Aktualności - Zespół Szkół nr 1

Licznik odwiedzin

Na bloga liczniki

Idź do spisu treści

Menu główne:

Aktualności

Edukacja wczesnoszkolna > Rok szkolny 2019/2020
 

Mieszkańcy starego lasu – lekcja w Muzeum Przyrody

5 listopada uczniowie klasy 2a (wychowawca Beata E. Dąbrowska) i 3a (wychowawca Monika Pińczewka Czepło) wzięli udział w niezwykłej lekcji przyrody. Jej tematem było poznanie mieszkańców starego lasu. Zabawna, warsztatowa forma zajęć dała dzieciom nie tylko potężną dawkę wiedzy o mieszkańcach lasu, ich gatunkach, zwyczajach, pożywieniu czy wyglądzie, ale też zapewniła świetną zabawę i z pewnością ułatwiła przyswojenie sobie wiadomości o leśnych zwierzętach. Dodatkową atrakcją było obejrzenie stałej ekspozycji w olsztyńskim Muzeum Przyrody.

Beata A. Dąbrowska

Wizyta w Przedszkolu nr 4

4 listopada uczniowie klasy 1c (wychowawca Paulina Wiśniewska) odwiedzili trochę młodszych kolegów z grupy VI (wychowawca Justyna Worobiej) z Przedszkola nr 4 „Kraina Odkrywców”. Było to pierwsze z zaplanowanych wielu tematycznych spotkań, w ramach współpracy między placówkami. Tym razem pierwszoklasiści: Zosia, Ada, Zuzia, Julka i Maks przeczytali przedszkolakom 3 historie z niezwykle sympatycznej lektury Joanny Papuzińskiej „Nasza mama czarodziejka”, a następnie wszyscy wykonali kilka przepięknych prac plastycznych ilustrujących te opowieści. Wspólne czytanie i rysowanie bardzo zbliżyło do siebie dzieci, a kiełkująca przyjaźń została przypieczętowana wymianą słodkości i kolorowych baloników.

Beata A. Dąbrowska

Pierwszoklasiści z 1 c poznają zawód tapicera

29 października uczniowie klasy 1c wraz z wychowawcą p. Pauliną Wiśniewską wybrali się na  kolejną, ciekawą wyprawę do nidzickiego zakładu pracy. Tym razem dzieci odwiedziły firmę AWA MEBEL, która produkuje meble tapicerowane. Właściciel, Pan Aleksander Waćkowski oprowadził pierwszoklasistów po całym zakładzie i pokazał proces produkcyjny. Dla dzieci niezwykłym doświadczeniem było uzmysłowienie sobie ile osób jest zaangażowanych w produkcję mebli,  ilu do tego potrzeba nowoczesnych maszyn i jak wiele jest poszczególnych etapów produkcji, by piękna i wygodna kanapa trafiła do naszych mieszkań. Dzieci tego nie dnia nie tylko poznały bliżej zawód stolarza, tapicera, szwaczki, przedsiębiorcy, ale też świetnie się bawiły, a zakład opuściły z prezentami, pięknymi poduszeczkami uszytymi w AWA MEBEL. Serdecznie dziękujemy za okazaną gościnność, prezenty oraz ciekawą lekcję zawodoznawczą.

Beata A. Dąbrowska

„Mali Architekci” w Jedynce

18 października do naszej szkoły zawitał ponownie projekt „Mali Architekci”. W tym roku w kreatywnych warsztatach wzięli udział uczniowie klas 3 i oddziałów przedszkolnych.  Wspólnie z instruktorami dzieci projektowały i tworzyły konstrukcje z klocków wielkogabarytowych. Głównym celem zajęć było doskonalenie umiejętności pracy w grupie, ale też otworzenie się na nieograniczony świat wyobraźni, także przestrzennej oraz pobudzenie do kreatywnej zabawy.

Beata A. Dąbrowska

Dnia 18.10.3019r. uczniowie naszej szkoły z klasy 5D wraz z nauczycielami Małgorzata Baranowska, Paulina Elbruda i Dorotą Taratycka odwiedzili   Urząd Miejski w Nidzicy . O pracy burmistrza, radnych, a także o sali obrad Rady Miejskiej opowiedział dzieciom pan Andrzej Mateusz Kamiński - za co jeszcze raz  bardzo dziękujemy .
Oprócz dawki cennej wiedzy na dzieci czekały także niespodzianki - słodki poczęstunek  oraz możliwość podziwiania naszego miasta  z ratuszowej wieżyczki.

Paulina Kopecka

Zajęcia z kodowania w klasie 1c

Uczniowie klasy 1c wraz z wychowawcą Pauliną Wiśniewską wzięli udział w bardzo ciekawych zajęciach z kodowania, prowadzonych przez Panią Julitę Margalską w Miejsko Gminnej Bibliotece Publicznej w Nidzicy. Zajęcia odbyły się w ramach CODE WEEK. Europejski Tygodnia Kodowania 5-20 października 2019 r.

Beata A. Dąbrowska

Dzień Nauczyciela

11 października uczniowie klasy 2c wraz z grupą kolegów z klasy 6a i 8a, przygotowali program artystyczny będący wyrazem podziękowania dla wszystkich nauczycieli za trud pięknej, chociaż niełatwej pracy, w której przekazywanie wiedzy przeplata się z ogromną troską, opieką i wychowaniem. Krótki montaż słowno muzyczny w wykonaniu najmłodszych został wzbogacony o piękny występ wokalny Maryli Żukowskiej. Program przygotowany pod kierunkiem Pani Elżbiety Sitarz i Agnieszki Prusik był prezentem dla wszystkich pedagogów z okazji Święta Edukacji Narodowej.

Beata A. Dąbrowska

ZAJĘCIA KULINARNE w klasie 1 c – pieczemy gofry  

W środę 9 października w klasie 1 c odbyły się zajęcia kulinarne. Uczniowie mieli za zadanie przygotować chrupiące gofry. Celem było zainteresowanie dzieci gotowaniem oraz zapoznanie z zasadami dotyczącymi bezpiecznego posługiwania się sprzętem AGD. Podczas pieczenia unosił się wspaniały aromat ciasta. Wszystkie gofry wyglądały apetycznie, a smakowały jeszcze lepiej. Zajęcia dostarczyły dzieciom wiele satysfakcji i zadowolenia.

Paulina Wiśniewska

Pasowanie na ucznia

2 września 2019 r. naukę w Szkole Podstawowej nr 1 im. M. Kopernika rozpoczęło 89 pierwszoklasistów. Pierwszy miesiąc upłynął dzieciom na poznawaniu szkoły, nowych koleżanek i kolegów, a także na przygotowaniu się do bardzo ważnej chwili, jaką jest oficjalne i uroczyste wstąpienie w poczet społeczności szkolnej. Nastąpiło to 3 października. W czwartkowe popołudnie aulę Jedynki wypełnili przejęci uczniowie z całymi rodzinami. W trakcie uroczystości odbyła się część artystyczna w wykonaniu najmłodszych, nastąpił też doniosły moment ślubowania i pasowania na uczniów oraz przekazanie symbolicznego klucza do szkoły. Dzieci otrzymały dyplomy, medale i pamiątkowe długopisy, które ufundowała Rada Rodziców. Nad całością czuwały wychowawczynie klas pierwszych, Panie: Agnieszka Zawadzka (1a), Eliza Pawlak (1b), Paulina Wiśniewska (1c) i Bogumiła Bielicka (1d)

Beata A. Dąbrowska

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego