Działalność: rok 2015/2016 - Zespół Szkół nr 1

Licznik odwiedzin

Na bloga liczniki

Idź do spisu treści

Menu główne:

Działalność: rok 2015/2016

Rada Rodziców

Czerwiec

XXII edycja „Czwartków Lekkoatletycznych” zakończona

9 czerwca dobiegła końca XXII edycja „Czwartków Lekkoatletycznych”, organizowanych przez Radę Rodziców przy ZS nr 1 w Nidzicy przy wsparciu p. Jacka Zielińskiego, a także nauczycieli wychowania fizycznego p. Danutę Urbanowską i p. Joannę Zielińską. Moc gratulacji dla wytrwałych zawodniczek i zawodników.

Kino Plenerowe

Dnia 6 czerwca 2016 roku o godzinie 20.30. na boisku wewnętrznym naszej szkoły mogliśmy oglądać film, pt.: Asterix i Obelix. Osiedle Bogów. Na widzów czekało 150 leżaków plażowych i przekąski z grilla. Mimo chłodnego wieczoru społeczność szkolna z entuzjazmem zasiadła przed wielkim ekranem. Wspólne familijne kino połączyło pokolenia.
Rada Rodziców chciałaby serdecznie podziękować za udostępnienie filmu ks. Andrzejowi Midurze. Szczere podziękowania za wspaniałą współpracę kierujemy również do Dyrekcji z Panem Arturem Pacuszka na czele, Samorządu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum, Pań: Elżbiety Orłowskiej-Ciszek i Moniki Czerwonka oraz do Panów: Rafała Trybla, Jarosława Prusika i Wojciecha Bonisławskiego.  Dzięki Wam nasze działania wypadły naprawdę znakomicie. Mamy nadzieję, że spotkamy się za rok!

Kwiecień

Ruszyła XXII edycja „Czwartków Lekkoatletycznych”

Rada Rodziców ZS nr 1 w Nidzicy wraz z dyrekcją , nauczycielami wychowania fizycznego i p. Jackiem Zielińskim rozpoczęła 14 kwietnia 2016 r. wiosenną rundę XXII „Czwartków Lekkoatletycznych”, organizowanych przez Stowarzyszenie „Dzieci i Młodzieży” z Warszawy
Cykl imprez skierowany jest do uczniów klas 4-6 szkół gminy Nidzica, wszystkie szkoły otrzymały zaproszenie do wzięcia udziału.
Dziewczęta i chłopcy startują podczas zawodów w jednej konkurencji biegowej i jednej technicznej.
Po eliminacjach gminnych najlepsi uczestnicy wystartują w ogólnopolskich zawodach Grand Prix.
Harmonogram spotkań: 14,21,28 kwiecień, 5,18 maj, 2,9 czerwiec godz. 15:30
9 czerwca 2016 odbędzie się FINAŁ GMINNY.
Miejsce zawodów: Stadion Miejski im. Ks. Ryszarda Gamańskiego w Nidzicy

Karolina Zielińska

Marzec

Dnia 17 marca o godzinie 17.00 w naszej szkole odbyły się Warsztaty Decoupage dla Nauczycieli i Rodziców. Ta technika zdobnicza polega na przyklejaniu na odpowiednio spreparowaną powierzchnię  wzoru wyciętego z papieru lub serwetki papierowej. Dzięki Pani Marice Łobejko uczestnicy mogli poznać tajniki tej niezwykłej metody. Powstało wiele pięknych prac. Wspólnie spędzony czas sprzyjał integracji i serdecznym rozmowom, zarówno Nauczycieli , jak i Rodziców.
Cieszymy się, że ten wieczór zdecydowali się Państwo spędzić z nami. Zaś Pani Marice dziękujemy z całego serca za poświęcony czas i zaangażowanie!!!

Dorota Józefowicz

Grudzień

4 grudnia 2015 roku Rada Rodziców już po raz drugi zorganizowała Warsztaty Bożonarodzeniowe. Od godziny 16.00 Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele mogli razem przygotowywać wiele świątecznych ozdób. I tak powstało mnóstwo przepięknych bombek, choinek, kartek, lampionów, które z pewnością będą przypominać uczestnikom warsztatów te radosne chwile. Tego wieczoru przybył ze słodkim poczęstunkiem Św. Mikołaj. Dziękujemy wszystkim serdecznie i ślemy świąteczne pozdrowienia!

Listopad

Wraz z początkiem listopada Rada Rodziców rozpoczęła kolejne już zajęcia kompensacyjno-wyrównawcze dla uczniów klas I-II nauczania wczesnoszkolnego. Tym razem jest to cykl pod nazwą „ Czytam Liczę Odkrywam”. Zajęcia prowadzone są  raz w tygodniu , tj. w piątek od godziny 12.00, przez Panią Karolinę Zielińską. Dzieci poprzez zabawę utrwalają naukę pisania, czytania i liczenia. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy!

19 listopada 2015 roku Przewodnicząca Rady Rodziców pani Dorota Józefowicz spotkała się z opiekunkami SU, tj. Panią Elżbietą Orłowską – Ciszek i z Panią Moniką Czerwonką oraz przedstawicielami Samorządów Uczniowskich Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w celu poszerzenia współpracy. Omówiono plan pracy Rady Rodziców na rok szkolny 2015/2016 i podjęto wspólne działania, które pomogą w jak najlepszym funkcjonowaniu naszej szkoły. Uczniom bardzo spodobały się propozycje Rady Rodziców i z uśmiechem zgodzili się na ich wspólną realizację. Dziękujemy za możliwość rozmowy, bo dzięki niej możemy podążać w tym samym kierunku.

Za nami piękna uroczystość z okazji obchodów 70-lecia Zespołu Szkół nr 1. Z tej okazji Rada Rodziców złożyła gratulacje i życzenia całej społeczności szkolnej na gali, która odbyła się w Sali Rycerskiej nidzickiego zamku.  Rada Rodziców otrzymała tego dnia również wyróżnienie w postaci statuetki "Przyjaciel Jedynki". Dziękujemy bardzo i cieszymy się, że mogliśmy razem przeżyć te wyjątkowe chwile. Tego dnia szkoła wyglądała fantastycznie, jak na wiekową Jubilatkę przystało prezentowała klasę, wdzięk i czar. Wielkie brawa dla organizatorów, gdyż ich ciężka praca przyniosła wielu ludziom wspaniałą podróż do świata wspomnień...

Październik

W daniach 16-18 października na Hali Widowiskowo - Sportowej odbył się kolejny już Turniej MiniKoszykówki Copernik Cup. Były to bez wątpienia trzy bardzo emocjonujące dni. Rada Rodziców była fundatorem nagród dla uczestniczek zmagań sportowych. Z wielką radością gratulujemy naszym zawodniczkom i głównej organizatorce Pani Joannie Zielińskiej fantastycznego wydarzenia i wygranej oczywiście! więcej

8 października Rada Rodziców miała przyjemność uczestniczyć w pięknej uroczystości związanej z wstąpieniem naszych pierwszoklasistów w grono prawowitych uczniów naszej szkoły. W związku z tym wydarzeniem zakupiono pamiątkowe długopisy, które będą przypominać naszym dzieciom o tej wyjątkowej chwili, więcej

6 października Przewodnicząca Rady Rodziców Dorota Józefowicz została zaproszona przez Panią Pedagog  Małgorzatę Parfianowicz do zespołu zajmującego się programem profilaktycznym i wychowawczym naszej placówki. Dzięki temu spotkaniu udało nam się wprowadzić nowe zagadnienia i pogłębić istniejące już tematy działań w obszarach wychowania i profilaktyki. Dziękujemy za zaproszenie i liczymy na owocną współpracę!

Wrzesień

18 września Rada Rodziców uczestniczyła w Rodzinnym Festynie Rekreacyjno Sportowym, który odbył się na Orliku przy ZS nr 1.  Przy stanowisku Rady Rodziców było gwarno, wesoło i niezwykle twórczo. Wszystko za sprawą małych artystów, którzy z zapałem malowali i tworzyli kreatywne prace plastyczne. Rada Rodziców wzięła także udział w sztafecie rodzinnej poświęconej pamięci Kamili Skolimowskiej. Zabawa tego dnia była niewątpliwie wspaniała. Wszystkim Rodzicom dziękujemy serdecznie za zaangażowanie i pyszne ciasta! więcej

16 września Rada Rodziców zorganizowała w naszej szkole profilaktyczne spotkanie młodzieży gimnazjalnej z młodszym aspirantem Piotrem Bojarowiczem z Wydziału do walki z cyberprzemocą Komendy Wojewódzkiej w Olsztynie. Gimnazjaliści pogłębili swoją wiedzę na temat cyberprzemocy, dowiedzieli się jakie niesie ze sobą niebezpieczeństwa i zagrożenia, jak również poznali zasady mądrego i odpowiedzialnego korzystania z Internetu. Mamy nadzieję, że spotkanie to pomoże naszej młodzieży podejmować słuszne decyzje związane z funkcjonowaniem w sieci, więcej

Nowy rok szkolny niesie ze sobą wiele wydatków związanych z jak najlepszym funkcjonowaniem szkoły. W związku z tym Rada Rodziców postanowiła dofinansować zakup ławek do jednej z klas w nauczaniu wczesnoszkolnym oraz zakup wykładziny do nowo utworzonej sali „Zerówki”. Dzięki temu, pomieszczenia wyglądają pięknie, a dzieci mają doskonałe warunki do rozwoju.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego