2019/2020 - Zespół Szkół nr 1

Licznik odwiedzin

Na bloga liczniki

Idź do spisu treści

Menu główne:

2019/2020

Konkursy
 

KONKURS ŁADNEGO PISANIA

W listopadzie  2019r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Nidzicy odbyły  się dwa konkursy  ŁADNEGO PISANIA: ,, ŚWIĘTY JAN PAWEŁ II – BLASK ŚWIĘTOŚCI" i ,,MOJA MODLITWA". Konkursy przeznaczone były dla klasy czwartej. Ich głównym celem było doskonalenie pisma odręcznego, wyrabianie nawyku dokładności i cierpliwości.
Zadaniem dzieci było przepisanie wybranego fragmentu z życiorysu KAROLA WOJTYŁY - JANA PAWŁA II oraz tekstu  modlitwy do Ducha Świętego. Wszystkie dzieci starały się wykonać pracę  jak najlepiej. Zadbały o prawidłową formę, poprawność interpunkcyjną  i czytelność. Wybór zwycięzców okazał się dość trudny. Po dokonaniu oceny prac Jury postanowiło przyznać miejsca dla poszczególnych uczniów:   
I m. – Iga SKUZA i Mikołaj PAWLAK

II  m.- Zuzanna KRUPA i Kinga PRZĘCZEK
III  m. – Michalina MARCHEWKA i Karolina SKOROBOGATA
GRATULUJEMY zwycięzcom i bardzo dziękujemy wszystkim uczniom za tak chętny udział w konkursie. BRAWO!!!
ORGANIZATORZY i JURY: Siostra Halina GRYGO i Pani Klaudia RZEPCZYŃSKA

ETAP SZKOLNY ARCHIDIECEZJALNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO
„EWANGELIA WG ŚW. MARKA" -  ROZSTRZYGNIĘTY!!!

Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Nidzicy wzięły udział w Archidiecezjalnym Konkursie  Biblijnym im. Sługi Bożego Kard. Augusta Hlonda dla  SZKÓŁ PODSTAWOWYCH (klasy I-III) pt. „Ewangelia wg Św. Marka”. Organizatorami konkursu są: Akcja Katolicka Archidiecezji Warmińskiej, Fundacja „Słowo”, Parafialny Oddział Akcji Katolickiej w Miłakowie, Parafia p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Miłakowie. Głównym celem  konkursu było ukazanie Pisma Świętego jako źródła wiary i zachęta do jego indywidualnej lektury, wspomaganie uczniów w praktycznym wykorzystaniu zdobytej wiedzy i promowanie osiągnięć uczniów i katechetów. Konkurs polegał na zobrazowaniu w formacie A3  za pomocą dowolnej techniki wybranej sceny z Ewangelii wg św. Marka.

W etapie szkolnym w kategorii klas 1-3 szkoły podstawowej zwyciężyli:

I miejsce-Wiktoria TYSZKA, kl. 2b (przypowieść o siewcy)                                                                                                                                                     
II miejsce-   Daniel SZULC, kl. 2d (bogaty młodzieniec)
II miejsce-Olga PACUSZKA, kl. 3a (pusty grób)
III miejsce-Tomasz BREŃSKI, kl. 3b (bogaty młodzieniec)
III miejsce-Michał WÓJCIK, kl. 1c (pusty grób)     
                               
Prace plastyczne
wyżej wymienionych uczestników  zostały wytypowane do etapu wojewódzkiego konkursu. Będą one poddane ocenie jurorów powołanych przez Archidiecezjalną Komisję Konkursu  w Miłakowie. Bardzo dziękuję  uczniom za zaangażowanie i podjęty trud, za sięgnięcie po Pismo Święte i rozważanie Słowa Bożego poprzez twórczość, wyrażam podziw za pomysłowość i kreatywność w doborze różnorodnych technik. Serdecznie gratuluję zwycięzcom i życzę dalszych osiągnięć w twórczości artystycznej.

Opiekun: s. Halina GRYGO


ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU PETYCKIEGO

Dnia 3.01.2020 r. zostały ogłoszone wyniki rozstrzygniętego ogólnopolskiego konkursu poetyckiego  na napisanie kolejnej zwrotki kolędy „DZISIAJ W BETLEJEM”. Konkurs  zorganizowała  FUNDACJA ORSZAKU TRZECH KRÓLI. GŁÓWNYM CELEM konkursu było pielęgnowanie tradycji tworzenia  i śpiewania kolęd i pastorałek w okresie Świąt Bożego Narodzenia, rozwijanie pasji poetyckich oraz literackich dzieci  i młodzieży. Na konkurs wpłynęło  239 prac propozycji kolejnej zwrotki kolędy  „Dzisiaj w Betlejem". Konkurencja była więc naprawdę bardzo duża. W konkursie tym wzięły również udział dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Nidzicy - uczennice z klas edukacji wczesnoszkolnej: Ada Wiejak, kl. 1c, Kasia Mazanowska, kl. 2b oraz Ola Boguniecka, kl. 3b. Prace naszych uczennic zostały najpierw wybrane i nagrodzone w etapie szkolnym, a następnie wysłane do głównego organizatora konkursu. Chociaż na poziomie ogólnopolskim (zważywszy na wysoką konkurencję), dziewczynki nie zdobyły żadnych nagród, nie umniejsza to ich niewątpliwego talentu, zaangażowania i włożonego trudu oraz dużej wartości ich prac. Dlatego tym bardziej DZIĘKUJĘ I GRATULUJĘ ADZIE, KASI I OLI za odwagę i reprezentowanie szkoły w ogólnopolskim konkursie poetyckim. WIELKIE BRAWA!!!  A oto wysłane na konkurs prace poetyckie naszych uczennic:


(ADA WIEJAK, KL. 1C)
Dzieciątko Boże, Dzieciątko Boże,
dziś się narodziło
I wszystkich ludzi, i wszystkich ludzi
Ono  zjednoczyło.

(KASIA MAZANOWSKA, KL. 2B)
Wszyscy się cieszą, wszyscy się cieszą
Każdy się raduje.
A małe Dziecię, a małe Dziecię,
Dobrze się tu czuje.


(OLA BOGUNIECKA, KL. 3B)
To małe dziecię, to małe dziecię,
Uwielbiać będziemy,
Całemu światu, głosić już chcemy,
Że Go miłujemy.
Opiekun: s. Halina Grygo

Marta Burniewicz NOMINOWANA  w KONKURSIE  
„BARWY WOLONTARIATU”

Co roku 5 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza.  Z tej okazji 6 grudnia 2019r. odbyła się w Olsztynie uroczysta Gala Wolontariatu, zorganizowana przez Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustawa Marka Brzezina. Podczas ceremonii wręczono nagrody w konkursie „Barwy Wolontariatu”.  W tym roku konkurencja była naprawdę duża, więc tym bardziej cieszy fakt, że NOMINACJE w regionalnym etapie za różnorodną działalność na rzecz ludzi potrzebujących  otrzymała uczennica kl. VII „b” -  Marta Burniewicz,  przygotowana i  zgłoszona przez s. Halinę  Grygo.  Prawdziwie piękne jest to, że nasza Wolontariuszka  Marta pomaga ludziom bezinteresownie i z potrzeby serca. Emanuje z niej ciepło i dobroć. Jest uczennicą  niezwykle skromną, sumienną i obowiązkową, empatyczną i wrażliwą, czułą na los drugiego człowieka. W swoich działaniach jest otwarta, zdecydowana i  energiczna. Poświęca bardzo dużo swojego wolnego czasu na rzecz środowiska szkolnego i pozaszkolnego. DZIĘKUJEMY!!!

OPIEKUN: s. Halina GRYGO

WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU  PLASTYCZNEGO
„ULUBIONA TAJEMNICA RÓŻAŃCA ŚWIĘTEGO”

Celem konkursu było budzenie pragnienia spotkania z Jezusem i Maryją w tajemnicach różańca oraz zachęcenie do częstego i wspólnego odmawiania różańca zgodnie z prośbą Matki Bożej Gietrzwałdzkiej.                                                                                                                                                                                                  W kategorii klas 1-4 szkoły podstawowej zwyciężyli:
I miejsce –
Krzysztof Gąska, kl. 4 a
II miejsce –
Sebastian Burniewicz,  kl. 2 d
III miejsce –
Anna Dąbrowska, kl. 4 b
Gratulujemy sukcesu i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.                                                                

Organizatorzy i Jury: Pani Katarzyna Matalińska, S. Halina Grygo, Pani Jolanta Szałanda

VI Gminny plastyczny konkurs logopedyczny
„Logopedyczne choinki Jedynki”


Rozstrzygnięto VI Gminny konkurs plastyczny „Logopedyczne choinki Jedynki”. Na konkurs należało wykonać w dowolnej technice choinkę, której dekoracja i użyte do wykonania materiały nawiązywałaby do ćwiczonych na zajęciach głosek. Konkurs był skierowany do dzieci uczęszczających na zajęcia logopedyczne i rozgrywany był w dwóch kategoriach wiekowych: zerówki i najstarsze grupy oddziałów przedszkolnych oraz klasy 1 – 3 edukacji wczesnoszkolnej. Celem konkursu było m. in. utrwalanie poprawnej wymowy, inspiracja do zabawy słowem, rozwijanie zdolności i umiejętności manualnych. W tym roku na konkurs napłynęło 35 prac z 4 placówek oświatowych: ze Szkoły Podstawowej nr 3, z Przedszkola nr 4 „Kraina Odkrywców”, z Przedszkola nr 2 i najwięcej, bo 24, ze Szkoły Podstawowej nr 1. Jury w składzie: Anna Siemek (logopeda z Przedszkola nr 4), Sylwia Krupa (przedstawiciel Rady Rodziców w SP nr 1) i Beata A. Dąbrowska (logopeda w SP nr 1) miało niezwykle trudne zadanie, bo wszystkie prace były przepiękne i bardzo pomysłowe. Przy ocenie ważna jednak była także zgodność z tematem. Nagrodzone prace zostały wyeksponowane  na pokonkursowej wystawie w holu Jedynki. Sponsorem książek, które otrzymali wszyscy laureaci i wyróżnieni uczniowie była Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 1, a upominków rzeczowych organizator konkursu. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Nagrodzonym serdecznie gratulujemy, a logopedom, nauczycielom i rodzicom zaangażowanym w  przygotowanie dzieci do konkursu gorąco dziękuję.

Organizator konkursu – Beata Anna DąbrowskaWyniki konkursu:
Kategoria I – oddziały przedszkolne


Nagroda specjalna – Marysia Młotkowska – grupa 0B
I miejsce – Jaś Piotrowski  – 0 D SP nr 1 i Franek Winnowski - Przedszkole nr 4
II miejsce – Laura Rózańska – grupa 0D i Julia Płoska – Przedszkole nr 2
III miejsce – Franek Machnowski – grupa 0 a i Szymon Lipka – Szkoła Podstawowa nr 3

Wyróżnienia  – Franek Lejman, Kuba Mróz i Olaf Mamiński – Przedszkole nr 4 i Fabian Szatkowski – grupa 0D

Kategoria – klasy 1 – 3

I miejsce – Oskar Szóstek 1a, Nikodem Grys – 1b i Lila Jabłonka –1d
II miejsce  – Jaś Denis – 1d i Zosia Gawrońska – 1a
III miejsce - Emil Trawicki 2a i Maja Dramińska – 1b i Leoś Wiśniewski – 1a

Wyróżnienia – Nikola Ecka i Filip Socharski z 1b

Nasi uczniowie wyróżnieni w konkursie powiatowym

Agata Brodzik (7a) i Kacper Witczak (8b) zostali wyróżnieni w XIII EDYCJI KONKURSU SŁOWO I DZIEJE, organizowanym przez Miejsko – Gminną Bibliotekę Publiczną w Nidzicy we współpracy z Księdzem Andrzejem Midurą. Ich prezentacje multimedialne ph. „75 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego” zostały dostrzeżone i wyróżnione przez jury konkursu. Serdecznie gratulujemy!

Beata A. Dąbrowska

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego