyrekcje szkół wspierają naszą inicjatywę propagowania wśród młodych ludzi „mody” na bycie miłośnikami
i obrońcami języka ojczystego. Gratulujemy zwycięzcom:
I m. - Aleksandrze Juchniewicz (ZS nr 1)

II m. – Agacie Ciacharowskiej (ZS w Rogożu)
III m. -  Kacprowi Kamińskiemu (ZS w Szkotowie)

Aldona Krasnowska

Wyniki konkursu plastycznego i literackiego

W ramach Kampanii ,,Pola Nadziei” stacja Caritas w Nidzicy ogłosiła  konkurs literacki oraz plastyczny poświęcony tematyce hospicyjnej. Hasłem konkursów była nadzieja oraz niesienie pomocy osobom chorym.  W dniu 28.01.2016r. rozstrzygnięto oba konkursy, do których zgłosiło się 9 placówek. Poziom literacki oraz artystyczny wszystkich prac był wysoki. Uczestnicy konkursów wykazali się pomysłowością i oryginalnością przekazu, kompozycji oraz dużą wrażliwością. Uczniowie naszej szkoły zajęli następujące miejsca:


W konkursie plastycznym w kategorii „szkoła podstawowa”
II miejsce: Aleksander Kozłowski z klasy Ie  (opiekun p. Sylwia Gawlik)
                 Julia Oflenda z klasy Ie (opiekun p. Sylwia Gawlik)
III miejsce:  Marysia Wylengowska z klasy kl. IIa (opiekun p. Monika Pińczewska – Czepło)
Wyróżnienia: Krzyś Domjan z klasy Ie (opiekun p. Sylwia Gawlik)
                       Oskar Grabiński z klasy IIa ( opiekun p. Monika Pińczewska – Czepło)
                       Oliwia Kowalska z klasy Ie (opiekun p. Sylwia Gawlik)
                       Ksawery Michalski z klasy Ie (opiekun p. Sylwia Gawlik)

W konkursie literackim w kategorii „uczniowie szkół podstawowych kl. IV-VI”

I miejsce
: Paulina Trybel z klasy Va (opiekun p. Jolanta Szałanda)
III miejsce: Magdalena Czepło z klasy VIa (opiekun p.Jolanta Szałanda)
Wyróżnienia: Łucja Wiśniewska z klasy Va (opiekun p.Jolanta Szałanda)
                       Katarzyna Zygnerska z klasy IV (opiekun p. Jolanta Szałanda)

W kategorii „młodzież gimnazjalna”
III miejsce: Krzysztof Rochmiński kl. IB (opiekun p.Katarzyna Matalińska)

O uroczystym wręczeniu nagród poinformujemy w najbliższych tygodniach zarówno osoby nagrodzone i wyróżnione oraz ich opiekunów.
Serdecznie gratulujemy!        

Katarzyna Matalińska

VI POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI W JĘZYKU ANGIELSKIM


26 lutego, w Szkole Podstawowej w Napiwodzie, po raz szósty odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski w Języku Angielskim. Biorący w nim udział uczniowie szkół podstawowych naszej gminy mieli za zadanie zaprezentować wiersz w języku angielskim.
Co roku konkurs ten cieszy się w naszej szkole dużym zainteresowaniem, w etapie powiatowym wzięło udział ośmioro uczniów Jedynki (w dwóch kategoriach wiekowych), z których pięcioro znalazło się w gronie laureatów.

W kategorii klas I-III (opiekun p.Ewa Rudzińska):
Wiktoria Majowicz, klasa IIc – miejsce I
Maja Podolska, klasa IIIa – miejsce II

W kategorii klas IV-VI (opiekun p.Agnieszka Brodniewicz):
Maja Brzozowska , klasa IVa – miejsce I
Jakub Pejas, klasa IVa – miejsce II
Magdalena Czepło, klasa VIa – miejsce III

Ogólnopolski Wielki Konkurs Olimpijski
„Od Aten do Rio de Janerio”


Uczniowie naszej szkoły licznie przystąpili do ogólnopolskiego konkursu z wiedzy olimpijskiej. Jego głównym celem jest popularyzacja idei olimpijskiej oraz uczczenie 120 – lecia ruchu olimpijskiego i 120 rocznicy pierwszych, nowożytnych igrzysk. Organizatorem turnieju jest Stowarzyszenie „Super Kibic” w Dzierżoniowie oraz Terenowy Klub Olimpijczyka w Wysocku Wielkim. Konkurs odbywa się pod patronatem honorowym m.in. Ministra Edukacji Narodowej, Ministra Sportu i Turystyki, Ministra Szkolnictwa Wyższego i  Prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Tematyka zadań testowych dotyczyła osiągnięć i wyników polskich sportowców na letnich igrzyskach olimpijskich od 1948 roku oraz problemów polskiego ruchu olimpijskiego. Najlepiej z tymi zagadnieniami poradziły sobie trzy uczennice – z gimnazjum: Aleksandra Juchniewicz i Aleksandra Rykowska (III a – opiekun p. Wiesława Taradejna) oraz  na etapie szkoły podstawowej Katarzyna Gwizdała (6 c – opiekun p. Katarzyna  Kotyla), które po przejściu trzech serii pytań zakwalifikowały się do półfinału. Odbędzie się on 27 lutego w Choroszczy.  

Beata A. Dąbrowska

REGULAMIN
POWIATOWEGO  KONKURSU MITOLOGICZNEGO
DLA UCZNIÓW KLAS V-VI
PT. „Z WIZYTĄ NA OLIMPIE”


**************************************************
Szanowna Dyrekcjo, Drodzy Nauczyciele i Uczniowie – miłośnicy mitologii.

Już po raz trzeci mamy przyjemność zaprosić Was do udziału w
Konkursie „ Z wizytą na Olimpie”.
Z radością będziemy oczekiwać na Państwa przybycie.

                                                                                                    Z poważaniem i sympatią
                                                                                                                  Organizatorzy

*********************************************************


CELE KONKURSU:

  • Propagowanie wśród młodzieży wiedzy o kulturze i sztuce starożytnej Grecji,

  • Podkreślenie roli antyku oraz jego wpływu na kształtowanie kultury antycznej i współczesnej,

  • Kształtowanie postawy szacunku dla dorobku cywilizacyjnego starożytnej Grecji,

  • Promowanie uczniów uzdolnionych humanistycznie,

  • Integracja środowiskowa młodzieży ze szkół powiatu  nidzickiego  poprzez zabawę i zdrową rywalizację.


ORGANIZATOR:

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Nidzicy.
Koordynator konkursu: Małgorzata Brzozowska, tel. – 698 182 928.

DATA I MIEJSCE KONKURSU:

15 marca 2016 r. (wtorek),  godzina 9.00 – aula Zespołu Szkół nr 1 w Nidzicy

KONKURS SKIEROWANY JEST
do uczniów klas V–VI szkoły podstawowej.

FORMA I ZASADY PRZEBIEGU KONKURSU:

Konkurs ma charakter interdyscyplinarny. Obejmuje treści podstawy programowej z języka polskiego i historii.
Każdy uczestnik zobowiązany jest wykazać się znajomością :
a) mitów greckich
b) bogów greckich, ich atrybutów i zakresu władzy, pokrewieństwa
c) związków frazeologicznych

I część – indywidualny test złożony z zadań zamkniętych (około 30 minut),
II część – zmagania zespołowe w formie gier i zabaw z zakresu mitologii w losowo wybranych grupach (około 45 minut).
Ilościowy skład grup zależny będzie od ilości zgłoszonych do konkursu uczniów.

Rywalizacja oceniana jest w dwóch kategoriach:
-  indywidualnej
- zespołowej

Każda szkoła typuje do konkursu dwoje uczniów wskazanych  przez nauczycieli historii,  języka polskiego lub dyrekcję szkoły.

NAGRODY
Nagrody rzeczowe otrzymują laureaci (I, II i III miejsce) w kategorii indywidualnej oraz członkowie zwycięskiej drużyny w kategorii zespołowej. Wszyscy uczestnicy konkursu dostają dyplomy i słodkie upominki.

POSTANOWIENIA KOŃCOWE:
Wszystkie kwestie sporne, a które nie zostały ujęte w tym regulaminie rozstrzygają organizatorzy.
Zgłoszenie ucznia do konkursu jest jednocześnie zgodą na publikację wyników i wizerunku uczestników na stronie internetowej ZS nr 1 oraz w lokalnej prasie.

LITERATURA KONKURSU:

1. Jan Parandowski, ,,Mitologia”(bez ,,Historii wojny trojańskiej”)
2. Władysław Kopaliński, ,, Słownik mitów i tradycji kultury”
3. Stanisław Skorupka, ,,Słownik frazeologiczny języka polskiego”

ZGŁOSZENIA DO KONKURSU:

Zgłoszenia prosimy nadsyłać faksem, drogą elektroniczną lub pocztową z dopiskiem ,,Konkurs mitologiczny” w terminie do 11 marca 2016 r. na adres:

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1
SZKOŁA PODSTAWOWA NR 1
im. MIKOŁAJA KOPERNIKA
ul. KOPERNIKA 1
13-100 NIDZICA
zsnr1nidzica@interia.pl

KONTAKT TELEFONICZNY:
sekretariat ZS nr 1: 089 625 21 16

faks: 089 625 40 08

Wszelkich informacji na temat konkursu udzielają nauczyciele:
Małgorzata Brzozowska (tel. 698 182 928) i Beata Anna Dąbrowska ( tel. 604 537 624)


WZÓR ZGŁOSZENIA

Ogólnopolski konkurs „Alfik matematyczny”

25 listopada 54 osoby z naszej szkoły wzięły udział w ogólnopolskim konkursie Alfik matematyczny.
Wyniki bardzo dobre uzyskało 6 osób, są to:
1. Maksymilian Krajewski
, uczeń I klasy gimnazjum (naucz. Helena Maj) zdobył 3 miejsce w województwie, a 178 w kraju na 3547 osób.
2. Filip Fabijaniak
, uczeń klasy 2b (naucz. Anna Jabłonowska) uzyskał 9 miejsce w województwie, a 570 w kraju na 13392 startujących.
3. Karolina Szmyt
, uczennica klasy 2a (naucz. Monika Pinczewska – Czepło) uzyskała 10 miejsce w województwie, a 628 w kraju na 13392 osób.
4. Natalia Grzebska
, uczennica klasy 3a (naucz. Dorota Ojrzyńska) uzyskała 3 miejsce w województwie, a 92 w kraju na 12312 startujących.
5. Przemek Libudzk
i, uczeń klasy 3a (naucz. Dorota Ojrzyńska) uzyskał 4 miejsce w województwie, a 175 w kraju na 12312 osób.
6. Adrian Mulawa
, uczeń klasy 3a (naucz. Dorota Ojrzyńska) uzyskał 17 miejsce w województwie.

Koordynator konkursu D. Ojrzyńska

Uczniowie Jedynki wyróżnieni w ogólnopolskim konkursie   
„BIBLIA I PRZYPOWIEŚCI BIBLIJNE”


21 stycznia 2016 r. Ogólnopolskie Konkursy Przedmiotowe EDI ogłosiło wyniki konkursu biblijnego. Naszą szkolę reprezentowało 22 uczniów. Przystępując do rywalizacji dzieci miały za zadanie rozwiązać test i wykazać się przy tym ponadprogramowymi wiadomościami z zakresu wiedzy na temat Biblii, zawartych w niej ważniejszych wydarzeń oraz umiejętności interpretacji tekstów biblijnych. Test składał się z 30 pytań. Do każdego podane były cztery warianty odpowiedzi, z których co najmniej jeden był prawidłowy. Podstawę do oceny stanowiły wypełnione przez uczestników karty odpowiedzi.
Ogółem w konkursie wzięło udział  600 uczestników z klas 1 – 3 edukacji wczesnoszkolnej  i 2163 z klas IV – VI szkół podstawowych z całej Polski. Tym bardziej cieszy fakt, że nasi uczniowie otrzymali wyróżnienia w skali kraju. Do grupy wyróżnionych uczestników zakwalifikowali się:
Dominik Załoga z klasy 3a, który zajął  7 miejsce w całej Polsce i uzyskał 226 punktów na możliwych 238 oraz Fabian Lipner z klasy 3c, który uplasował się na 8  miejscu w Polsce, uzyskując 226 punktów na 224.  Dzieci do konkursu przygotowały s. Halina Grygo. Serdecznie gratulujemy sukcesu.

s. Halina Grygo
Beata A. Dąbrowska

III Powiatowy  Konkurs Polonistyczny - „Dzień Języka Ojczystego” dla uczniów gimnazjum.


Nidzica, 20 stycznia 2016r.


                                 Szanowna Dyrekcjo,
                          Drodzy Nauczyciele,


Już po raz kolejny mamy zaszczyt zaprosić uczniów Państwa szkoły do wzięcia udziału w III Powiatowym  Konkursie Polonistycznym - „Dzień Języka Ojczystego” dla uczniów gimnazjum. Miło nam było gościć Państwa
w latach ubiegłych i liczymy na przybycie i w tym roku.
W załączeniu przesyłamy regulamin i wzór zgłoszenia.

Z wyrazami szacunku -
organizatorzy. 
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego (ang. International Mother Language Day) ustanowiony został przez UNESCO w listopadzie 1999r. Pierwsze obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego na świecie miały miejsce w roku 2000.
     W Polsce po raz pierwszy obchodzono je w 2005r., zaś w 2006r. dzień ten rozpoczynał obchody Roku Języka Polskiego, którego popularyzacji miało służyć m.in. dyktando pisane przez posłów. Obchody Dnia Języka Ojczystego są okazją, by zwrócić uwagę na konieczność ochrony dziedzictwa językowego.

(www.unesco.pl)

REGULAMIN
III  POWIATOWEGO KONKURSU -
„DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO”


CELE KONKURSU:

  • Podkreślenie znaczenia nauki języka ojczystego w rozwoju intelektualnym każdego Polaka.

  • Propagowanie kultury języka polskiego.

  • Rozbudzanie zainteresowań humanistycznych uczniów, wyrabianie nawyku językowej dociekliwości poznawczej, rozwijanie umiejętności zastosowania zdobytej wiedzy w praktyce.

  • Promowanie uczniów uzdolnionych humanistycznie.

  • Integracja środowiskowa młodzieży ze szkół powiatu nidzickiego poprzez zabawę i zdrową rywalizację.


ORGANIZATOR:

Gimnazjum nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Nidzicy – nauczyciele języka polskiego.
Koordynator konkursu: Aldona Krasnowska
(tel. kom. org. – 503346483)

DATA I MIEJSCE KONKURSU
:
23  lutego 2016 r. , godzina 13.00.;  
aula Zespołu Szkół nr 1 w Nidzicy

KONKURS SKIEROWANY JEST

do uczniów klas I – III gimnazjum.

FORMA I ZASADY PRZEBIEGU KONKURSU:


Indywidualny test złożony z zadań zamkniętych wielokrotnego wyboru z zakresu poprawności języka polskiego oraz tekst do poprawy błędów językowych.
Rywalizacja oceniana w kategorii:
-  indywidualnej.

Każda szkoła typuje do konkursu dwoje uczniów wskazanych  przez nauczycieli języka polskiego lub dyrekcję szkoły.

LITERATURA KONKURSU:

„Słownik języka polskiego” pod red. M. Szymczaka
„Słownik poprawnej polszczyzny’ pod red. W. Doroszewskiego
„Słownik frazeologiczny języka polskiego” S. Skorupki

ZGŁOSZENIA DO KONKURSU:

Zgłoszenia prosimy nadsyłać faksem, drogą elektroniczną lub pocztową z dopiskiem „DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO”
w terminie do 15 lutego 2016r. na adres:

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1
GIMNAZJUM NR 1
im. MIKOŁAJA KOPERNIKA
ul. KOPERNIKA 1
13-100 NIDZICA
zsnr1nidzica@interia.pl


WZÓR ZGŁOSZENIA:

Zgłaszamy do III Powiatowego Konkursu „Dzień Języka Ojczystego” uczniów naszego gimnazjum

Lp.

imię i nazwisko ucznia

klasa

imię i nazwisko opiekuna

nazwa i adres  szkoły

1.

Nasza uczennica wyróżniona w Ogólnopolskim  Konkursie Plastycznym
 „Życie Konsekrowane w oczach dzieci i młodzieży”

10 stycznia 2016 r. w podziemiach Katedry Warszawsko-Praskiej odbyła  się uroczystość wręczenia nagród zwycięzcom Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Życie Konsekrowane w oczach dzieci i młodzieży”. Komisja konkursowa pod kierunkiem prof. dr hab. Zdzisławy Ludwiniak z Akademii Sztuk Pięknych, spośród 1291 nadesłanych prac wyróżniła 31. Wśród tych wyróżnionych osób znalazła się Alicja Mulawa z klasy Ia gimnazjum, której ubiegłoroczna praca została dostrzeżona i opublikowana w katalogu poświęconym temu wydarzeniu. To kolejny sukces Ali w tego typu konkursie, która jak podkreśliła w wywiadzie udzielonym Telewizji Trwam, zawsze lubiła rysować i chętnie bierze udział we wszelkich konkursach plastycznych o tematyce religijnej.
Uroczystość wręczenia nagród uświetnił swoją obecnością Nuncjusz Apostolski w Polsce Ks. Abp Celestino Migliore, a o życiu konsekrowanym mówił do młodzieży i gratulował sukcesu, abp Henryk Hoser, biskup diecezjalny warszawsko – praski.
Ali i jej opiekunowi, siostrze Samueli Halinie Grygo MSF, serdecznie gratulujemy sukcesu.

Beata A. Dąbrowska

17 grudnia rozstrzygnięto Gminny konkurs plastyczny ,,Kartka Bożonarodzeniowa”. Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie pracy plastycznej (kartki) z wybranym zdarzeniem oddającym nastrój i atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.  Z uwagi na bardzo dużą ilość złożonych prac jury postanowiło przyznać nagrody w poszczególnych klasach:
Oddziały przedszkolne
Szymon Sarbiewski – 4 lata Oddział przedszkolny Zespół Szkół Nr 2 w Nidzicy
I miejsce  - Nela Gawlik – Gr. 0 B Zespół Szkół Nr 1 w Nidzicy
II miejsce – Emilka Mariańska – Oddział Przedszkolny Zespół Szkół Nr 2 w Nidzicy
III miejsce – Zuzanna Krupa -  Gr. 0 B Zespół Szkół Nr 1 w Nidzicy
Wyróżnienie : Lena Witczak - Gr. 0 B Zespół Szkół Nr 1 w Nidzicy
           Filip Wasilewski – Gr. 0 A Zespół Szkół Nr 2 w Nidzicy
           Adam Sotel – Gr. 0 A Zespół Szkół Nr 2 w Nidzicy
Klasa I
I miejsce – Paulina Kołakowska – kl. I b Zespół Szkół Nr 1 w Nidzicy
II miejsce – Natalia Dramińska – kl. I e Zespół Szkół nr 1 w Nidzicy
III miejsce – Laura Potrzuska – kl. I a Zespół Szkół nr 1 w Nidzicy
Wyróżnienie : Oliwia Sarbiewska – kl. I b Zespół Szkół nr 2 w Nidzicy
 Izabela Iwanicka – kl. I a Zespół Szkół Nr 1 w Nidzicy
 Jakub Miecznikowski – kl. I Szkoła Podstawowa w Łynie
Klasa II
I miejsce – Antoni Wiśniewski – kl. II a Zespół Szkół Nr 1 w Nidzicy
II miejsce – Dominik Rudziński – kl. II b Zespół Szkół Nr 2 w Nidzicy
III miejsce – Antoni Mazanowski – kl. II a Zespół Szkół Nr 1 w Nidzicy
Wyróżnienie : Aleksander Gadomski – kl. II b Zespół Szkół Nr 1 w Nidzicy
           Marcel Kosiński – kl. II c  Zespół Szkół Nr 2 w Nidzicy
Klasa III
I miejsce – Oliwia Borzuta – kl. III b Zespół Szkół Nr 3 w Nidzicy
II miejsce – Aleksander Skibiński – kl. III b Zespół Szkół Nr 3 w Nidzicy
III miejsce – Sandra Miecznikowska  - kl. III Szkoła Podstawowa w Łynie
Wyróżnienie : Karolina Kownacka – kl. III a Zespół Szkół Nr 2 w Nidzicy
Klasa IV
I miejsce – Paulina Sikorska – kl. IV Szkoła Podstawowa w Łynie
II miejsce – Małgorzata Kamińska – kl. IVb Zespół Szkół nr 2 w Nidzicy
III miejsce – Cezary Bandurski – kl. IV Szkoła Podstawowa w Łynie
Klasa V   
I miejsce – Wiktoria Sarbiewska – kl. Va Zespół Szkół Nr 2 w Nidzicy
II miejsce – Paulina Orzechowska  - kl. Va Zespół Szkół Nr 1 w Nidzicy
III miejsce – Natalia Głusek – kl. Va Zespół Szkół Nr 1 w Nidzicy
Wyróżnienie: Szymon Pokorski  - kl. V Szkoła Podstawowa w Łynie
Klasa VI
I miejsce – Hubert Zieliński – kl. VI a Zespół Szkół Nr 1
II miejsce – Aleksandra Jaroszewska – kl. VI b Zespół Szkół Nr 1 w Nidzicy
III miejsce – Agnieszka Jakubiak – kl. VI Szkoła Podstawowa w Łynie
Laureaci konkursu otrzymają dyplomy, nagrody rzeczowe oraz słodkie upominki. Wystawa nagrodzonych prac znajduje się na I piętrze Szkoły Podstawowej przy Zespole Szkół Nr 1, natomiast pozostałe prace  można obejrzeć na I piętrze Gimnazjum przy Zespole Szkół Nr 1.
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie.

Małgorzta Baranowska

II Gminny plastyczny konkurs logopedyczny
„Logopedyczne choinki Jedynki”

16 grudnia rozstrzygnięto II Gminny plastyczny konkurs logopedyczny „Logopedyczne choinki Jedynki”. Konkurs skierowany do dzieci uczęszczających na zajęcia logopedyczne, rozgrywany był w dwóch kategoriach wiekowych: zerówki i najstarsze grupy oddziałów przedszkolnych oraz klasy 1 – 3 edukacji wczesnoszkolnej. Na konkurs należało wykonać w dowolnej technice pracę plastyczną – choinkę – w formacie A4, której dekoracja miała nawiązywać do ćwiczonych na zajęciach głosek. Celem konkursu było m. in. utrwalanie poprawnej wymowy, inspiracja do zabawy słowem, rozwijanie zdolności i umiejętności manualnych, czerpanie radości ze wspólnej pracy z logopedą, nauczycielem bądź rodzicem przy tworzeniu prac plastycznych. Na konkurs napłynęło 30  prac z 4 oświatowych placówek gminnych. Choinki były przepiękne, bardzo pomysłowe i Jury w składzie: Karolina Zielińska (przedstawiciel Rady Rodziców), Anna Szczepkowska i Joanna Grabowska (nauczyciele biblioteki) miało problem z wybraniem tych najpiękniejszych. Ostatecznie oceniono je następująco:
Kategoria I – oddziały przedszkolne i zerówki

I miejsce – Zuzanna Polinkiewicz – Przedszkole nr 2 i Nela Gawlik – grupa 0 B Zespół Szkół nr 1
II miejsce – Maja Szczepuchowska – Przedszkole nr 2  i Kacper Sieklicki – grupa 0 A Zespół Szkół nr 1
III miejsce – Zuzanna Jabłonowska – grupa 0 A Zespół Szkół  nr 1
Wyróżnienie w tej kategorii zdobył – Norbert Zemanek – Szkoła Podstawowa w Napiwodzie
Kategoria II – klasy 1 – 3 edukacji wczesnoszkolnej

I miejsce – Ewelina Nowicka – Szkoła Podstawowa w Napiwodzie i Aleksandra Kuklińska – klasa 1a  Zespół Szkół  nr 1
II miejsce – Paulina Kołakowska – klasa 1 b Zespół Szkół nr 1 i Aleksander i Maksymilian Kozłowscy – klasa 1e Zespół Szkół nr 1
III miejsce – Oskar Wojciechowski – Szkoła Podstawowa w Napiwodzie i Helenka Denis – klasa 1a Zespół Szkół nr 1
Wyróżnienia w tej kategorii zdobyli: Natalia Zakrzewska – klasa 1 a Zespół Szkół nr 3 i Ksawery Branowski – klasa 1b – Zespół Szkół nr 1
Laureaci konkursu otrzymają nagrody rzeczowe, a wszystkie dzieci biorące udział w konkursie pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. Prace można obejrzeć na wystawie w holu na II piętrze w Jedynce.
Organizatorem konkursu z ramienia ZS nr 1 była  Beata Anna Dąbrowska – logopeda szkolny. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie.

Beata A. Dąbrowska

Gminny Konkurs Plastyczny „Przemocy mówię NIE”

Michał Majewski z grupy B oddziału przedszkolnego (opiekun p. Dominika Bonisławska) otrzymał wyróżnienie w Gminnym Konkursie Plastycznym „Przemocy mówię NIE” zorganizowanym przez Przedszkole nr 2. Gratulacje!

Beata A. Dąbrowska

Jesienne inspiracje

Nela Gawlik z grupy B (wychowawca Dominika Bonisławska) zwyciężyła w szkolnym konkursie plastycznym dla oddziałów przedszkolnych pt. „Jesienne inspiracje – jesienne drzewo”. Praca Neli zyskała największe uznanie jury. Pozostałe jesienne drzewka, również piękne, zostały wyróżnione, a wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i drobne upominki. Organizatorem konkursu były panie Małgorzata Grochowska i Dominika Bonisławska.

Beata A. Dąbrowska

Powiatowy Konkurs Recytatorski ,,Totus Tuus”

21.10.2015r. w Zespole Szkół nr 3 w Nidzicy odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski pt. ,,Totus Tuus”. Patronat nad całością objął Wizytator Nauczania Religii, Dziekan Dekanatu Nidzica – ks. Prałat Tadeusz Lewdarowicz, Proboszcz Parafii bł. B. Lament – ks. Kanonik Adam Turek oraz Dyrekcja Zespołu Szkół nr 3 w Nidzicy. Celem konkursu było propagowanie piękna poezji o tematyce religijnej, pielęgnowanie wartości estetycznych języka ojczystego i poszukiwanie wzorców oraz wartości istotnych w życiu młodego człowieka. W konkursie brały udział szkoły gimnazjalne z naszego powiatu. Naszą szkołę reprezentowały uczennice gimnazjum:

Julia Maculewicz, ucz. kl.II a – I miejsce                                          Barbara Żelasko, ucz.kl. I b – wyróżnienie                                

Opiekunem uczennic była p. Katarzyna Matalińska.
Serdecznie gratulujemy

Powiatowy Konkurs Plastyczny „Miś zaprasza dziś”

W ramach obchodów XII Światowego Dnia Pluszowego Misia Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Nidzicy ogłosiła konkurs plastyczny dla dzieci pt. „Miś zaprasza dziś”. Konkurs rozgrywany był w dwóch kategoriach wiekowych: klasy „O” i grupy przedszkolne oraz w kategorii klas I – III szkół podstawowych. Nasi uczniowie jak co roku wzięli liczny udział w tym konkursie, a ich zaangażowanie i talent plastyczny zostały docenione przez Jury. 27 listopada w Sali Rycerskiej nidzickiego zamku nastąpiło uroczyste wręczenie nagród. Dodatkową atrakcją było przedstawienie i wiele niespodzianek przygotowanych dla najmłodszych miłośników pluszowych misiów.
W kategorii klas „0” i grupy przedszkolne III miejsce zajęła  Lena Witczak z grupy„0”B (wychowawca – Dominika Bonisławska). Wyróżnienia zdobyli Ania Dąbrowska także z grupy „0”B oraz Kacper Sieklicki z grupy „0”A (wychowawca – Małgorzata Grochowska).
W kategorii klas I-III szkół podstawowych III miejsce zajęła praca Amelki Czubkowskiej z klasy 1a (wychowawca – Beata Ewa Dąbrowska), a wyróżnienia otrzymały Alicja Bublijewska i Dominika Klimaszewska także z klasy 1a oraz Oskar Pilarczyk z klasy 2a (wychowawca – Monika Pińczewska – Czepło) oraz Natalia Szczepkowska z klasy 2c (wychowawca – Elżbieta Sitarz).
Wszystkim Laureatom serdecznie gratulujemy!

Beata A. Dąbrowska

XXI Przegląd Małych Form Teatralnych

19 listopada w sali rycerskiej nidzickiego zamku odbył się XXI Przegląd Małych Form Teatralnych. Organizatorem konkursu jest Nidzicki Ośrodek Kultury we współpracy z Komendą Powiatową Policji oraz Stacją Sanitarno - Epidemiologiczną w Nidzicy. Jego główną ideą jest promowanie zdrowego stylu życia, w tym popularyzacja wiedzy o szkodliwości palenia, używania wszelkich narkotyków i spożywania alkoholu. W przeglądzie biorą udział uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych z całego powiatu, przeprowadzony jest w dwóch kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe i gimnazja.
Nasi uczniowie spisali się znakomicie zdobywając wysokie lokaty w swoich kategoriach wiekowych:
Szkoła Podstawowa – I miejsce
Zwycięskie przedstawienie, pantomimę pt. „Drogi życia”, przygotowali uczniowie klasy 6a: Anna Paszkowska, Magdalena Czepło, Alicja Murzyn, Aleksandra Rudzińska i Marianna Neumann pod kierunkiem pani Katarzyny Rydkodym i pani Wiesławy Taradejna
Gimnazjum – III miejsce
Przedstawienie pt. „Mistrz i uczeń” wg scenariusza Karoliny Podowskiej  przygotowali uczniowie klasy II b: Karolina Podowska, Zofia Dobrzyńska, Alicja Miękós, Wiktoria Malinowska i Aleksandra Czeszejko przy pomocy Pauliny Długokęckiej, Dominiki Koszewskiej i Wiktorii Krawczyk, pod kierunkiem pani Katarzyny Kotyla i pani Aldony Krasnowskiej.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!
Beata A. Dąbrowska

„Nasza szkoła bliżej gwiazd”

Z okazji 70 - lecia istnienia „Jedynki” zorganizowano konkurs plastyczno – literacki pod wspólnym tytułem „Nasza Szkoła Bliżej Gwiazd” oraz międzyklasowy Konkurs plastyczny – Układ Słoneczny.
Konkursy rozgrywane były w różnych kategoriach wiekowych, a uczniowie mieli za zadanie wykonać pracę plastyczną w formacie A3 lub zakładkę do książki, napisać wiersz  lub inną pracę literacką oraz wykonać Układ Słoneczny.
Jury, w składzie: Małgorzata Górna, Karolina Zielińska (rodzice), Anna Dziurska (nauczyciel emeryt), Danuta Szczepkowska, Małgorzata Brzozowska, Małgorzata Trybel,  Dorota Ojrzyńska (nauczyciele uczący) ustaliło następujące wyniki konkursów:

KONKURS PLASTYCZNY


Praca plastyczna- A3- kategoria I-III

I MIEJSCE- Kalina Pomorska- klasa Ib- nauczyciel Agnieszka Zawadzka
II MIEJSCE- Maja Podolska- klasa IIIa- nauczyciel Dorota Ojrzyńska
III MIEJSCE- Paulina Kołakowska- klasa Ib- nauczyciel Agnieszka Zawadzka
WYRÓŻNIENIE- Miłosz Zdanowski- klasa IIb- nauczyciel Anna Jabłonowska

Praca plastyczna- A3- kategoria IV-VI

I MIEJSCE- Magdalena Czepło- klasa VIa- nauczyciel Małgorzata Trybel
II MIEJSCE- Zofia Dąbrowska- klasa Va- nauczyciel Małgorzata Trybel
III MIEJSCE- Maciej Gwiaździński- klasa Va- nauczyciel Małgorzata Trybel

Zakładka do książki- kategoria I-III

I MIEJSCE- Helena Denis- klasa Ia- nauczyciel Beata Ewa Dąbrowska
II MIEJSCE- Antonina Przybyłek- klasa Ia- nauczyciel Beata Ewa Dąbrowska
III MIEJSCE- Zofia Kotyla- klsa IIa- nauczyciel Monika Pińczewska- Czepło
WYRÓŻNIENIE- Paweł Taratycki- klasa Ia- nauczyciel Beata Ewa Dąbrowska

Zakładka do książki- kategoria IV-VI

I MIEJSCE- Paulina Orzechowska- klasa Va- Małgorzata Trybel

KONKURS LITERACKI


Kategoria- IV-VI SP

I MIEJSCE- Magdalena Czepło- kl. VIa- nauczyciel Katarzyna Rytkodym
II MIEJSCE- Nella Waszczak- kl. Va- nauczyciel Aldona Krasowska
III MIEJSCE- Jowita Józefowicz- kl. IVa- nauczyciel- Dorota Wódkiewicz
WYRÓŻNIENIE- Ola Żebrowska- kl. 5a- nauczyciel- Aldona Krasnowska

Kategoria – I-III GIMNAZJUM

I MIEJSCE- Justyna Tyburska- kl. IIIc- nauczyciel Anna Czarzasta
II MIEJSCE- Eliza Józefowicz- kl. IIb- nauczyciel- Dorota Wódkiewicz
III MIEJSCE- Wojciech Prusik- kl. IIb- nauczyciel Aldona Krasnowska
WYRÓŻNIENIE- Paulina Długokęcka- kl. IIb- nauczyciel Aldona Krasnowska


KONKURS MIĘDZYKLASOWY- UKŁAD SŁONECZNY

Kategoria- I-III

I MIEJSCE- klasa 2c- wych. Elżbieta Sitarz
II MIEJSCE- klasa 2a- wych. Monika Pińczewska- Czepło
III MIEJSCE- klasa 3b- wych. Anna Grochowska
WYRÓŻNIENIE- klasa 1a- wych. Beata Ewa Dąbrowska


Wręczenie nagród odbyło się w auli szkolnej 6 XI,  podczas uroczystego spotkania jubileuszowego. Koordynatorem konkursu była p. Monika Pińczewska Czepło oraz panie Małgorzata Brzozowska, Joanna Grabowska i Paulina Wiśniewska.
Wystawę plastycznych prac pokonkursowych można obejrzeć w holu na II piętrze (przed świetlicą), prace literackie do przeczytania na stronie szkoły
(więcej)

Beata A. Dąbrowska

XVII Warmińsko-Mazurskie Dni Rodziny „Rodzina drogowskazem życia” trwały od 15 maja do 12 czerwca 2015 roku. W Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbyło się uroczyste podsumowanie przedsięwzięcia oraz wręczenie nagród laureatom konkursów.
W kategorii uczniów szkół podstawowych wśród nagrodzonych była uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Nidzicy. Wyróżnienie w XII wojewódzkim konkursie literackim „Trwałe, kochające się małżeństwo gwarantem szczęścia rodzinnego i osobistego” otrzymała uczennica klasy VI B Eliza Józefowicz, która od września uczęszcza do Gimnazjum nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Nidzicy.
Wiersz naszej uczennicy, zatytułowany „Moi Rodzice”, został opublikowany w Biuletynie nr 35, wydanym przez Radę ds. Rodzin Województwa Warmińsko – Mazurskiego.
Nauczycielem Elizy była pani Katarzyna Rydkodym. Laureatka i Pani Katarzyna otrzymały dyplomy, podziękowania oraz nagrody książkowe.


Moi Rodzice
Mam wielkie szczęście, gdyż moi Rodzice
kochają się ponad życie…
Są razem 15 lat, a to na trwałość
Małżeństwa ich kilka rad.
Szanować przysięgę przed Bogiem złożoną.
Żona wspiera męża, mąż zawsze jest za żoną.
Ciągła praca nad związku świeżością, dzielenie się smutkiem, jak i radością,
Zrozumienie i szczera rozmowa.
Tak ważne są ciepłe słowa.
Odważne zmierzenie się z problemami,
otarcie oczu napełnionych łzami,
wspólne decyzje i dzieci wychowanie.
To dla małżonków nie lada wyzwanie.
Lecz liczy się miłość, zaufanie i szacunek.
Są niczym lekarstwo na każdy frasunek.
W bonusie pozostaje jeszcze tylko pocałunek.
Mam wielkie szczęście, gdyż moi Rodzice
zdradzili mi miłość swojej tajemnicę…


Eliza Józefowicz, kl. 6 b, 13 lat
(opiekun – Katarzyna Rydkodym)

Wakacyjna moda na czytanie

9 X już po raz czwarty rozstrzygnięto gminny konkurs fotograficzno – czytelniczy „Wakacyjna moda na czytanie”. Jego organizatorami są nauczyciele biblioteki ZS nr 1 Joanna Grabowska i Anna Szczepkowska. Celem tego konkursu jest nieustanne propagowanie czytelnictwa oraz zachęcanie dzieci i młodzieży do obcowania z literaturą. Chociaż w dzisiejszych czasach tradycyjna książka często walczy ze współczesnymi technologiami o zainteresowanie wśród młodego pokolenia, to na szczęście moda na czytanie nie przemija i literatura jest nadal pasją i niezastąpioną rozrywką dla wielu młodych ludzi, także w okresie letniego wypoczynku. Zadaniem uczestników konkursu było nadesłanie zdjęcia, którego motywem przewodnim jest książka towarzysząca uczniowi podczas wakacji. Spośród prac, które zgłoszono do konkursu, jury w składzie: Beata A. Dąbrowska i Marek Skwarski zgodnie z regulaminem wybrało z każdej szkoły biorącej udział w konkursie, jedno, najlepsze ich zdaniem zdjęcie. Zwycięzcami w tym roku zostali uczniowie: Martyna Krupa – Szkoła Podstawowa w Napiwodzie, Dominika Rak – Szkoła Podstawowa w Rączkach, ex aequo Alan Dąbrowski (3c) i Tymon Łobejko (2b) – Szkoła Podstawowa nr 1 w Nidzicy. Ponadto wyróżnienie za udział otrzymała Joanna Pańkowska ze Szkoły Podstawowej w Łynie,
Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział. Zdjęcia będzie można obejrzeć na wystawie w Bibliotece Szkolnej ZS nr 1.

Beata A. Dąbrowska

 
 

Gracjan Dąbrowski - Szkoła Podstawowa nr 1 w Nidzicy

Dominika Rak - Szkoła Podstawowa w Rączkach

Joanna Pańkowska - Szkoła Podstawowa w  Łynie

Martyna Krupa - Szkoła Podstawowa w Napiwodzie

Tymon Łobejko - Szkoła Podstawowa nr 1 w Nidzicy

II MIĘDZYNARODOWY KONKURS PLASTYCZNO – LITERACKI
„Błogosławiona Bolesławo, naśladowczyni Świętej Rodziny, prowadź nas”


Uczniowie Jedynki w gronie laureatów
ogólnopolskiej kampanii „Zachowaj trzeźwy umysł” 2015


Co roku uczniowie naszej szkoły biorą udział w konkursach organizowanych w ramach ogólnopolskiej kampanii „Zachowaj trzeźwy umysł” organizowanych przez Stowarzyszenie Producentów i Dziennikarzy Radiowych w Poznaniu. Zmagania konkursowe w edycji 2015 r. odbywały się w dwóch kategoriach wiekowych – szkoła podstawowa i gimnazjum oraz tematycznych – literacka i plastyczna. Prace naszych uczniów wysłane w czerwcu 2015 roku zostały docenione przez organizatorów, którzy we wrześniu 2015 ogłosili listę nagrodzonych.

Laureatami zostali:

Aleksandra Juchniewicz – kategoria gimnazjum – praca literacka „Razem lepiej” – opiekun p. Aldona Krasnowska


Kacper Zielski (obecnie uczeń Gimnazjum nr 12 w Olsztynie) – kategoria szkoła podstawowa – praca plastyczna „Warto pomagać” – opiekun Małgorzata Trybel


Zuzanna Olszewska (obecnie uczennica Gimnazjum nr 2 w Nidzicy) – kategoria szkoła podstawowa – praca plastyczna „Warto pomagać” – opiekun Małgorzata Trybel
Koordynatorem konkursu była p. Małgorzata Parfianowicz, a wzięło w nim udział 65 uczniów Zespołu Szkół nr 1.

Beata A. Dąbrowska

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego