2018/2019 - Zespół Szkół nr 1

Licznik odwiedzin

Na bloga liczniki

Idź do spisu treści

Menu główne:

2018/2019

Konkursy
 

Powiatowy Konkurs Recytatorski „Moja Ojczyzna Niepodległa”


We wtorek 27 listopada w naszej szkole odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski „Moja Ojczyzna Niepodległa”. Wzięło w nim udział 24 uczniów z 7 placówek oświatowych: Szkoły Podstawowej nr 2 i nr 3 w Nidzicy, Szkoły Podstawowej w Napiwodzie, Szkoły Podstawowej w Rączkach, Szkoły Podstawowej w Rogożu, ZSP w Szkotowie i  oraz gospodarzy, Szkoły Podstawowej nr 1. Konkurs rozgrywany był w dwóch kategoriach wiekowych. Występujących uczniów oceniało Jury w składzie: Pani Katarzyna Przybyszewska, Pani Joanna Miler i Pani Irena Mamińska. Bardzo dziękujemy Im za przybycie i profesjonalną pracę. Organizatorem całości były nauczycielki języka polskiego: Anna Czarzasta, Aldona Krasnowska, Katarzyna Leszczyńska i Dorota Wódkiewicz.
Wyniki:
W kategorii klas IV – VI szkoły podstawowej
I miejsce – Karolina Szmit (SP 1)
– op. Aldona Krasnowska
I miejsce – Nikola Lachtara (SP 3) – op. Anna Borkowska
II miejsce – Marcel Mazur (SP w Rogożu) – op. Mariola Szymczak
III miejsce – Nadia Nowicka (SP Napiwodzie) – op. Żaneta Lalak
wyróżnienie – Aleksandra Osińska (SP nr 2) – op. Ewa Hinburg

W kategorii klas VII – VIII i III gimnazjum
I miejsce – Kinga Gnidzińska (SP nr 3) – op. Anna Borkowska
II miejsce – Maja Geszczyńska (SP w Rączkach) – op. Mariola Rzemek
II miejsce – Małgorzata Kujawska (SP nr 2) – op. Izabela Parecka
III miejsce – Laura Jasińska (SP nr 1)
– op. Katarzyna Leszczyńska

Serdecznie gratulujemy wszystkim Laureatom.

Beata A. Dąbrowska

Zawody z robotyki

Dnia 17.11.2018r. w Olsztynie odbyły się zawody z robotyki w ramach zajęć z projektu Era Inżyniera.
Pierwsze miejsce w kategorii klas 5-7 zajęła drużyna z naszej szkoły w składzie :  Natalia Grzebska, Alan Dąbrowski, Adrian Mulawa, Maciej Maj, Stanisław Żygadło. Opiekunowie Bogumiła Adamska, Helena Maj.
I miejsce w kategorii klas 4 drużyna Kebsy: Nikodem Kowalczuk, Hubert Saternus, Olivier Jasiński, Kacper Redys, Aleksander Czacharowski opiekun Marta Saternus
Gratulujemy

Bogumiła Adamska

Powiatowy konkurs
ZAKRĘTY    MATEMATYCZNE

Dnia 22.11.2018r.odbyłsię po raz szósty powiatowy konkurs matematyczny dla uczniów klas 5 Zakręty Matematyczne. Do konkursu zgłosiło się sześć szkół: Szkoła Podstawowa nr 2 w Nidzicy,   Szkoła Podstawowa nr 3 w Nidzicy,   Szkoła Podstawowa w Rączkach,   Szkoła Podstawowa w Napiwodzie,   Szkoła Podstawowa w Janowie,   Szkoła Podstawowa w Muszakach  oraz gospodarze  Szkoła Podstawowa nr 1 w Nidzicy. W konkursie pod tytułem „ Pomyśl, rozwiąż, uśmiechnij się ” wzięło udział 21 uczniów klas piątych, po trzech z każdej szkoły.  Uczestnicy w ciągu godziny mieli do rozwiązania 18 zadań otwartych. Komisja konkursowa  składała się  z nauczycieli w/w szkół. Wyniki były następujące:
I miejsce – Maryla Żukowska SP nr 1 ( opiekun Bogumiła Adamska)
II miejsce – Aleksander Ciężki SP nr 3 ( opiekun  Joanna Sobolewska)
III miejsce – Filip Fabijaniak SP nr 1 ( opiekun Wiesław Wojtkiewicz )
oraz wyróżnienia za bardzo dobry wynik Michał Osowski SP  w Janowie, Sandra Chmielińska SP nr 3 w Nidzicy, Bartek Bączkiewicz SP w Muszakach, Nadia Nowicka SP w Napiwodzie, Szymon Szypulski SP w Muszakach.
Najlepsi uczniowie otrzymali nagrody oraz dyplomy a pozostali drobne upominki.
Nagrody zostały zakupione w ramach programu mPotęga.
Gratulujemy zwycięzcom, a opiekunom dziękujemy z współpracę i zapraszamy na kolejną edycję.

Koordynator Bogumiła Adamska

XXIV Przegląd Małych Form Teatralnych „Styl życia a zdrowie”

22 listopada na nidzickim zamku już po raz XXIV odbył się Przegląd Małych Form Teatralnych „Styl życia a zdrowie”. Organizatorem konkursu jest Nidzicki Ośrodek Kultury, Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna, MOPS, Komenda Powiatowa Policji oraz Centrum Usług Wspólnych. Jego główną ideą jest promowanie zdrowego stylu życia, zapobieganie chorobom, popularyzacja wiedzy o szkodliwości różnych  nałogów i chorób oraz uświadomienie zagrożeń, jakie niosą nałogi i zjawiska patologiczne.
W tym roku występy naszych uczniów zostały wysoko ocenione. Wśród 7 zespołów w kategorii klas 7-8 oraz III gimnazjów dziewczęta z klasy III c gimnazjum: Magdalena Morawska, Wiktoria Szostek, Agnieszka Jakubiak, Wiktoria Domańska, Julia Kocińska  zajęły I MIEJSCE.  „Uwierzyć w lepszy świat” to tytuł dojrzałego i bardzo wymownego przedstawienia poruszającego problem używania przez młodzież zakazanych substancji – dopalaczy. Opiekunami zespołu były panie Anna Czarzasta i Dorota Wódkiewicz.
Natomiast w kategorii klas IV –VI zajęliśmy III miejsce. Przedstawienie pt. „Nie jesteś sam” w wykonaniu Karoliny Szmit (Va) oraz Kornelii Paszkowskiej, Julii Roczan, Natalii Grzebskiej i Alan Dąbrowskiego z VI c przygotowała pani Katarzyna Rydkodym.
Gratulujemy sukcesu!

Beata A. Dąbrowska

Konkurs pt. „Narodzenie Jezusa w Betlejem”

ZAPRASZAMY do wzięcia udziału w  POWIATOWYM  KONKURSIE PLASTYCZNYM pt. „Narodzenie Jezusa w Betlejem”. Do etapu powiatowego szkoła, placówka biorąca udział w konkursie może  PRZEKAZAĆ MAKSYMALNIE z każdej grupy wiekowej  po 1 pracy. Termin ODDANIA PRAC  do 5 grudnia  2018 r.
Regulamin konkursu

ORGANIZATORZY: Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Nidzicy
(s. Halina GRYGO, Katarzyna MATALIŃSKA, Jolanta SZAŁANDA).


Uczniowie Jedynki laureatami Wojewódzkiego Konkursu Literackiego

Pod koniec października w  Warmińsko – Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie miało miejsce uroczyste podsumowanie XX Warmińsko – Mazurskich Dni Rodziny, które w tym roku odbyły się pod hasłem „Rodzina-Dom-Ojczyzna”. Hasło nawiązywało do 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Na uroczystości obecni byli m.in.: Wicewojewoda Warmińsko-Mazurski Sławomir Sadowski i Pełnomocnik Wojewody Warmińsko-Mazurskiego do spraw Rodziny Edyta Markowicz. Głównymi organizatorami Dni są: Rada ds. Rodzin Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego przy współpracy Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego i Katolickiego Stowarzyszenia ,,Civitas Christiana”.
Podczas uroczystej gali podsumowano XV wojewódzki konkurs literacki „Dom rodzinny ostoją ojczyzny” oraz  XV wojewódzki konkurs plastyczny i grafiki komputerowej „Rodzina i Dom Fundamentem Ojczyzny”.
Niezmiernie cieszy nas fakt, że uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 zostali wysoko ocenieni i nagrodzeni w konkursie literackim, na który napłynęło 130 prac. Zofia Dąbrowska, uczennica klasy 8a otrzymała zaszczytny tytuł laureata i Nagrodę Marszałka Województwa Warmińsko – Mazurskiego za pracę w kategorii Wspomnienia/Świadectwa, a Igor Gadomski z klasy 5b otrzymał Nagrodę Wojewody Warmińsko – Mazurskiego w kategorii Inne. To kolejny sukces literacki zarówno Zosi jak i Igora, mamy więc nadzieję, że wkrótce usłyszymy o następnych. Opiekunem uczniów była pani Aldona Krasnowska.

Beata A. Dąbrowska

TURNIEJ PROOBRONNY Z OKAZJI
100. ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI


W dniach 10 – 11 listopada 2018 r. w Olsztynie odbył się PROOBRONNYM TURNIEJ Z OKAZJI 100.ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI. Jego organizatorem był Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy III a: Aleksandra Rudzińska, Jan Słomkowski i Maciej Łukaszuk.
Nasza drużyna spisała się bardzo dobrze, zajmując w turnieju IV miejsce na 15 drużyn z województwa. Uczestnicy turniejowych zmagań sprawdzili swoją wiedzę historyczną oraz sprawność podczas rzutu granatem, biegu na 2 km., przenoszeniu rannego i skrzynki z amunicją oraz podczas strzelania. Opiekunem drużyny był Dariusz Urbanowski.

Beata A. Dąbrowska

Serdecznie zapraszamy uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1  w Nidzicy do  wzięcia udziału  Diecezjalnym Konkursie  Plastycznym pt. „JESTEŚMY NAPEŁNIENI DARAMI DUCHA ŚWIĘTEGO” dla klas 1-3 edukacji wczesnoszkolnej. Termin ODDANIA prac do 19 listopada 2018 r.
CELEM konkursu jest pomoc dzieciom w lepszym poznaniu Osoby Ducha Świętego i Jego darów.
Każdy uczestnik konkursu wykonuje INDYWIDUALNIE jedną pracę w FORMACIE A3, stosując WYBRANE przez siebie techniki plastyczne takie jak: rysowanie, malowanie, wyklejanie, wydzieranie, grafika itp.
Przy ocenie prac konkursowych będą brane pod uwagę - obok wartości artystycznych - przede wszystkim SAMODZIELNOŚĆ wykonania oraz WKŁAD PRACY dzieci.
Prace plastyczne należy przekazać  najpóźniej do 19.11.2018 r. do s. Haliny Grygo.

s. Halina Grygo

OGÓLNOPOLSKI  KONKURS PLASTYCZNY:
,,Aby podobać się Bogu i ludziom -
Święty Mikołaj i Święty Stanisław Kostka w oczach dzieci i młodzieży”.  

Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Nidzicy pod kierunkiem  s. Haliny Grygo wzięły udział, w zorganizowanym                                przez Wydział Duszpasterstwa Kurii Metropolitarnej w Lublinie oraz fundację  „Odkrywamy talenty” w ogólnopolskim konkursie plastycznym dla uczniów klas I-III: ,,Aby podobać się Bogu i ludziom - Święty Mikołaj i Święty Stanisław Kostka w oczach dzieci i młodzieży”.  W etapie szkolnym zwyciężyli:  
1 miejsce - TOBIASZ JASIŃSKI,
kl. 2a  i BIANKA CHMIELEWSKA, kl. 1d;
2 miejsce-ZUZANNA KUCIŃSKA
, kl. 2b.

s. Halina G.

WYNIKI  POWIATOWEGO  KONKURSU  PLASTYCZNEGO
„Ulubiona TAJEMNICA różańca świętego”W kategorii klas 1-3 edukacji wczesnoszkolnej  zwyciężyli:

I miejsce - KRZYSZTOF GĄSKA,  SP nr 1 w Nidzicy
II miejsce - Amelia Miecznikowska, SP nr 3 w Nidzicy
III miejsce - Dominik Rytkowski, SP Napiwodzie

Wyróżnienia:
ZUZANNA KUCIŃSKA, SP nr 1 w Nidzicy
Michał Paliński, SP nr 3 w Nidzicy
Hubert Witkowski, SP nr 3 w Nidzicy

W kategorii klas 4-7 szk. podst. najlepsi okazali się:

I miejsce - Pola Zakrzewska, SP nr 3 w Nidzicy
II miejsce - Anna Kurlandzka, SP nr 2 w Nidzicy
III miejsce - MIKOŁAJ MOSZCZYŃSKI, SP nr 1 w Nidzicy

Wyróżnienia:
KATARZYNA ZYGNERSKA, SP nr 1 w Nidzicy
Olga Ciężka, Szkoła SP nr 3 w Nidzicy
Michał Łamejko, SP nr 2 w Nidzicy
Olaf Borowski, SP nr 2 w Nidzicy
Aleksander Ciężki, SP nr 3 w Nidzicy
Bartosz Lejbt, SP nr 2 w Nidzicy
Kinga Gołębiewska, SP nr 2 w Nidzicy

Gratulujemy sukcesu i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.

s. Halina G.
Katarzyna Matalińska
Jolanta Szałanda

Konkurs recytatorski „100 lat dla Niepodległej”

29 października w naszej szkole, odbył się konkurs recytatorski „100 lat dla Niepodległej” przeznaczony dla uczniów klas 1-3. Wybrane wiersze miały na celu kształtowanie postaw patriotycznych . Uczniowie w bardzo ciekawy sposób zaprezentowali wiersze zgodne z tematyką konkursu. Poziom recytacji był bardzo wysoki , a każdy uczestnik sumiennie przygotowany. Była to prawdziwa „Lekcja miłości do ojczyzny” oparta na popularyzacji wiedzy zawartej w poezji patriotycznej.
Komisja w składzie: Joanna Grabowska, Iwona Olszewska i Anna Szczepkowska wyłoniła następujących laureatów:
1.Nikodem Chmielewsk
i  kl.1c
2.Maja Bonisławska
kl.1 d
3.Natalia Boguniecka
 kl.1d

1.Tobiasz Jasiński
 kl.2a
2.Kosobucka Oliwia
 kl.2a
3.Kowalska Lena
 kl.2b

1.Oliwia Huba
kl.3b
2.Marchewka Michalina
kl.3a
Wyróżnienie: Adam Lisek
 kl.3b

Anna Szczepkowska

III Turniej Szachowy z Okazji Święta Niepodległości


W dniu 27. 10. 2018 roku uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. M. Kopernika w Nidzicy uczestniczyli w III Turnieju Szachowym z Okazji Święta Niepodległości o Puchar Warmińsko – Mazurskiego Kuratora Oświaty. Naszą szkołę reprezentowali:  Aleksandra Bukowska, Szymon Majewski, Dominik Śpiewak, Alan Krupa i Jan Augustynowicz. Każdy zawodnik Turnieju rozegrał 7 partii szachowych. Szymon i Dominik uzyskali po 4 punkty na 7 możliwych, Alan 3,5, Janek 3, a Ola 1,5 punktu.

Opiekun drużyny szachistów Dariusz Urbanowski

Serdecznie zapraszamy do  wzięcia udziału
w  POWIATOWYM  KONKURSIE PLASTYCZNYM PT. „ULUBIONA TAJEMNICA RÓŻAŃCA ŚWIĘTEGO”.
Termin oddania prac do 17 października 2018 r.


Serdecznie zapraszamy do  wzięcia udziału w  POWIATOWYM  KONKURSIE PLASTYCZNYM
PT. „ULUBIONA TAJEMNICA RÓŻAŃCA ŚWIĘTEGO”. Termin oddania prac do 17 października 2018 r.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego