Konkursy - Zespół Szkół nr 1

Licznik odwiedzin

Na bloga liczniki

Idź do spisu treści

Menu główne:

Konkursy

Edukacja wczesnoszkolna > Rok szkolny 2014/2015

Kacper Gminnym Mistrzem  Ortografii!

W piątek 12 VI w Zespole Szkół nr 3 odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny „MINIGŻEGŻÓŁKA”. Naszą szkołę reprezentowało troje trzecioklasistów, którzy okazali się najlepsi w szkolnych zmaganiach z ortografią. Byli to Kacper Witczak – 3a, Łukasz Walkiewicz -3b  i Krystian Piórkowki – 3c. Cała trójka dzielnie walczyła w potyczkach ortograficznych, ale najlepszy okazał się Kacper Witczak, który ex aequo z przedstawicielem Szkoły Podstawowej nr 3 zajął I miejsce w gminie i został Gminnym Mistrzem Ortografii. Nauczycielem Kacpra jest Beata E. Dąbrowska. Serdecznie gratulujemy sukcesu!
Beata A. Dąbrowska

Szkolny konkurs „Mistrz ortografii”

W minionym tygodniu rozegrane zostały szkolne konkursy ortograficzne dla uczniów edukacji wczesnoszkolnej. Mistrzami ortografii w poszczególnych kategoriach wiekowych zostali:

Klasy 1:

I miejsce – Krzysztof Łukaszewski – 1c
II miejsce – Maryla Żukowska – 1b
III miejsce – Karolina Szmit 1a i Kamil Iwanicki 1b

Nauczyciele: 1a – Monika Pińczewska – Czepło, 1b- Anna Jabłonowska, 1c – Elżbieta Sitarz

Klasy 2:

I miejsce – Gabriela Czarzasta – 2a
II miejsce – Weronika Zielińska – 2b
III miejsce – Nadia Nowak  – 2c

Nauczyciele: 2a – Dorota Ojrzyńska, 2b – Anna Grochowska, 2 c – Bogumiła Bielicka

Klasy 3:

I miejsce – Kacper Witczak – 3a
II miejsce – Krystian Piórkowski – 3c i Łukasz Walkiewicz – 3b
III miejsce – Katarzyna Zygnerska – 3c i Marcel Klimkowski – 3c

Nauczyciele: 3a – Beata Ewa Dąbrowska, 3b- Agnieszka Zawadzka, 3c – Eliza Pawlak
Za przeprowadzenie konkursu odpowiedzialne były: w klasach 1 – Anna Grochowska, w klasach 2 – Anna Jabłonowska, w klasach 3 – Dorota Ojrzyńska
Wszystkim zwycięzcom serdecznie  gratulujemy!  

Beata A. Dąbrowska

Konkurs matematyczny „Supełek”

W ostatnich dniach zostały rozegrane szkolne konkursy matematyczne. Najlepszymi matematykami w poszczególnych kategoriach wiekowych zostali w tym roku:
Klasy 1:
I miejsce – Karolina Szmit 1a i Filip Fabijaniak – 1 b
II miejsce – Kacper Dąbkowski 1d i Krzysztof Łukaszewski – 1c
III miejsce – Emilia Jastrzębowska 1e i Franciszek Wojdowski – 1b

Nauczyciele – 1 a – Monika Pińczewska – Czepło, 1b – Anna Jabłonowska, 1c – Elżbieta Sitarz, 1d – Ala Wolak, 1e – Paulina Wiśniewska

Klasy 2:

I miejsce – Maciek Maj 2a i Przemysław Libudzki – 2a
II miejsce – Maja Stramska – 2b
III miejsce – Miłosz Popławski -2a i Kacper Żórański – 2c

Nauczyciele: 2a – Dorota Ojrzyńska, 2b – Anna Grochowska, 2c – Bogumiła Bielicka

Klasy 3:

I miejsce – Kacper Witczak 3a
II miejsce – Michał Grzebski 3c
III miejsce – Jan Augustynowicz 3b

Nauczyciele: 3a – Beata Ewa Dąbrowska, 3b – Agnieszka Zawadzka, 3c – Eliza Pawlak
Za przeprowadzenie konkursu odpowiedzialne były: w klasach 1 – Paulina Wiśniewska, w klasach 2 – Monika Pińczewska – Czepło, w klasach 3 – Ala Wolak  
Wszystkim zwycięzcom gratulujemy!

Beata A. Dąbrowska

Wyróżnienia w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym KANGUR

W tegorocznym Międzynarodowym Konkursie Matematycznym KANGUR siedmioro  uczniów z klas drugich szkoły podstawowej otrzymało zaszczytny tytuł wyróżnionego w kategorii Żaczek. Są to Filip Urban – 2b (wychowawca – Anna Grochowska) oraz z klasy 2a: Szymon Szczepkowski, Natalia Grzebska, Agata Brodzik, Maciej Maj, Maja Podolska i Przemysław Libudzki (wychowawca – Dorota Ojrzyńska)
Serdecznie gratulujemy!

Beata A. Dąbrowska

GMINNY  KONKURS PLASTYCZNY „Poznaj Jana Pawła II”

W ramach obchodów Roku Świętego Jana Pawła II Szkoła Podstawowa w Napiwodzie, pod honorowym patronatem  Instytutu Jana Pawła II w Warszawie, zorganizowała Gminny Konkurs Plastyczny „Poznaj Jana Pawła II”. Konkurs był wspaniałą okazją do zapoznania się z biografią, nauczaniem i twórczością tego wielkiego Polaka. Tematem pracy miały być wspomnienia dotyczące postaci Karola Wojtyły, późniejszego papieża. Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 1 – 3 oraz 4 – 6 szkoły podstawowej. Konkursy dotyczące Jana Pawła II od lat cieszą się wśród uczniów naszej szkoły dużym zainteresowaniem. Tym bardziej cieszy, że Natalia Stypik z klasy 3c zdobyła III miejsce i otrzymała nagrodę książkową. Opiekunem Natalki jest s. Halina Grygo, wychowawcą p. Eliza Pawlak. Serdecznie gratulujemy Natalce  i życzymy kolejnych sukcesów.

Beata A. Dąbrowska
s. Halina Grygo


Konkurs  na nazwę dla Schroniska dla zwierząt w Tatarach

Niedawno otwarto w Tatarach nowoczesne schronisko dla zwierząt. W kwietniu ogłoszono konkurs na oryginalną nazwę dla tej placówki. Zadaniem chętnych było podanie propozycji nazwy składającej się maksymalnie z trzech słów, budzącej  pozytywne skojarzenia i związanej ze specyfiką pracy schroniska – adopcją i opieką nad psami. Konkurs został zorganizowany przez Ekologiczny Związek Gmin „Działdowszczyzna” i Gminę Nidzica, a adresowany był do wszystkich chętnych. Ogółem w zabawie wzięło udział 138 osób, z czego 80 uczniów naszej szkoły. Ich opiekunem była s. Halina Grygo.
Wśród wielu ciekawych propozycji były m.in. „Bezbronne pieski”, „Psiaki – słodziaki”, „Przygarnij pupilka”, „Słodkie psiaki rozrabiaki”. Wygrała nazwa „Podaj łapę”, którą komisja konkursowa wybrała 23 kwietnia 2015 r. Ponieważ nazwę, która najbardziej się spodobała zgłosiły aż cztery osoby, w związku z tym, uczestniczyły one w losowaniu głównej nagrody. Wśród tych zwycięzców było troje uczniów Jedynki: Maja Brzozowska – kl. 3a (wych. Beata Ewa Dąbrowska) oraz Dominik Kobus i  Jakub Prósiński z kl. 3c (wych. Eliza Pawlak). Losowanie wygrała Maja i w nagrodę otrzymała tablet ufundowany przez Ekologiczny Związek Gmin Działdowszczyzna. Pozostali dostali nagrody pocieszenia ufundowane przez Gminę Nidzica i Gminę Janowo. Zwycięzcy konkursu uczestniczyli także w krótkiej wycieczce po pięknym obiekcie schroniska w Tatarach, które nosi teraz nazwę „PODAJ ŁAPĘ”.          

Beata A. Dąbrowska
s. Halina Grygo

 
 

Gminny Konkurs Recytatorski ABECADŁO POETYCKIE

4 marca 2015 r. w sali Relax nidzickiego zamku odbył się Gminny Konkurs Recytatorski ABECADŁO POETYCKIE zorganizowany przez Zespół Szkół nr 3. Zgodnie z regulaminem każdą szkołę reprezentowało pięcioro uczniów wyłonionych w wewnątrzszkolnych eliminacjach – dwóch z klas pierwszych oraz trzech z klas drugich i trzecich. Przedstawicielami Jedynki w konkursie byli: Karolina Szmit – 1a, Wiktoria Majowicz – 1b, Maciek Maj – 2a, Maja Brzozowska – 3a i Jakub Pejas – 3a. Najmłodsi uczestnicy konkursu recytowali dowolny wiersz, drugo i trzecioklasiści po przejściu pierwszego etapu oprócz poezji, mieli też za zadanie zmierzyć się z fragmentem prozy. Pierwszy etap zmagań recytatorskich przeszli wszyscy nasi uczniowie, w drugim także zaprezentowali się znakomicie i zdobyli najwyższe lokaty.
W kategorii klas I:
I miejsce – Karolina Szmit – 1 a (wychowawca – Monika Pińczewska Czepło)
II miejsce – Wiktoria Majowicz – 1 c (wychowawca – Elżbieta Sitarz)

W kategorii klas II i III:  
I miejsce – Maja Brzozowska – 3a (wychowawca Beata Ewa Dąbrowska)
III miejsce – Jakub Pejas – 3a (wychowawca Beata Ewa Dąbrowska)

Serdecznie gratulujemy młodym recytatorom i życzymy dalszych sukcesów!

Beata A. Dąbrowska

 
 

Wyniki ogólnopolskiego konkursu    
„BIBLIA I PRZYPOWIEŚCI BIBLIJNE”


15 stycznia 2015 r. Ogólnopolskie Konkursy Przedmiotowe EDI ogłosiło wyniki konkursu biblijnego. Naszą szkolę reprezentowało 23 uczniów. Przystępując do rywalizacji dzieci miały za zadanie wykazać się ponadprogramowymi wiadomościami z zakresu wiedzy na temat Biblii, zawartych w niej ważniejszych wydarzeń oraz umiejętności interpretacji tekstów biblijnych.
Ogółem w konkursie wzięło udział  628 uczestników z klas 1 – 3 edukacji wczesnoszkolnej  i 2498 z klas IV – VI szkół podstawowych z całej Polski. Tym bardziej cieszy, że nasi uczniowie otrzymali wyróżnienia w skali kraju.
Do grupy wyróżnionych uczestników zakwalifikowali się:
VIII miejsce – Jan Augustynowicz – klasa 3b (katecheta – s. Halina Grygo, wychowawca – Agnieszka Zawadzka)
IX miejsce – Kinga Pilarczyk – klasa 3a (katecheta – s. Halina Grygo, wychowawca – Beata Ewa Dąbrowska)
Nasi uczniowie spisali się znakomicie i uzyskali bardzo dobre wyniki zdobywając 226 (Janek) i 224 (Kinga) punktów,  na maksymalną liczbę 240 punktów. Pozostali uczestnicy konkursu uplasowali się od 16 do 50 miejsca i otrzymali dyplomy uznania.  
Sukces jest tym większy, że uczniowie Jedynki  po raz pierwszy brali udział w takim konkursie na szczeblu ogólnopolskim. Dzieci do konkursu przygotowały s. Halina Grygo i p. Jolanta Szałanda.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom osiągniętych wyników i zachęcamy do wzięcia udziału  w naszym kolejnym konkursie OLIMPUS z wiedzy o Janie Pawle II, który odbędzie się 30 marca 2015 r.

s. Halina Grygo
Beata A. Dąbrowska

I Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek

W dniu 18.12.2014 r. w Sali Rycerskiej nidzickiego zamku odbył się I Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek, w którym wystąpiły Oliwia Kowalska oraz Zosia Wiejak z grupy ,,0" A (wych. S.Gawlik). Dziewczynki zaśpiewały kolędę ,,Dzisiaj w Betlejem" .  W kategorii wiekowej 5-6 latków Zosia Wiejak zajęła III miejsce. Gratulujemy!!!

Sylwia Gawlik

 
 

Gminny plastyczny konkurs logopedyczny
„Logopedyczne choinki Jedynki”

Konkurs skierowany do dzieci uczęszczających na zajęcia logopedyczne, rozgrywany był w dwóch kategoriach wiekowych: zerówki (dzieci w wieku 5 – 6 lat) i klasy 1 – 3 edukacji wczesnoszkolnej. Na konkurs należało wykonać w dowolnej technice pracę plastyczną – choinkę, której dekoracja miała nawiązywać do ćwiczonych na zajęciach głosek. Celem konkursu było m. in. utrwalanie poprawnej wymowy, inspiracja do zabawy słowem, rozwijanie zdolności i umiejętności manualnych, czerpanie radości ze wspólnej pracy z logopedą, nauczycielem bądź rodzicem przy tworzeniu prac plastycznych. Napłynęło 50  prac z 6 oświatowych placówek gminnych. Choinki były przepiękne, bardzo pomysłowe i Jury w składzie: Anna Siemek, Beata Anna Dąbrowska i Beata Ewa Dąbrowska miało problem z wybraniem tych najpiękniejszych. Ostatecznie oceniono je następująco:
Kategoria I – oddziały przedszkolne
I miejsce – Helenka Denis  – grupa 0B – Zespół Szkół  nr 1
II miejsce – Kinga Przęczek – Przedszkole nr 2  i Paulina Kołakowska – Przedszkole nr 4
III miejsce – Dawid Moskalik – grupa 0 B Zespół Szkół  nr 1

W tej kategorii wyróżnione też prace: Joanny Chojnackiej (ZS nr 2), Nikoli Barbucha (SP w Napiwodzie), Mai Kleszcz (Przedszkole nr 2), Antoniny Jasińskiej (Przedszkole nr 4),  Oli Kuklińskiej (gr. 0A – ZS nr 1), Mateusza Jastrzębowskiego – (gr. 0B – ZS nr 1), Maksymiliana Kozłowskiego i Aleksandra Kozłowskiego (gr. 0A – ZS nr 1)

Kategoria II – klasy 1 – 3
I miejsce – Filip Szpejna – 1d Zespół Szkół  nr 1
II miejsce – Norbert Dąbek – 1a Zespół Szkół nr 3 i Mikołaj Moszczyński – 1d Zespół Szkół  nr 1
III miejsce – Szymon Domian – Szkoła Podstawowa w Łynie

Wyróżnienia w tej kategorii zdobyli: Natalka Zieja – 1d ZS nr 1, Rafał Szczepkowski – 1d ZS nr 1, Kacper Kobyliński – 2b ZS nr1

Laureaci konkursu otrzymali nagrody rzeczowe – gry logopedyczne, wyróżnieni drobne upominki, a wszystkie dzieci biorące udział w konkursie pamiątkowe dyplomy. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie.
Prace można obejrzeć na wystawie w holu na II piętrze w Jedynce. Organizatorem konkursu z ramienia ZS nr 1 była  Beata Anna Dąbrowska – logopeda szkolny.

 
 

Szkolny konkurs plastyczny – „Ozdoba choinkowa”

Uczniowie z klas 1 – 3 edukacji wczesnoszkolnej wzięli udział w konkursie plastycznym na najpiękniejszą ozdobę choinkową. Napłynęły 24 prace – wszystkie piękne, lśniące i własnoręcznie robione – były bombki, Mikołaje, stroiki. Praca dzieci została doceniona licznymi nagrodami i wyróżnieniami, które uczestnicy konkursu odebrali 11 XII 2014 r. Konkurs zorganizowały panie: Bogumiła Bielicka, Anna Grochowska.
Wyniki:
I miejsce: Natalia Kawczyńska –1e,  Maja Stramska – 2 b i  Fabian Lipner – 2c
II miejsce: Marysia Słomkowska – 1c, Emilka Jastrzębowska – 1e i Kuba Wróbel – 1b
III miejsce: Kinga Kwestarz – 2c, Nadia Nowak – 2c, Anetka Podowska – 1 b i Wiktor Jaroszek – 2c

 
 
 

Konkurs plastyczny „Wszystkie Misie Nasze Są”.

 

25 listopada w Sali Rycerskiej Zamku zostały ogłoszone wyniki konkursu plastycznego pt. ”Wszystkie misie nasze są”. W kategorii grupy przedszkolne 3 miejsce zajęła Maysia Nachtygal- Oddział Przedszkolny B. W kategorii klas I-III szkół podstawowych całe podium należało do naszej szkoły. Laureatami zostali: Antoś Wiśniewski- klasa IA- 1 miejsce, Julka Załęska- klasa ID- 2 miejsce, Filip Orzechowski- klasa IIC- 3 miejsce. Dodatkowo wyróżnienie otrzymała Katarzyna Zygnerska- klasa III c. Zwycięzcom tym bardziej należą się serdeczne gratulacje, że konkurencja była duża. Do konkursu zgłoszono bowiem 232 prace ze szkół powiatu nidzickiego.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego