Aktualności II - Zespół Szkół nr 1

Licznik odwiedzin

Na bloga liczniki

Idź do spisu treści

Menu główne:

Aktualności II

Edukacja wczesnoszkolna > Rok szkolny 2017/2018
 

V Wojewódzki Turniej Klas I-III ,,Jestem sprawny na 6”

20 marca uczniowie klas III w składzie: Barbara Dumańska (3a), Hubert Saternus (3a), Maja Nisio (3b), Seweryn Libert (3b), Aleksandra Płoska (3c), Miłosz Gołębiewski (3c), Gabriela Marszelewska (3d), Mateusz Jastrzębowski (3d), Weronika Kraus (3e) oraz Maksymilian Kozłowski (3e) wzięli udział w V Wojewódzkim Turnieju Klas I-III ,,Jestem Sprawny na 6”, do którego przystąpiło 11 drużyn ze szkół podstawowych województwa warmińsko-mazurskiego. Uczniowie naszej szkoły zajęli III miejsce. Podczas turnieju musieli zmierzyć się z 6 spośród 10 wylosowanych konkurencji: bieg z piłką nożną, bieg z woreczkami, kozłowanie piłki koszykowej, piłka siatkowa w tunelu, bieg z przeszkodami oraz skoki kangura. Drużyna otrzymała puchar, dyplom, a każdy uczestnik oraz opiekunowie pamiątkowe, brązowe medale.  

Sylwia Gawlik

Niecodzienne kolorowanki

W dzisiejszych czasach wszystko co 3D jest bardzo modne, dlatego też uczniowie klasy 3e rozpoczęli swoją przygodę z kolorowankami w trójwymiarze. Każdy uczeń wybrał obrazek, a następnie bardzo dokładne go pokolorował. Na koniec wszystkie nasze kolorowanki ,,ożyły” , a dzieci były zachwycone.

Sylwia Gawlik

Trzecioklasiści z wizytą w Warszawie

13 marca uczniowie klasy 3e (wych. Sylwia Gawlik), 3a (wych. Beata E. Dąbrowska) i 3b (wych. Agnieszka Zawadzka) wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Czekało tam na nich mnóstwo atrakcji i wrażeń. Dzień rozpoczął się od zwiedzania Pałacu Kultury i Nauki. Piękne i monumentalne sale, żyrandole i klatki schodowe bardzo się spodobały zwiedzającym, a wjazd windą na XXX piętro i zobaczenie panoramy miasta z tej wysokości okazał się emocjonującym przeżyciem. Jak to określił jeden z uczniów 3a „świat jest o wiele piękniejszy z tej perspektywy”. Kolejnym i bardzo wyczekiwanym punktem była wizyta na Stadionie Narodowym. Dzieci z zapartym tchem słuchały opowieści przewodnika i odwiedzały magiczne dla kibiców miejsca – trybuny, szatnie piłkarskie, wyjście na murawę. Możliwość zobaczenia z bliska pomieszczeń, gdzie nieraz przebywają ich sportowi idole była bezcenna. Na koniec wszyscy znaleźli się w magicznym świecie klocków lego. Międzynarodowa Wystawa Budowli z Klocków Lego INWAZJA GIGANTÓW zgromadziła najpiękniejsze i największe konstrukcje z całej Europy. Trzecioklasiści mieli okazję zobaczyć m.in. monumentalne budowle i postaci, baśniowe krainy, świat Star Wars, szkielet i narządy człowieka, wioskę Smerfów, rafę koralową i wiele innych ułożonych z klocków lego rzeczy. Po obejrzeniu tych niesamowitych klockowych rzeźb przyszedł czas na beztroską i kreatywną  zabawę  w małym Legolandzie.

Beata A. Dąbrowska

12.03.2018 - Klasa 3d uczestniczyła w zajęciach edukacyjnych pt. „Warmińskie Tradycje Wielkanocne”
zorganizowanych przez Bibliotekę Pedagogiczną w Olsztynie.
Podczas zajęć:

• Tropiliśmy niespodzianki
• Rozwiązywaliśmy zagadki detektywistyczne
• Współtworzyliśmy nasza klasową prezentację
• Wykonaliśmy dekoracje świąteczną  

Małgorzata Baranowska

Mali  dżentelmeni z Jedynki

Z okazji Dnia Kobiet chłopcy z grupy O D (wych. Dominika Bonisławska) przygotowali swoim koleżankom miłą niespodziankę. Zaprosili je do pizzerni. Tam na dziewczynki czekał słodki  upominek, kwiatek  oraz smakowita pizza. Ten dzień na długo zostanie w ich pamięci.

Dominika Bonisławska

Dzień otwarty w JEDYNCE

Co roku wychodząc na wprost oczekiwaniom środowiska lokalnego organizujemy w naszej szkole Dzień Otwarty dla rodziców i dzieci, które od września rozpoczynają naukę w klasach pierwszych i oddziałach przedszkolnych. 7 marca późnym popołudniem Jedynka tętniła życiem. Na nasze zaproszenie odpowiedziało bardzo wielu rodziców zainteresowanych poznaniem oferty edukacyjnej, bazy dydaktycznej oraz nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej. Dyrektor szkoły Artur Pacuszka przedstawił kadrę pedagogiczną, przybliżył działania szkoły w kierunku wzbogacania jakości edukacji i wszechstronnego rozwojowi najmłodszych. Zgromadzeni goście obejrzeli też prezentację, pokazującą różnorodne działania, dzięki którym dzieci w Jedynce mogą czuć się bezpiecznie, a czas spędzony w szkolnych murach jest pełen radości, zabawy, pozytywnych doświadczeń, kształtowania charakteru, zdobywania nowych umiejętności i wiadomości. Każde odwiedzające naszą szkołę dziecko otrzymało balonik i słodką niespodziankę od starszych kolegów, którzy podczas całego spotkania pomagali młodszym i bawili się z nimi. Rodzice wraz z pociechami zwiedzali szkołę, oglądali pracownie edukacji wczesnoszkolnej, świetlicę, gabinet logopedy, a dzieci z zapałem i wielką radością uczestniczyły w różnego rodzaju kreatywnych zabawach, zajęciach plastycznych, komputerowych i ruchowych.
Mamy nadzieję, że zarówno rodzicom jak i dzieciom w pełni odpowiada nasza oferta edukacyjna. Przypominamy, że zapisy do Jedynki trwają, odpowiednie dokumenty są do pobrania na stronie szkoły bądź w sekretariacie. A my czekamy na Was we wrześniu!

Beata A. Dąbrowska

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego