Aktualności. - Zespół Szkół nr 1

Licznik odwiedzin

Na bloga liczniki

Idź do spisu treści

Menu główne:

Aktualności.

Edukacja wczesnoszkolna > Rok szkolny 2015/2016

Wycieczka 1a do BARTBO

We wtorek 21 czerwca uczniowie klasy 1a (wychowawca p. Beata Ewa Dąbrowska) odwiedzili Park Rozrywki Aktywnej BARTBO. Program wycieczki obfitował w atrakcje i różnorodne wyzwania. Podzielone na grupy dzieci poszukiwały skarbu, sprawdzały swoje umiejętności w odczytywaniu mapy, wskazówek ukrytych w zagadkach i rebusach, brały udział w przeciąganiu liny oraz pokonywały przeszkody w parku linowym. Całości wyjazdu dopełniły liczne zabawy ruchowe oraz ognisko z kiełbaskami.  

Beata A. Dąbrowska

Wizyta w straży

W ostatnim tygodniu roku szkolnego dzieci z oddziału przedszkolnego z grupy B (wychowawca Dominika Bonisławska) odwiedziły Państwową Straż Pożarną. Wizytę zaczęli od centrum dowodzenia, czyli miejsca, w którym odbierane są zgłoszenia. Dzieciom przypomniano numery telefonów alarmowych i sytuacje, w których można z nich korzystać. Przedszkolaki dowiedziały się też, że strażacy są wzywani nie tylko do gaszenia pożaru, ale także do wypadków drogowych, do powodzi, wtedy gdy trzeba kogoś uwolnić z nietypowego miejsca. Najbardziej emocjonującą częścią wizyty była możliwość wejścia do wozu strażackiego i obejrzenia jego wyposażenia. Dzieci m. in. mogły sprawdzić jak ciężki jest ekwipunek strażaka, miały możliwość zobaczenia świata z wysokości podnośnika, używały strażackiej sikawki. Strażacy zademonstrowali też jak wygląda rozpoczęcie akcji – była syrena alarmowa, zjazd na rurze i natychmiastowy wyjazd. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że praca strażaków jest bardzo trudna i odpowiedzialna. Panom Strażakom bardzo dziękujemy za oprowadzanie i zajmujące opowiadanie o swojej pracy.  

Beata A. Dąbrowska

Nasi najmłodsi uczniowie wytańczyli II miejsce

15 czerwca w Hali widowiskowo –sportowej odbył się I REGIONALNY KOKURS TAŃCA LUDOWEGO „NIDZICKI MAZURECZEK”. Jego organizatorem było Przedszkole nr 2 „Kraina Odkrywców”. Nasi najmłodsi uczniowie krakowiakiem podbili serca Jury i zajęli w konkursie II miejsce. Krakowiaka tańczyli: Nadia Herman, Paulinka Kwestarz, Kinga Przęczek, Gabrysia Szyszkowska, Antoś Chmielewski, Kacper Sieklicki, Kuba Zaręba i Michał Zieja z grupy 0A oraz Nela Gawlik, Martynka Jędrzejewska, Zuzia Krupa, Lena Witczak, Krzyś Gąska, Michał Majewski, Mikołaj Pawlak i Wiktor Rogoziński z grupy 0 B. Do tańca dzieci przygotowały wychowawczynie oddziałów przedszkolnych, panie Małgorzata Grochowska i Dominika Bonisławska. Ogromne brawa i gratulacje dla naszych tancerzy!

Beata A. Dąbrowska

Najmłodsi uczniowie Jedynki z wizytą w Nadleśnictwie Nidzica

W środę 8 czerwca dzieci z klasy 1e (wychowawca Sylwia Gawlik), oddziału przedszkolnego grupy A (wychowawca Małgorzata Grochowska) i grupy B (wychowawca Dominika Bonisławska) wybrały się na długi spacer. Ich celem był budynek Nadleśnictwa Nidzica. Uczniowie wzięli tam udział w ciekawej lekcji przyrody. Podzieleni na dwie grupy uczestniczyli w zabawach mających na celu poszerzenie wiadomości o zwierzętach, m. in. rozpoznawali głosy i ślady leśnych mieszkańców. Dużo radości przyniosła im też zabawa w rzucanie do celu i głuchy telefon. Na najmłodszych miłośników przyrody czekał w nadleśnictwie także słodki poczęstunek i wspólna zabawa w ogródku. Serdeczne podziękowania kierujemy do Nadleśniczego Pana Ryszarda Schuetza oraz Pracowników Nadleśnictwa za oprowadzenie i przekazanie wiedzy w niezwykle przystępny i ciekawy sposób oraz do Państwa Sylwii i Marka Krupa za zaangażowanie i wszelką pomoc.

Beata A. Dąbrowska

3b i 3 c w krainie dinozaurów

6 czerwca uczniowie klasy 3a (wychowawca Anna Grochowska) i 3c (wychowawca Bogumiła Bielicka) odwiedzili Dino Park w Solcu Kujawskim. Dzieci zwiedziły tam Muzeum Ziemi,  przeszły z przewodnikiem ścieżkę edukacyjną poświęconą żyjącym tysiące lat temu dinozaurom oraz obejrzały seans w kinie 5D. Po pełnym emocji pobycie w świecie prehistorycznych gadów na dzieci czekał poczęstunek – grill z kiełbaskami.

Beata A. Dąbrowska

Dzień Mamy i Taty w grupie B oddziału przedszkolnego

31 maja przedszkolaki z grupy B świętowały Dzień Mamy i Taty. Dzieci zaprosiły swoich Rodziców, by pokazać jak bardzo Ich kochają i wspólnie cieszyć się z bycia razem. Z okazji podwójnego święta dzieci pod kierunkiem p. Dominiki Bonisławskiej przygotowały krótkie przedstawienie, zaśpiewały piosenki dla ukochanych mam i tatusiów, zatańczyły skocznego krakowiaka oraz wykonały piękne rysunki, na których sportretowały Rodziców. Ci mieli za zadanie odszukać się na wystawie, gdzie wisiały wykonane sercem rysunki. Mamy dostały od swoich pociech własnoręcznie wykonane torebki, a tatusiowe bukiety kwiatów. Słodki poczęstunek dopełnił to radosne popołudnie będące świętem całej rodziny.  

Beata A. Dąbrowska

Wizyta przedszkolaków w aptece

Dzieci z oddziału przedszkolnego z grupy B (wychowawca Dominika Bonisławska) odwiedziły jedną z nidzickich aptek. Pracująca w niej pani Agata Zawadzka opowiedziała na czym polega praca aptekarza, jakie trzeba mieć skończone szkoły i predyspozycje, by ten zawód wykonywać. Dzieci zwiedziły też zaplecze apteki i magazyn leków, dostały słodkie, ale pełne witamin zdrowe lizaki oraz tematyczne kolorowanki.

Beata A. Dąbrowska


„LAS W SZKATUŁCE”

16 maja na parkingu Zespołu Szkół nr 1 w Nidzicy zagościł „LAS W SZKATUŁCE”. Tak nazywa się mobilne stanowisko edukacyjne opracowane i stworzone przez Nadleśnictwo Olsztynek. To najprawdopodobniej pierwszy tego typu punkt w Polsce. Jest to wielofunkcyjna i interaktywna przyczepa, która w przyjemny i niebanalny sposób przekazuje informacje o lasach i jego mieszkańcach, pokazuje jak złożony i fascynujący jest ekosystem lasu oraz na czym polega praca leśników. W zajęciach zatytułowanych „Obieg wody w lesie” z dużym zaangażowaniem wzięli udział uczniowie edukacji wczesnoszkolnej, którzy zachęcani przez leśników samodzielnie odkrywali przyrodę i zdobywali wiedzę.

Monika Pińczewska – Czepło

Przedszkolaki z wizytą na policji

10 maja dzieci z obydwóch grup oddziałów przedszkolnych odwiedziły komendę Powiatową Policji w Nidzicy. Przedszkolaki oprowadziła po komisariacie i opowiedziała o  tajnikach zawodu, st. aspirant  Izabela Demska. Dzieci miały okazję zobaczyć, dotknąć i przymierzyć policyjne czapki i kamizelki, widziały kajdanki, pałki policyjne, dmuchały w alkomat, mogły wejść do aresztu, radiowozu, zobaczyły na czym polega praca dyżurnego policjanta. Emocjom nie było końca. Okazało się, że praca policjanta jest fascynująca nie tylko dla chłopców, dziewczynki także z wypiekami na twarzy poznawały życie policji od kuchni.

Beata A. Dąbrowska

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego