Pedagog radzi - Zespół Szkół nr 1

Licznik odwiedzin

Na bloga liczniki

Idź do spisu treści

Menu główne:

Pedagog radzi

Pedagog

Dzieci potrzebują uporządkowanego świata. Chcą znać zasady, które nim rządzą – wiedzieć czego się od nich oczekuje, jaki charakter mają ich relacje z innymi ludźmi, na co mogą sobie pozwolić i co je czeka, gdy posuną się za daleko. Granice odgrywają bardzo ważną rolę w procesie wychowania i socjalizacji. Zachęcam do przeczytania krótkiej lektury pod tytułem: "Jak z szacunkiem i miłością wyznaczać dziecku granice".

Drodzy Rodzice, Nauczyciele, Uczniowie!

Dzisiejszy świat wraz z postępem, który niesie rozwój cywilizacji, jest coraz częściej pełen  zagrożeń czyhających na młodych ludzi. Rolą dorosłych jest pomoc w odnajdywaniu właściwych i mądrych rozwiązań, a rolą szkoły współpraca z rodzicami w bezpiecznym poprowadzeniu przez życie naszych dzieci.
Poniżej znajdziecie Państwo informacje, ciekawe artykuły dotyczące problemów młodego pokolenia oraz linki do wiadomości, które mogą pomóc Wam w zapobieganiu różnym zagrożeniom oraz w odnajdywaniu rozwiązań trudnych sytuacji wychowawczych.
"Myślę pozytywnie" to program kompleksowego wsparcia dzieci i młodzieży, rodziców i nauczycieli w profilaktyce zdrowia psychicznego oraz upowszechniania wiedzy na jego temat. Projekt zakłada kontynuację działań podjętych przez Fundację w ramach Narodowego Programu Zdrowia w roku 2016 i kontynuowanych ze środków własnych w roku 2017.

Handel ludźmi jest zjawiskiem podlegającym dynamicznym przemianom, którego nasilenie zaobserwowano w Polsce na początku lat 90-tych XX w. Obecnie Polska nie jest już tylko krajem pochodzenia ofiar, ale także krajem tranzytowym, przez który odbywa się transfer ofiar z Europy Wschodniej do Europy Zachodniej oraz krajem docelowym dla ofiar wykorzystywanych głównie w prostytucji i pracy przymusowej.
W sierpniu 2013 roku został uruchomiony portal informacyjny MSWiA www.handelludzmi.eu. Na stronie, która funkcjonuje w dwóch wersjach językowych – polskiej i angielskiej, można znaleźć szereg informacji na temat przeciwdziałania zjawisku handlu ludźmi, ochrony i wsparcia ofiar, struktury instytucjonalnej itp.

SCENARIUSZ LEKCJI NA TEMAT UŻYWEK W RAMACH OGÓLNOPOLSKIEJ KAMPANII GŁÓWNEGO INSPEKTORATU SANITARNEGO „MELANŻ. OCZEKIWANIA VS. RZECZYWISTOŚĆ”


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego