Projekt klasowy 3a - Zespół Szkół nr 1

Licznik odwiedzin

Na bloga liczniki

Idź do spisu treści

Menu główne:

Projekt klasowy 3a

Edukacja wczesnoszkolna > Rok szkolny 2017/2018

PROJEKT  KLASOWY – edukacja regionalna – „NIDZICA – moja mała Ojczyzna”


W bieżącym roku szkolnym uczniowie klasy 3a będą realizowali kolejny projekt klasowy, tym razem z edukacji regionalnej pt. „NIDZICA – moja mała Ojczyzna”. Autorami projektu są: Beata Ewa Dąbrowska i Beata Anna Dąbrowska.

Cele projektu to:

 Poznawanie historii Nidzicy, okolicy i regionu.
 Poznanie położenia geograficznego naszego miasta.
 Poznanie ciekawych miejsc i osób w okolicy, w której mieszkamy.
 Utożsamianie się z miejscem zamieszkania – pojęcie „mała ojczyzna”, kształtowanie poczucia tożsamości regionalnej.
 Zdobywanie, poszerzenie i utrwalanie wiadomości obejmujących edukację  polonistyczną, społeczno – przyrodniczą, plastyczno – techniczną, matematyczną.
 Integracja zespołu uczniowskiego i rodziców.
 Włączanie rodziców do aktywnej współpracy ze szkołą.
 Kształtowanie postaw twórczych młodzieży, rozwijanie kreatywności.
 Promocja szkoły w środowisku lokalnym.

Projekt będzie trwał od października 2017 do czerwca 2018 roku. W kolejnych miesiącach jego realizacji uczniowie klasy 3a odbędą wycieczki do proponowanych miejsc realizacji projektu i będą uczestniczyć w zajęciach warsztatowych związanych z jego tematyką.
W czerwcu 2018 r. zorganizowana zostanie impreza podsumowująca projekt. W spotkaniu wezmą udział uczestnicy projektu oraz młodsi uczniowie naszej szkoły. Podczas tego spotkania dzieci podzielą się zdobytymi przez rok wiadomościami nt. Nidzicy i okolicy. Impreza będzie miała charakter quizowo –turniejowy. Przewidywane miejsca realizacji projektu: Szkoła Podstawowa nr 1 w Nidzicy, Zamek w Nidzicy (muzeum, sala widokowa, rycerska), Kościół ewangelicki pw. Świętego Krzyża w Nidzicy, Cmentarz wojskowy, Kamień Tatarski, Wioska garncarska w Kamionce, Skansen w Olsztynku, Biblioteka Pedagogiczna w Olsztynie, Dom Gazety Olsztyńskiej, Zamek w Olsztynie, Źródła rzeki Łyny i inne okoliczne atrakcje przyrodnicze.

 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego