Samorząd - Zespół Szkół nr 1

Licznik odwiedzin

Na bloga liczniki

Idź do spisu treści

Menu główne:

Samorząd

Zarząd Samorządu Uczniowskiego
Szkoły Podstawowej nr 1
im. Mikołaja Kopernika w Nidzicy
w roku szkolnym 2018/2019


Przewodnicząca – Adrianna Zabiełło – III c
Zastępca – Aleksandra Stępień – VIII b
Zastępca – Jakub Wiśniewski – VII a
Sekretarz – Mateusz Ładziński – III b
Skarbnik – Wiktoria Nachtygal – VIII a

Członkowie:
Nadia Pieckowska – 4d
Julia Wiśniewska – 4 c
Krzysztof Łukaszewski – 5 d
Maciej Skuza – VIII c

                                                                     
    Opiekun SU – Dorota Taratycka


NASZA DZIAŁALNOŚĆ

 

Mikołajki

Wraz z rozpoczęciem Adwentu rozpoczyna się odliczanie do najpiękniejszych i najbardziej oczekiwanych świąt roku, a Mikołajki to przedsmak Bożego Narodzenia. W naszej szkole pierwszym zwiastunem Gwiazdki była pięknie udekorowana przez członków Samorządu Uczniowskiego choinka w holu głównym, a 6 grudnia członkowie zarządu SU wcielili się w rolę Mikołaja i jego pomocników. Z uśmiechem na ustach i workiem łakoci odwiedzili wszystkich uczniów. Wszędzie oczekiwana (zwłaszcza przez najmłodszych)  i mile widziana ekipa Św. Mikołaja częstowała dzieci i nauczycieli cukierkami, a uśmiech, radosna atmosfera i pozytywna energia jaka towarzyszyła tym spotkaniom była najlepszą nagrodą dla gościa w czerwonej czapce.

Beata A. Dąbrowska

Pamiętamy...

Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego, w poniedziałek 29 października, 10 osobowa grupa uczniów naszej szkoły wraz z opiekunem SU p. Dorotą Taratycką udała się na nidzicki cmentarz. Młodzież uprzątnęła stare i często zapomniane mogiły, zgrabiła liście i zapaliła znicze. Młodzi ludzie odwiedzili też groby zmarłych nauczycieli Jedynki, o których pamięć jest ciągle żywa we wspomnieniach kolejnych pokoleń uczniów.  

Beata A. DąbrowskaZ okazji Święta Edukacji Narodowej
Życzymy dużo szczęścia w życiu, radości z wykonywanej pracy,
sukcesów zawodowych i samych wzorowych uczniów

Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej nr 1
im. Mikołaja Kopernika w Nidzicy


Początek....

Pod koniec września odbyły się wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły. Sprawę potraktowaliśmy poważnie. Była krótka kampania wyborcza, plakaty, a urna wyborcza, która stanęła na holu szkoły nadała całości jeszcze większej powagi. Emocje były duże, a demokratyczne wybory wyłoniły Zarząd SU, który w bieżącym roku będzie pracował na rzecz naszej szkolnej społeczności. Wszyscy pełni zapału, pomysłów, inicjatywy i chęci do pracy społecznej, ale też wsłuchani w potrzeby innych, otwarci na współpracę z każdym uczniem i nauczycielem. Mamy nadzieję, że pod koniec roku szkolnego z satysfakcją powiemy, że to był pracowity, ale piękny czas.

Beata A. Dąbrowska

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego