Działalność: rok 2014/2015 - Zespół Szkół nr 1

Licznik odwiedzin

Na bloga liczniki

Idź do spisu treści

Menu główne:

Działalność: rok 2014/2015

Rada Rodziców

W związku z realizowanym w Jedynce Szkolnym Programem Aktywnej Współpracy (SPAW), w naszej szkole od marca bieżącego roku przedstawiciele Rady Rodziców - p. Karolina Zielińska i p. Dorota Józefowicz prowadzą zajęcia dydaktyczno - wyrównawcze dla uczniów klas 1 – 3 edukacji wczesnoszkolnej. Odbywają się one w każdą środę w godzinach 11.40 -14.00. Dzieci poprzez wspólną zabawę doskonalą umiejętności czytania,
pisania i liczenia. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

 
 
 

Rada Rodziców w bieżącym roku szkolnym współfinansowała szereg imprez na terenie naszej placówki. Środki pieniężne przeznaczono między innymi na zakup nagród książkowych i rzeczowych na nagrody w konkursach:  Europejski Dzień Języków Obcych, Gminny Plastyczny Konkurs Logopedyczny „Logopedyczne choinki Jedynki”, Międzyszkolny Konkurs Piosenki Angielskiej, turnieje sportowe oraz na pomoc w organizacji szeregu imprez, np.: Święto Szkoły, Festiwal Nauki, wizytę gości z Litwy oraz nakręcenie teledysku do piosenki Dawida Kwiatkowskiego nagranej na potrzeby serialu TVN „Szkoła”. To tylko nieliczne przykłady działań, które wspomogła finansowo Rada Rodziców. Zawsze staramy się wspierać uczniów i nauczycieli w procesie edukacyjnym. Pozytywna współpraca jest bowiem gwarancją sukcesu wszystkich jej uczestników.

 
 

Drodzy Rodzice! Sala do przyrody  (SP 1) pozyskała, dzięki Waszym wpłatom, wspaniały regał niezbędny do przechowywania materiałów dydaktycznych. Rada Rodziców współfinansowała bowiem ten zakup w kwocie 6000 zł. Serdecznie dziękujemy za Wasze wsparcie! Razem możemy współuczestniczyć w poprawie wizerunku sal lekcyjnych, a tym samym stwarzać lepsze warunki do nauki dla naszych dzieci.

Projekt "Szkoła Współpracy" został zakończony, a jego efektem finalnym jest Szkolny Program Aktywnej Współpracy (SPAW). Ma on na celu realizację konkretnych działań w roku 2015. Rodzice, Uczniowie i Nauczyciele wspólnie będą uczestniczyć w różnych przedsięwzięciach związanych z funkcjonowaniem naszej szkoły. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z dokumentem  i aktywnego uczestnictwa w życiu szkoły! Dzięki Waszemu wsparciu, Drodzy Rodzice, możemy przyczynić się do poprawy jakości wychowania naszych dzieci!

Dorota Józefowicz

W dniach 26 – 27 listopada 2014 roku w godzinach 16.00 - 19.00 w  naszej szkole było bardzo gwarno i tłoczno. A wszystko za sprawą Warsztatów Bożonarodzeniowych, które Rada Rodziców miała przyjemność zorganizować. Od malucha po starszaka, od rodzica po nauczyciela, wszyscy mieli pełne ręce pracy. Powstało mnóstwo fantastycznych ozdób bożonarodzeniowych. Najważniejsze były jednak ciepłe spojrzenia, szczere uśmiechy i serdeczne rozmowy, które  stworzyły prawdziwie świąteczny nastrój panujący tu przez te dwa wyjątkowe wieczory. Nauczyciele, rodzice i dzieci poprzez wspólną zabawę wzmocniły również więzi i pogłębiły współpracę. Dziękujemy pięknie wszystkim uczestnikom i osobom, które wspierały naszą inicjatywę. Bardzo się cieszymy, że byliście tam z nami! Jednocześnie przypominamy, iż wszystkie ozdoby wykonane podczas warsztatów będzie można kupić na Kiermaszu Bożonarodzeniowym, który odbędzie się 11 grudnia 2014 r. Dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na wyposażenie jednej z sal lekcyjnych. Serdecznie zapraszamy!!!

 
 

W dniach 24-26 października odbył się Turniej Minikoszykówki Copernik Cup 2014. Z tej okazji Rada Rodziców ufundowała nagrody dla uczestniczek turnieju. Gra była naprawdę emocjonująca, a nasze zawodniczki dały z siebie wszystko. Życzymy im dalszych sukcesów i jednocześnie gratulujemy wspaniałej walki! To była naprawdę fantastyczna impreza!

 
 

1 października Rada Rodziców uczestniczyła w uroczystości szkolnej poświęconej Pierwszoklasistom, którzy tego dnia zostali prawowitymi uczniami naszej szkoły. Postanowiliśmy z tej okazji ufundować dla dzieci drobne upominki w postaci pamiątkowych długopisów. Jeszcze raz życzymy naszym małym uczniom wszystkiego dobrego, wielu przyjaciół i uśmiechu każdego dnia!

 
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego