Aktualności - Zespół Szkół nr 1

Licznik odwiedzin

Na bloga liczniki

Idź do spisu treści

Menu główne:

Aktualności

Edukacja wczesnoszkolna > Rok szkolny 2019/2020
 

Europejski Dzień Logopedy – 6 III

Europejski Dzień Logopedy obchodzony jest we wszystkich krajach Unii Europejskiej. W Polsce dopiero od 2007 roku, a jego data związana jest z założeniem Komitetu Łącznikowego Terapeutów Mowy Unii Europejskiej we Francji w 1988 roku. Dzień ten ma za zadanie uhonorować wszystkich pracujących nad dykcją, wymową i poprawnym wysławianiem się. Jego celem jest też uzmysłowienie rodzicom, że prawidłowo rozwinięta mowa jest podstawą opanowania umiejętności czytania i pisania oraz jak ważna jest wczesna konsultacja i terapia u specjalisty. Z tej okazji w naszym kraju organizowany jest Dzień Bezpłatnej Diagnozy Logopedycznej, a także szereg wydarzeń, które mają zachęcić do pięknego mówienia i bawienia się słowem. W Jedynce dzień ten przebiegał pod hasłem BAW SIĘ Z NAMI GŁOSKAMI I WYRAZAMI!!! Dla dzieci w oddziałach przedszkolnych przygotowano logopedyczne granie na dywanie. Dywany zamieniły się w wielką planszę, a przedszkolaki były pionkami, które zmierzając do mety, musiały rozwiązywać logopedyczne zagadki oraz wykonywać ćwiczenia oddechowe i artykulacyjne. Po pełnej śmiechu i  emocji grze, na mecie na wszystkich czekała słodka nagroda. Dzięki kreatywności uczniów klas 4 – 8 gabinet logopedyczny wzbogacił się o zestaw dowcipnych i oryginalnych rymowanek, które zostały umieszczone jako stała ekspozycja na drzwiach, a uczniowie klas 1 - 3 wykonali piękne prace plastyczne, w których ilustrowali ćwiczone na zajęciach głoski. Na wszystkich chętnych uczniów i nauczycieli czekały językowe łamańce. Każdy kto poprawnie przeczytał wylosowane trudne artykulacyjnie zdanie lub wierszyk, w nagrodę otrzymał cukierka.
Serdeczne dziękuję za pomoc w organizacji tego święta Radzie Rodziców, która była sponsorem cukierków, a także wychowawcom oddziałów przedszkolnych i polonistkom.

Beata A. Dąbrowska

Dzień Otwarty w Jedynce

Okres naboru uczniów do klas pierwszych i do oddziałów przedszkolnych, to tradycyjnie czas, w którym organizujemy w Jedynce Dzień Otwarty. W tym roku odbył się on 18 lutego, a na nasze zaproszenie odpowiedziało bardzo wiele osób zainteresowanych poznaniem oferty edukacyjnej, bazy dydaktycznej oraz nauczycieli i specjalistów pracujących z najmłodszymi dziećmi. Rodzice obejrzeli prezentację pokazującą w pigułce różnorodne działania, dzięki którym nasi uczniowie mogą w szkole czuć się bezpiecznie, rozwijać swoje talenty, a czas spędzony w szkolnych murach jest pełen ciekawych projektów i pozytywnych doświadczeń, pomagających w kształtowaniu charakteru oraz zdobywaniu nowych umiejętności i wiadomości. Odpowiedzi na wszelkie pytania udzielali rodzicom dyrektorzy szkoły, pracownicy administracji oraz nauczyciele. Dzieci natomiast bardzo szybko poczuły się swobodnie i spędziły czas na kreatywnej i beztroskiej zabawie. Duże wrażenie zrobił na nich pokaz robotyki, interaktywne gry i zabawy. Ponadto na korytarzu i w każdej pracowni na maluchów czekały atrakcje: dywan z kolorowanek, tablety, klocki, warsztaty plastyczne, słodkie poczęstunki. Mamy nadzieję, że rodzicom spodobała się nasza oferta edukacyjna, bo ociągające się z wyjściem, proszące o to, by jeszcze zostać dzieci, wystawiły nam najmilszą opinię.  Przypominamy, że zapisy do Jedynki trwają, odpowiednie dokumenty są do pobrania na stronie szkoły bądź w sekretariacie.

Beata A. Dąbrowska

II OLIMPIADA SPORTOWA PRZEDSZKOLAKA  

12 lutego w sali gimnastycznej nidzickiej Jedynki odbyła się II OLIMIPIADA SPORTOWA PRZEDSZKOLAKA - impreza przeznaczona dla pięcio i sześciolatków z nidzickich przedszkoli i szkolnych oddziałów przedszkolnych. Jej głównym celem była promocja zdrowego stylu życia od najmłodszych lat, rozwijanie sprawności fizycznej oraz rozpowszechnianie zasad olimpizmu, w tym rywalizacji sportowej i współzawodnictwa z zachowaniem zasad fair-play. Na olimpiadę przybyło kilkudziesięciu przedszkolaków wraz z rodzicami, gotowych na sportowe wyzwania i świetną zabawę. Po oficjalnym wniesieniu flagi olimpijskiej i odczytaniu przez uczennicę klasy 7b  głównych idei olimpijskich, uroczystego otwarcia dokonał dyrektor SP nr 1, Pan Artur Pacuszka. Zaraz potem rozpoczęła się pełna emocji, zapału i śmiechu sportowa zabawa. Każdy z uczestników wziął udział w 10 konkurencjach. Pozytywne emocje i sportowy doping udzielały się wszystkim dzieciom i rodzicom, a całej imprezie towarzyszyła rodzinna, fantastyczna atmosfera sportowego święta. Każde dziecko zostało nagrodzone złotym medalem oraz słodkimi upominkami. Imprezę poprowadził  Marcin Dariusz Kosobucki, a organizatorami olimpiady były: Paulina Wiśniewska, Dominika Bonisławska, Justyna Lejman, Alicja Morzyc i Beata Anna Dąbrowska. Serdecznie dziękujemy Rodzicom przedszkolaków z grupy B i D oraz uczniów z klasy 1c za upieczenie ciast i przygotowanie pysznego, słodkiego bufetu oraz Mamom, które aktywnie wsparły organizatorów w przeprowadzeniu poszczególnych konkurencji. Były to Panie: Joanna Dobroń, Maja Sorbian i Anna Zabiełło. Dziękujemy także Radzie Rodziców przy SP nr 1 za konkretną finansową pomoc przy organizacji olimpiady.

Beata A. Dąbrowska

Dzieci z Glenbrook odebrały kartki świąteczne od uczniów Jedynki

Tuż przed Bożym Narodzeniem uczniowie z klasy 3a i 2a wysłali swoim rówieśnikom z angielskiej szkoły Glenbrook własnoręcznie robione kartki świąteczne. Każda z ponad 60 kartek była imiennie zaadresowana do dzieci i wychowawców i zawierała napisane po angielsku życzenia świąteczne. Według relacji nauczycieli, dzieciaki z Glenbrook były przeszczęśliwe, a ich radość ogromna. Wszyscy podziwiali też kartki, które określili jako cudowne. Zarówno dzieci jak i nauczyciele nie mogli uwierzyć, że robili je uczniowie z drugiej i trzeciej klasy, zgodnie mówiąc, że ich dzieci nie są tak uzdolnione plastycznie. Cieszymy się, że sprawiliśmy niespodziankę i przyjemność rówieśnikom z Anglii.

Beata A. Dąbrowska

Logopedyczne kalendarze adwentowe 2019

Kalendarze adwentowe stały się w ostatnich latach bardzo popularne i lubiane przez dzieci.  Wykorzystując element niespodzianki i oczekiwania na najpiękniejsze święta w roku, w ramach profilaktyki, ale też utrwalania poprawnych nawyków mówieniowych, każda z 4 grup oddziałów przedszkolnych w naszej szkole na początku Adwentu otrzymała własnoręcznie wykonany przez logopedę kalendarz. Logopedyczne kalendarze nie tylko zdobiły sale i wprowadzały w świąteczny nastrój, ale też miały wymiar dydaktyczny. Pod każdym z 24 numerków ukryte było jakieś zadanie z zakresu usprawniania narządów mowy, ćwiczeń oddechowych, kształcenia słuchu fonematycznego czy analizy i syntezy sylabowej i głoskowej. Każdego dnia Adwentu wszystkie przedszkolaki wspólnie z wychowawcą grupy lub logopedą wykonywały kolejne ćwiczenia, a na koniec na dzieci czekała słodka niespodzianka. Serdeczne podziękowania dla opiekunów oddziałów przedszkolnych oraz dzieci za zaangażowanie w projekt i za systematyczną pracę.

Beata A. Dąbrowska

Wtorkowe warsztaty muzyczne z Panem Bartkiem Miecznikowskim sprawiły radość wszystkim uczestnikom. Wspólne granie i śpiewanie wpływa bowiem na integrację grupy. Dobra zabawa i uśmiech tego dnia były w każdym z nas! Dziękujemy za wspaniałe chwile!

Koordynatorzy działań: Pani Sylwia Gawlik i Dorota Józefowicz

,,Ozdoba Bożonarodzeniowa "                        


10 grudnia zakończył się konkurs plastyczny ,,Ozdoba Bożonarodzeniowa " zorganizowany przez panie Bogumiłę Bielicką  i Annę Grochowską.
W konkursie wzięli udział wszyscy chętni uczniowie grup przedszkolnych oraz klas 1-3 . Wszystkie prace zostały przekazane  na ,,Jarmark Bożonarodzeniowy "",który odbył się 13 grudnia w SP nr1 w Nidzicy.
Kategoria 5-6 lat

I m Piotr Grabowski O a
II m Nadia Gołębczyk Oc
Wyróżnienia

Tobiasz Szczypiński
Klasa 1

I m Maja Moranko kl1d
     Zuzanna Witczak kl 1d
II m Maria Kleszcz kl 1d
       Maja Ampulska kl1d
III m Liliana Jabłonka kl 1d
        Aurelia Chałubowicz kl 1d
Wyróżnienia

Jan Denis kl 1d
Oliwia Skudynowska kl 1d
Julia Czaplewska kl 1d
Klasy 2 - 3

I m Alicja Kobus kl 3a
     Michał Kociński kl3b
II m Klara Danelczyk kl3c
      Katarzyna Mazanowska 2b
III m Igor Bukowski kl2b
        Zofia Szatkowska kl2b
Wyróżnienia

Nikola Gałecka kl3c
Bartek Jasztal kl3c
Julia Ziółkowska kl3a
Julia Wizła kl3a
Nikola Jaworska kl2c
Kornel Jaworski kl3b
Maja Lasek kl 3b
Wyróżnieni uczestnicy otrzymali nagrody i dyplomy.

B.Bielicka


Zajęcia z kodowania w klasie 1 d


Uczniowie klasy 1d wraz z wychowawcą Bogumiłą Bielicką wzięli udział w zajęciach ,, Kodowanie w bibliotece". Zajęcia odbyły się w Miejsko Gminnej Bibliotece Publicznej w Nidzicy ,prowadzącą była pani Julia Margalska.
Bogumiła Bielicka

Warsztaty kulinarne w pizzerii Adria

16 grudnia uczniowie klasy 1d wraz z wychowawcą Bogumiłą Bielicką wzięli udział w warsztatach kulinarnych. Dzieci poznały zaplecze pizzerii oraz  kolejne etapy powstawania pizzy, a następnie samodzielnie ,ale pod okiem pracownika wykonały ją z ulubionych składników. Samodzielnie wykonana pizza smakowała wyśmienicie. Bardzo dziękujemy państwu Zalewskim za zaproszenie nas na warsztaty kulinarne.

Bogumiła Bielicka

13 grudnia uczniowie klasy 1d wraz z wychowawcą Bogumiłą Bielicką wzięli udział w ,,Jarmarku Bożonarodzeniowym" zorganizowanym po raz pierwszy przez SP nr 1. Piękny śpiew pastorałki ,,Bosy pastuszek"w wykonaniu pierwszaków wzruszył wszystkich i nie jednemu zakręciła się łza w oku.

Bogumiła Bielicka

Na olsztyńskim zamku….

3 grudnia uczniowie klasy 3a (wychowawca Monika Pińczewska – Czepło) i 2a (wychowawca Beata Ewa Dąbrowska) uczestniczyli w plastycznych warsztatach bożonarodzeniowych w olsztyńskim zamku. Dzieci poznały bliżej świąteczne zwyczaje, które kiedyś panowały na terenach Warmii i Mazur. Dowiedziały się jak obchodzono Adwent, skąd się wzięła choinka, czym kiedyś ją dekorowano i jak ozdabiano domy na czas Bożego Narodzenia, kto to jest szemel, jak wiele lat temu wyglądała wieczerza wigilijna i czym się nawzajem obdarowywano. Podczas warsztatów każde dziecko wykonało piękną kartę świąteczną. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie komnat zamkowych. Trasa „Mikołaj Kopernik – mieszkaniec olsztyńskiego zamku”, odkryła przed dziećmi wiele faktów i ciekawostek z życia wybitnego astronoma. Poznały także stworzoną przez niego i fascynującą do dzisiaj tablicę astronomiczną służącą do przedstawienia pozornego ruchu słońca w dniach bliskich równonocy wiosennej i jesiennej. Na koniec dzieci wykonały modele Układu Słonecznego.

Beata A. Dąbrowska

JESIENNE INSPIRACJE   

30 listopada zakończył się konkurs plastyczny „Jesienne inspiracje”.  W konkursie wzięli udział wszyscy chętni uczniowie grup przedszkolnych oraz klas I-III.
Celem konkursu było rozwijanie zdolności manualnych uczniów  oraz rozwój wyobraźni twórczej. Każdy uczestnik miał możliwość ekspresji plastycznej poprzez zobrazowanie własnych pomysłów ukazujących piękno przyrody jesienią.
Komisja wyłoniła zwycięzców i wyróżniła najlepsze prace.

Kategoria 5-6 la
t
I miejsce Alicja Górka grupa 0c
II miejsce Hania Bartczak grupa 0a
                 Julia Dęby grupa 0c
III miejsce Nadia Gołębczyk grupa 0c
                   Lena Zasłona grupa 0a
Klasy I

I miejsce Maja Dramińska kl 1b
               Julia Majowicz kl 1c
II miejsce Jabłonka Lilianna kl 1d
III miejsce  Kaja Morzyc  kl 1b
                   Zuzia Jakuta kl 1c
Wyróżnienia

Antonina Kusik kl 1c
Rita Danelczyk kl 1c
Klasy II

I miejsce Alicja Taratycka kl 2a
II miejsce Emilia Grabińska kl 2d
III miejsce Oskar Wawrzyniak kl 2d
Wyróżnienie
Maja Bonisławska kl 2d
Klasy III

I miejsce Klara Danelczyk kl 3c
II miejsce Oliwier Wróbel kl 3c
III miejsce Julia Ziółkowska kl 3a
Wyróżnienia

Zuzanna Jabłonowska kl 3c
Filip Zembrzuski kl 3c
        
Wyróżnieni uczestnicy otrzymali nagrody i dyplomy
Gratulujemy i zachęcamy do udziału w innych konkursach.

A.Wolak
P.Wiśniewska
E.Pawlak

Czy język niemiecki może być smaczny?...

Ależ tak! Udowodniła to klasa 2b i 3a. Na zajęciach języka niemieckiego uczniowie robili kanapki ze swoich ulubionych produktów. Było przy tym sporo zabawy, gdyż nie zawsze masło dawało się tak prosto rozsmarować na pieczywie, a ogórek pokroić w równe plastry. Mimo tych niedogodności efekt końcowy był niesamowity. Bo wszystkie kanapki były najsmaczniejsze na świecie i szybko wylądowały w wygłodniałych brzuszkach.  Ale na tym nie koniec, gdyż każdy wypełnił jeszcze kartę pracy, w której nazwał w języku niemieckim produkty ze swojej kanapki. Dzięki temu po zajęciach pełne były nie tylko brzuszki, ale również główki.

Ewa Pszczółkowska

Mikołajkowe warsztaty kulinarne w pizzerii Adria

5 grudnia uczniowie klasy 1c (wychowawca Paulina Wiśniewska) wybrali się do pizzerii Adria na niezwykłe warsztaty kulinarne. Właściciele pizzerii Państwo Adrianna i Mariusz Zalewscy, zaprosili pierwszoklasistów do wspólnego gotowania. Dzieci poznały kolejne etapy powstawania pizzy, a następnie pod okiem pracownika samodzielnie wykonały ją z ulubionych składników. Własnoręcznie przygotowana pizza, na dodatek zjedzona w towarzystwie kolegów z klasy i w pełnym świątecznego nastroju wnętrzu, smakowała wybornie. Państwo Zalewscy, w ramach prezentu mikołajkowego, na podobne warsztaty kulinarne zapraszają w grudniu także uczniów z pozostałych klas pierwszych naszej szkoły. Dziękujemy bardzo za otwartość, życzliwość i możliwość smacznego i kreatywnego spędzania czasu.

Beata A. Dąbrowska

Jedynka – Glenbrook

Pod koniec ubiegłego roku szkolnego zgłosiła się do nas Pani Marta Sobieraj, nasza absolwentka, a obecnie nauczycielka pracująca w szkole Glenbrook w Nottingham w Anglii, z propozycją nawiązania współpracy pomiędzy uczniami klas pierwszych z obydwu tych placówek. Na Jej zaproszenie odpowiedzieli uczniowie klasy 1a (wychowawca Beata Ewa Dąbrowska) i 1d (wychowawca Pani Sylwia Gawlik) oraz 3a (wychowawca Pani Monika Pińczewska – Czepło), a koordynatorem tego projektu została pani Beata A. Dąbrowska. Celem naszej współpracy jest poszerzenie horyzontów, poznanie historii, kultury, systemu oświatowego w naszych krajach, nawiązanie przyjaźni pomiędzy dziećmi, nauka szacunku i tolerancji dla różnych narodowości, a także rozwinięcie kompetencji kluczowych z zakresu nauki języków obcych. Pierwszym etapem było wzajemne poznanie się. Ze zgromadzonej przez nas dokumentacji fotograficznej, dotyczącej m.in. wyglądu szkoły, organizacji roku szkolnego, programu nauczania, szkolnych i klasowych imprez, świąt,  została utworzona prezentacja multimedialna, którą obejrzały dzieci ze szkoły w Glenbrook, a my w tym roku szkolnym obejrzeliśmy prezentację pokazującą jak wygląda szkolna codzienność angielskich dzieci. Nasi uczniowie z ogromnym zainteresowaniem zobaczyli obydwie prezentacje i dostrzegli wiele różnic i podobieństw między szkolnym życiem pierwszoklasisty w Polsce i Anglii. Kolejnym etapem będzie przygotowanie dla kolegów z Glenbrook świątecznych życzeń.

Beata A. Dąbrowska

Podróże małe i duże

W poniedziałek uczniowie klasy 1c i 1b wzięli udział w niezwykłych zajęciach. Na zaproszenie wychowawcy klasy 1b Pauliny Wiśniewskiej, szkołę odwiedził Pan Sebastian Waśkowicz - pasjonat podróży, który zwiedził już 45 krajów z całego świata. Pan Sebastian zabrał dzieci w pasjonującą wyprawę do odległej Australii, Dubaju i Finlandii, w okolice Bieguna Północnego, w tym do wioski Św. Mikołaja w Rovaniemi. Tematem przewodnim spotkania było poznanie i przybliżenie wiadomości o zwierzętach żyjących w tych krajach. Opowieść o nich przeplatana była różnymi ciekawostkami z życia podróżnika. Niewątpliwą atrakcją było oglądanie pamiątek z licznych wypraw, m. in. dotknięcie bumerangu czy próba jedzenia pałeczkami. Serdecznie dziękujemy Panu Sebastianowi za podzielenie się z dziećmi swoją pasją i poprowadzenie tej zajmującej lekcji geografii.  

Beata A. Dąbrowska

Warsztaty mydlarskie

W piątek 15 listopada uczniowie klasy 1c (wychowawca Paulina Wiśniewska) i 1b (wychowawca Eliza Pawlak) wzięli udział w warsztatach mydlarskich, których organizatorem było Łyńskie Centrum Rozwoju „Ałna”. Pod kierunkiem animatorów każde dziecko stworzyło 3 naturalne mydełka glicerynowe, będące małymi dziełami sztuki, z niepowtarzalnie i co najważniejsze, samodzielnie dobraną barwą, zapachem i kształtem. Pachnące mydła były dla uczestników warsztatów najpiękniejszą nagrodą i pamiątką z wyjazdu. Dodatkową atrakcją był spacer dzieci po Łynie.

Beata A. Dąbrowska

Mieszkańcy starego lasu – lekcja w Muzeum Przyrody

5 listopada uczniowie klasy 2a (wychowawca Beata E. Dąbrowska) i 3a (wychowawca Monika Pińczewka Czepło) wzięli udział w niezwykłej lekcji przyrody. Jej tematem było poznanie mieszkańców starego lasu. Zabawna, warsztatowa forma zajęć dała dzieciom nie tylko potężną dawkę wiedzy o mieszkańcach lasu, ich gatunkach, zwyczajach, pożywieniu czy wyglądzie, ale też zapewniła świetną zabawę i z pewnością ułatwiła przyswojenie sobie wiadomości o leśnych zwierzętach. Dodatkową atrakcją było obejrzenie stałej ekspozycji w olsztyńskim Muzeum Przyrody.

Beata A. Dąbrowska

Wizyta w Przedszkolu nr 4

4 listopada uczniowie klasy 1c (wychowawca Paulina Wiśniewska) odwiedzili trochę młodszych kolegów z grupy VI (wychowawca Justyna Worobiej) z Przedszkola nr 4 „Kraina Odkrywców”. Było to pierwsze z zaplanowanych wielu tematycznych spotkań, w ramach współpracy między placówkami. Tym razem pierwszoklasiści: Zosia, Ada, Zuzia, Julka i Maks przeczytali przedszkolakom 3 historie z niezwykle sympatycznej lektury Joanny Papuzińskiej „Nasza mama czarodziejka”, a następnie wszyscy wykonali kilka przepięknych prac plastycznych ilustrujących te opowieści. Wspólne czytanie i rysowanie bardzo zbliżyło do siebie dzieci, a kiełkująca przyjaźń została przypieczętowana wymianą słodkości i kolorowych baloników.

Beata A. Dąbrowska

Pierwszoklasiści z 1 c poznają zawód tapicera

29 października uczniowie klasy 1c wraz z wychowawcą p. Pauliną Wiśniewską wybrali się na  kolejną, ciekawą wyprawę do nidzickiego zakładu pracy. Tym razem dzieci odwiedziły firmę AWA MEBEL, która produkuje meble tapicerowane. Właściciel, Pan Aleksander Waćkowski oprowadził pierwszoklasistów po całym zakładzie i pokazał proces produkcyjny. Dla dzieci niezwykłym doświadczeniem było uzmysłowienie sobie ile osób jest zaangażowanych w produkcję mebli,  ilu do tego potrzeba nowoczesnych maszyn i jak wiele jest poszczególnych etapów produkcji, by piękna i wygodna kanapa trafiła do naszych mieszkań. Dzieci tego nie dnia nie tylko poznały bliżej zawód stolarza, tapicera, szwaczki, przedsiębiorcy, ale też świetnie się bawiły, a zakład opuściły z prezentami, pięknymi poduszeczkami uszytymi w AWA MEBEL. Serdecznie dziękujemy za okazaną gościnność, prezenty oraz ciekawą lekcję zawodoznawczą.

Beata A. Dąbrowska

„Mali Architekci” w Jedynce

18 października do naszej szkoły zawitał ponownie projekt „Mali Architekci”. W tym roku w kreatywnych warsztatach wzięli udział uczniowie klas 3 i oddziałów przedszkolnych.  Wspólnie z instruktorami dzieci projektowały i tworzyły konstrukcje z klocków wielkogabarytowych. Głównym celem zajęć było doskonalenie umiejętności pracy w grupie, ale też otworzenie się na nieograniczony świat wyobraźni, także przestrzennej oraz pobudzenie do kreatywnej zabawy.

Beata A. Dąbrowska

Dnia 18.10.3019r. uczniowie naszej szkoły z klasy 5D wraz z nauczycielami Małgorzata Baranowska, Paulina Elbruda i Dorotą Taratycka odwiedzili   Urząd Miejski w Nidzicy . O pracy burmistrza, radnych, a także o sali obrad Rady Miejskiej opowiedział dzieciom pan Andrzej Mateusz Kamiński - za co jeszcze raz  bardzo dziękujemy .
Oprócz dawki cennej wiedzy na dzieci czekały także niespodzianki - słodki poczęstunek  oraz możliwość podziwiania naszego miasta  z ratuszowej wieżyczki.

Paulina Kopecka

Zajęcia z kodowania w klasie 1c

Uczniowie klasy 1c wraz z wychowawcą Pauliną Wiśniewską wzięli udział w bardzo ciekawych zajęciach z kodowania, prowadzonych przez Panią Julitę Margalską w Miejsko Gminnej Bibliotece Publicznej w Nidzicy. Zajęcia odbyły się w ramach CODE WEEK. Europejski Tygodnia Kodowania 5-20 października 2019 r.

Beata A. Dąbrowska

Dzień Nauczyciela

11 października uczniowie klasy 2c wraz z grupą kolegów z klasy 6a i 8a, przygotowali program artystyczny będący wyrazem podziękowania dla wszystkich nauczycieli za trud pięknej, chociaż niełatwej pracy, w której przekazywanie wiedzy przeplata się z ogromną troską, opieką i wychowaniem. Krótki montaż słowno muzyczny w wykonaniu najmłodszych został wzbogacony o piękny występ wokalny Maryli Żukowskiej. Program przygotowany pod kierunkiem Pani Elżbiety Sitarz i Agnieszki Prusik był prezentem dla wszystkich pedagogów z okazji Święta Edukacji Narodowej.

Beata A. Dąbrowska

ZAJĘCIA KULINARNE w klasie 1 c – pieczemy gofry  

W środę 9 października w klasie 1 c odbyły się zajęcia kulinarne. Uczniowie mieli za zadanie przygotować chrupiące gofry. Celem było zainteresowanie dzieci gotowaniem oraz zapoznanie z zasadami dotyczącymi bezpiecznego posługiwania się sprzętem AGD. Podczas pieczenia unosił się wspaniały aromat ciasta. Wszystkie gofry wyglądały apetycznie, a smakowały jeszcze lepiej. Zajęcia dostarczyły dzieciom wiele satysfakcji i zadowolenia.

Paulina Wiśniewska

Pasowanie na ucznia

2 września 2019 r. naukę w Szkole Podstawowej nr 1 im. M. Kopernika rozpoczęło 89 pierwszoklasistów. Pierwszy miesiąc upłynął dzieciom na poznawaniu szkoły, nowych koleżanek i kolegów, a także na przygotowaniu się do bardzo ważnej chwili, jaką jest oficjalne i uroczyste wstąpienie w poczet społeczności szkolnej. Nastąpiło to 3 października. W czwartkowe popołudnie aulę Jedynki wypełnili przejęci uczniowie z całymi rodzinami. W trakcie uroczystości odbyła się część artystyczna w wykonaniu najmłodszych, nastąpił też doniosły moment ślubowania i pasowania na uczniów oraz przekazanie symbolicznego klucza do szkoły. Dzieci otrzymały dyplomy, medale i pamiątkowe długopisy, które ufundowała Rada Rodziców. Nad całością czuwały wychowawczynie klas pierwszych, Panie: Agnieszka Zawadzka (1a), Eliza Pawlak (1b), Paulina Wiśniewska (1c) i Bogumiła Bielicka (1d)

Beata A. Dąbrowska

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego