Działania wychowawczo-profilaktyczne - Zespół Szkół nr 1

Licznik odwiedzin

Na bloga liczniki

Idź do spisu treści

Menu główne:

Działania wychowawczo-profilaktyczne

Pedagog
 

Tematyka dwóch spotkań w klasie 6b dotyczyła relacji rówieśniczych. Uczniowie wspólnie zastanawiali się nad cechami dobrego zespołu, czego należy unikać, a co promować, by funkcjonował on prawidłowo. Zgrana klasa to z pewnością wspaniała grupa osób, które łączy szacunek, uczciwość, przyjaźń, tolerancja i wzajemne zrozumienie.

W klasie 8a odbyło się spotkanie warsztatowe poświęcone problematyce cyberprzemocy rówieśniczej. Ówczesna przemoc bowiem nie zostawia sińców na ciele, nie niszczy ubrań, książek, nie jest już gnębieniem ofiary w szkolnej toalecie. Przed przemocą naszych czasów nie można się ukryć, jednak zostawia ona po sobie często na zawsze bardzo trwały ślad, a jej pozostałości w psychice goją się dużo trudniej niż rany na ciele… Na wspólnych zajęciach uczniowie mieli okazję zastanowić się nad skutkami, jakie niesie ze sobą owe zjawisko, zarówno od strony sprawcy, jak i ofiary.

W związku z Warmińsko-Mazurskim Tygodniem Kariery pod hasłem " Młode pokolenie na rynku pracy" w klasach: 1a, 5a i 5b odbyły się zajęcia mające na celu rozwijanie w uczniach i uczennicach kompetencji psychospołecznych i życiowych, które mają im pomóc w kształtowaniu swojej ścieżki życiowej.

Edukacja do empatii w klasie 4d to program, który ma zadanie kształtować postawy aktywnej niezgody na zło, którego wokół nas jest tak wiele. Dzięki zajęciom chcemy uczyć młodych ludzi, że mogą tworzyć taki świat, w którym każdy będzie miał godne warunki do wzrastania, rozwoju indywidualnych i społecznych zasobów. Bo przecież od każdego z nas zależy tak wiele...

Zajęcia integracyjne, które odbyły się w klasie 7c pod hasłem "Ja i Ty. Tu i Teraz" były doskonałą okazją do świetnej zabawy. Integracja to nic innego jak, poprawa relacji pośród grupy osób, polegająca na wzajemnym szacunku, poznawaniu siebie oraz współpracy. Jest więc niezwykle ważna, dlatego zawsze warto nad nią pracować.

W klasie 4 c rozpoczął się ogólnopolski projekt "Lekcje z klasą", pozwoli on dzieciom nauczyć się pracować w zespole, twórczo myśleć, nazywać emocje i dobrze się komunikować. Cykl lekcji w ramach projektu dostarczy dzieciom mnóstwo radości i zintegruje klasę.

Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego w naszej szkole!

Sztuka czerpania radości z życia i budowania poczucia szczęścia to nic innego jak dbanie o własne zdrowie psychiczne To bardzo ważne, by odnajdywać radość w codziennych, małych rzeczach i wiedzieć, że wszystko co nas spotyka ma sens.Nawet trudne zadania czy codzienne obowiązki mogą stać się okazją do przekazania uśmiechu czy dawania sobie codziennej porcji pochwał,uścisków i komplementów bez których bardzo trudno zachować dobry nastrój i zdrowie psychiczne. Uczniowie klas piątych wzięli udział w warsztatach pozytywnego myślenia. Dzięki, którym uświadomili sobie, że mają supermoc! A dzięki Julii i skrzynce dobrych myśli mogli "pożywić " się pozytywnym słowem.
Organizatorzy: Pani Dorota Józefowicz we współpracy z Panią Pauliną Elbrudą

Bezpieczna Cyber Jedynka!

W dniu 27.09.2018 roku w naszej szkole została przeprowadzona ciekawa inicjatywa poświęcona bezpieczeństwu w sieci. Odbyło się m.in. spotkanie z rodzicami uczniów klasy I d. Wspólnie omówiono, jak dbać o relacje z dzieckiem, które często pozostawione samemu sobie narażone jest na szereg zagrożeń w wirtualnym świecie. Po emisji filmu edukacyjnego rodzice podzielili się swoimi refleksjami i razem stworzyli sieć zagrożeń w Internecie. W tym samym czasie w klasie VII c odbywały się drużynowe potyczki dziewczyny kontra chłopaki w scape room. Na młodzież czekało wiele zadań, które pozwoliły im bliżej przyjrzeć się konsekwencjom prawnym jakie niesie ze sobą cyberprzemoc. Zaangażowanie młodzieży było naprawdę super! W klasach IV odbyły się mini warsztaty przeprowadzone przez uczennice gimnazjum Julię i Olę na temat hejtu pod hasłem "Jestem sieciopozytywny". Na lekcjach plastyki powstało mnóstwo plakatów, które ozdobiły korytarze naszej szkoły. Nikt tego dnia nie przeszedł obojętnie obok ścieżki netykiety. Na temat bezpieczeństwa w sieci nigdy za wiele.
Organizatorzy: Dorota Józefowicz, Sylwia Gawlik, Paulina Elbruda, Aleksandra Kaczmarczyk we współpracy z Iwoną Olszewską, Mileną Ojrzyńską, Katarzyną Głowacką i Małgorzatą Baranowską.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego