Szkolne Koło Caritas - Zespół Szkół nr 1

Licznik odwiedzin

Na bloga liczniki

Idź do spisu treści

Menu główne:

Szkolne Koło Caritas

SZKOLNE KOŁO CARITAS PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 1
IM.MIKOŁAJA KOPERNIKA W NIDZICY


Przewodniczący: Szlenzak Oliwia
Zastępca: Domańska Wiktoria
Skarbnik: Dąbek Natalia

Opiekun: MATALIŃSKA KATARZYNA


„Tyle człowiek jest wart ile siebie potrafi dać innym ”

WOLONTARIUSZE  SKC
Kl.II A
Herman Maria, Kosowska Wiktoria, Maksymiak  Alicja, Michalska Wiktoria, Michniewicz Martyna, Murzyn Alicja, Pianka Iga, Rudzińska Aleksandra, Szlenzak Oliwia
KL. II C
Bartkowska Zuzanna, Domańska Wiktoria, Kalinowska Kaja, Kocińska Julia, Krajewska Gabriela, Kruczek Weronika, Morawska Magdalena, Rudkowska Amelia, Szostek Weronika, Szostek Wiktoria, Woroniecka Martyna, Zabiełło Adrianna
Kl. IIIA
Kotyla Kinga, Kozicka Kinga, Wińska Zuzanna, Rudnicki Oskar, Pacuszka Mikołaj, Stasiukiewicz Kajetan, Dąbek Natalia, Ordon Laura, Mulawa Alicja
Kl. III C
Sielicka Zuzanna, Sobuń Julia, Piórkowski Piotr, Libera Filip, Gumiński Kacper, Gmitrzuk Weronika
KL. VII A
Kuklińska Wiktoria, Żebrowska Aleksandra, Dąbrowska Zofia, Orzechowska Paulina, Wiśniewska Łucja,Nachtygal Wiktoria, Gawlik Nikola, Obrębska Pola
KL. VII B
Sarnecki Łukasz, Majewski Szymon
Kl. VII C
Kalwicz Nastazja, Korneluk Oliwia, Nasiadka Zuzanna, Burniewicz Klaudia, Wiktoria Pęksa

Działalność

 

,, Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, lecz przez to, czym umie dzielić się z innymi”

W związku z pożarem budynku mieszkalnego w Kozłowie SKC zorganizowało zbiórkę potrzebnych rzeczy dla rodziny  która ucierpiała w tym pożarze. Zebrane zostały pościel, koce, ręczniki, chemia, odzież oraz artykuły spożywcze i zabawki. Pragniemy podziękować wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom za włączenie się w akcję ,,POMOC POGORZELCOM Z KOZŁOWA”. Wasze zaangażowanie to wyraz dobroci, wrażliwości i chęci niesienia pomocy. DZIĘKUJEMY!

Katarzyna Matalińska  Jolanta Szałanda   s.Halina Grygo

3 stycznia 2018r. w Stacji Opieki CARITAS w Nidzicy odbyło się spotkanie opłatkowe, w który udział wzięli wolontariusze  i opiekunowie SCK . Odczytano fragment Ewangelii o narodzeniu Chrystusa, było łamanie się opłatkiem i życzenia, a na zakończenie słodki poczęstunek.

Uczniowie SKC włączyli się w akcję charytatywną  ,,Paczuszka dla Maluszka”. Zbierali odzież dziecięcą,  pieluszki jednorazowe, kremy, oliwki, mydełka oraz inne rzeczy potrzebne niemowlakowi. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za bezinteresowną pomoc, serce, życzliwość i wsparcie. Zebrane artykuły zostały przekazane do Fundacji Małych Stópek w Szczecinie, skąd trafią jako świąteczna paczka do mam samotnie wychowujących dzieci.

s.Halina Grygo
Katarzyna Matalińska
Jolanta Szałanda


22 października 2017r. wolontariusze ze SKC przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Nidzicy uczestniczyli w uroczystości rozpoczynającej kampanię ,,Pola Nadziei 2017/2018” oraz  ,,Hospicjum  to też życie”. Przy wejściach do kościoła NP NMP i Św. Wojciecha w Nidzicy rozdawali sadzonki żonkili – hospicyjny symbol nadziei. Kampanię rozpoczęła uroczysta Msza święta odprawiona w intencji o zdrowie dla chorych, błogosławieństwo Boże i potrzebne łaski  dla opiekujących się chorymi oraz o życie wieczne dla zmarłych podopiecznych Caritas. Eucharystii przewodniczył  ks. Paweł Zięba – dyrektor Caritas Archidiecezji Warmińskiej.  Po Mszy świętej odbył się koncert słowno-muzyczny w wykonaniu młodzieży ZSO w Nidzicy i zespołu ,,Sursum Corda”.

Opiekun SKC
Katarzyna Matalińska

Uczniowie SKC wraz z uczniami Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Nidzicy włączyli się w akcję ,,Pola Nadziei”. Celem ,,Pól Nadziei” jest  pozyskiwanie środków  finansowych na opiekę nad ciężko chorymi a także propagowanie w społeczeństwie postaw altruistycznych otwartych na drugiego, zwłaszcza cierpiącego człowieka.  16 października w rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża, uczniowie zasadzili cebulki żonkili na rabacie przed szkołą. Żonkil to międzynarodowy symbol nadziei dla ludzi cierpiących z powodu choroby nowotworowej oraz ich rodzin.

Opiekun SKC
Katarzyna Matalińska

W dniu 19 września 2017r. młodzież ze Szkolnego Koła Caritas włączyła się w zbiórkę żywności ,,Kromka chleba dla sąsiada”. Zebrano 91kg żywności, która trafiła do osób potrzebujących. Serdecznie dziękuję wolontariuszom za dobre serce, bezinteresowną pomoc i życzliwość.

Opiekun SKC Katarzyna Matalińska

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego